Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Bárcsak nyáron ne kellene...

Bárcsak nyáron ne kellene dolgozni. Más így így érzi?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van köztetek olyan, aki szintén egyetért velem abban, hogy bárcsak nyáron ne kellene dolgozni? Félreértés ne essék, szeretem a munkámat és szeretek is dolgozni, úgy szeptembertől májusig. Szerencsés vagyok, mert azt csinálhatom, amit az egyetemen tanultam, így a szakmámban vagyok. Egyedül az zavar, hogy itt a jó idő, én pedig bent vagyok a munkahelyen. Sajnos a szabadság nagyon kevés, illetve arányosan kell kivenni, így arra elég, hogy max 1 hétre elmenjek nyáron, valamint plusz 2-3 napra. Bár a hétvégéim szabadok, de ez a 2 nap annyira kevés. Még ha szombaton csinálunk is a párommal egy egész napos programot (pl.:strand) utána vasárnap hullák vagyunk, mert mindkettőnk állása számolós szellemi munka.

Nyaranta általában 1 hétre megyünk el nyaralni valahova, de az is még olyan messze van.

Ti hogy oldjátok meg, hogy nyáron több programot tudjátok csinálni?


Köszönöm a válaszokat.

22/L



2023. máj. 23. 07:49
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
22%
Én nyáron mindig három hét szabit veszek ki.
2023. máj. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
2023. máj. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
25%
A csávó egész évben erre a limó bérlésre gyűjtött.
2023. máj. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
58%

Nekem 23 napom van, és max 1 hétre mehetek szabira,mert olyan poziban dolgozok,ahol egyedül vagyok,nincs helyettesem (szellemi munka). Az 1 hét nagyon kevés a regenerálódáshoz, épp hogy pihenő módba kerülök a végére. Minimum 2 hétre lenne szükségem vagy igen Kérdező,a teljes nyarat offolnám én is. 😌 Már csak azért is,mert pl nálunk nyáron uborkaszezon van, sokkal kevesebb a megkeresés. Ráadásul heti 1 home office engedélyezett, pedig senkinek sem olyan a munkája, hogy heti 4 nap bentlétet igényelne a fülledt irodában. Bőven meg lehet oldani mindent otthonról online. De a feladtkörömből adódóan (még ha nagyon kevés is a munka),ennyit kapok 😓

Nagyon irigylem azokat,akik 2-3 hetekre elmennek szabira. A hétvégéket próbáljuk mi is úgy szervezni párommal, hogy legyen kirándulás, valami pihentető program (ő gépészmérnök, fizikai és szellemi munkát egyaránt végez). Ennyit tudunk tenni. Meg esetleg felmondani,ha találunk jobb lehetőségeket 😅

2023. máj. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
16%
24: Én el nem mennék olyan helyre, ahol nem lehet évente legalább egyszer min. 3 hét egybefüggő szabim. Olyan nincs, hogy nem lehet megoldani valakinek a helyettesítését. Csak olyan van, hogy nem akarják megoldani.
2023. máj. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
18%
Igen, teljesen igazad van. Normális helyeken mindenre van forgatókönyv. :( #24 voltam
2023. máj. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
94%
Multi összeszerelő cégnél dolgozó rokonomnak volt, hogy a fele szabadsága már márciusra elment arra, hogy amikor nem volt megrendelés, kényszerszabadságként kivetették vele. A többit meg akkor, amikor nyáron, karbantartás miatt leállt a gyár.
2023. máj. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
93%
27: Nyári leállás elég sok gyárban van, általában 3 hét, és általában mindig ugyanakkor. És ez nem is baj, mert az ember így tud fixen tervezni.
2023. máj. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 Senior Séf ***** válasza:
94%
Úgy osztom be a napomat, hogy délelőttönként 2 órát ki tudjak ülni a tópartra. Nekem ez kell a teljes ellazuláshoz, vagy télen a lángok bámulása a kandallóban.
2023. máj. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
20%

Miért nem hasznos a 25-ösöm? Talán nem igaz, amit írok? Olyan nem létezik, hogy valakinek nem tudnak átmeneti helyettest találni.

Vagy arról van szó, hogy a két negatív pontozó irigy rám, amiért én ki tudok venni 3 hét nyári szabit? Az más.:) De még jó, hogy ez nem tetszik-nem tetszik játék, hanem azt kellene nézni, hogy mennyire válaszolom meg a kérdést.🙄

2023. máj. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!