Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan tudok felmondani?

Hogyan tudok felmondani?

Figyelt kérdés
30 napos felmondási idő van a szerződésemben. Próbaidő már régen lejárt, másfél éve dolgozom itt, de ez a szerződés csak tavaly május óta van. Indokom az lenne, hogy kimerít a több (3) műszak. Lehetséges hogy nem dolgoztatnák velem le a felmondási időt, de kinézem belőlük hogy igen. Tudtommal indokolni muszáj, hazudni pedig nem szeretnék, mert ez az igazság. Rugalmasabb munkát szeretnék majd, lehetőleg 1, maximum 2 műszakosat. Segítene valaki ezt megfogalmazni? Illetve én írhatom kézzel egy A4-es lapra?

2023. máj. 17. 20:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

De 30 nap a felmondási idő.

Tehát gondolom leszerződött újabb 6 hónapra, és a legrosszabb, ami történhet, hogy csak egy hónap múlva szabadul, ha ma felmond.

Azt, hogy mennyire cseszi szét a bioritmusát a váltott műszak, simán tudja bizonyítani egy orvosi igazolással, és tudom, állítólag már nem fogadhatnak el hálapénzt, de pl. nekem a körzeti mindig segített munkahelyi igazolásokkal pusztán jóindulatból, hát még, ha adtam volna neki... Nem nehéz szerezni egy papírt arról, hogy pl. olyan alvászavar alakult ki nála, ami miatt nem dolgozhat több műszakban.

2023. máj. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Azért is írtam, hogy az indokot vagy elfogadja a munkáltató vagy nem.


Ha csak odaírja a papírra, hogy ez az ok a felmondásra, azt nem biztos, hogy elfogadja. Ha már orvosi papírral is tudja igazolni, hogy ezt okozta nála a több műszak, akkor kétlem, hogy beleáll egy jogi vitába a munkáltató.

2023. máj. 21. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!