Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan tudok felmondani?

Hogyan tudok felmondani?

Figyelt kérdés
30 napos felmondási idő van a szerződésemben. Próbaidő már régen lejárt, másfél éve dolgozom itt, de ez a szerződés csak tavaly május óta van. Indokom az lenne, hogy kimerít a több (3) műszak. Lehetséges hogy nem dolgoztatnák velem le a felmondási időt, de kinézem belőlük hogy igen. Tudtommal indokolni muszáj, hazudni pedig nem szeretnék, mert ez az igazság. Rugalmasabb munkát szeretnék majd, lehetőleg 1, maximum 2 műszakosat. Segítene valaki ezt megfogalmazni? Illetve én írhatom kézzel egy A4-es lapra?

2023. máj. 17. 20:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul tudod, nem szükséges indokolni.
2023. máj. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

"Tudtommal indokolni muszáj..."

Nem.

"Lehetséges hogy nem dolgoztatnák velem le a felmondási időt, de kinézem belőlük hogy igen"

Ez pontosan így van. Ha te mondasz fel, nem kötelesek elengedni a felmondási időt. Nem, a felét sem, nem kell kifizetniük és felmenteniük a munkavégzés alól, az más esetben van. Viszont a felmondási időd utolsó napjáig rendezniük kell az időarányos szabadságodat vagy úgy, hogy kiadják, vagy úgy, hogy kifizetik. Ha meg tudod oldani, hogy kiadják az időarányos szabadságodat, akkor nem kell végig dolgoznod a felmondási időd alatt - de akkor sem rövidül le.

" Illetve én írhatom kézzel egy A4-es lapra?"

Igen, csak olvasható legyen, feleljen meg a rá vonatkozó formai követelményeknek, a munkáltatói jogkör gyakorlójának add át és utána tudd igazolni, hogy tényleg átadtad.

"Segítene valaki ezt megfogalmazni?"

Szerintem annyira nem bonyolult, hogy ne menne egyedül.

2023. máj. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Határozott idejű szerződés esetén sem kell indokolnom? 1 éves..
2023. máj. 17. 21:00
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szeretem, mikor valakiből harapófogóval kell kihúzni minden egyes részletet.

A te esetedről a vonatkozó jogszabály (2012. évi I. törvény A Munka Törvénykönyvéről, röviden Mt.) ezt mondja:

"67. § (2) A határozott idejű munkaviszonyának felmondását a munkavállaló köteles megindokolni. A felmondás indoka csak olyan ok lehet, amely számára a munkaviszony fenntartását lehetetlenné tenné vagy körülményeire tekintettel aránytalan sérelemmel járna"

2023. máj. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
És az én indokom szerinted megfelelő lenne ehhez?
2023. máj. 17. 21:18
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kenem-vágom annyira a munkajogot, mint az előző válaszoló, de szerintem az aránytalan sérelem, hogy szétcseszi a bioritmusod a több műszak. Én is mondtam már fel határozott idejű szerődést (szintén egyéveset félidőben), azzal indokoltam, hogy a fizetés olyan kevés, hogy abból nem tudtam volna megélni. Elfogadták, el is kell, hogy fogadják, végülis nem rabszolgának vettek meg, oké, hogy elfogadtam a bért, mikor beléptem, de azóta kb. a duplájára drágult minden, akkor döntöttem el, hogy váltok, mikor az egyik hónapban fizu előtti héten már csak napi egyszer tudtam enni.
2023. máj. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A mostani szerződésed határozott idejű?
2023. máj. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen
2023. máj. 18. 16:41
 9/12 anonim ***** válasza:
8: Akkor nem igazán mondhatsz fel, csak annak lejártával. Elvégre a határozott idejű szerződés lényege, hogy mindkét fél elkötelezi magát a másiknak a benne foglalt időre. De amúgy mennyi időre szól?
2023. máj. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az nem igazán megfelelő indok, hogy a bioritmusodat szétcseszi a műszakban járás.

Ugyanis arra van a próbaidő, hogy ezek kiderüljenek, bírni fogod vagy sem.


"...amely számára a munkaviszony fenntartását lehetetlenné tenné vagy körülményeire tekintettel aránytalan sérelemmel járna..."

Munkáltatója válogatja, hogy elfogadja az indokodat vagy sem.


Inkább beszélj vele...

2023. máj. 19. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!