Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Bárcsak nyáron ne kellene...

Bárcsak nyáron ne kellene dolgozni. Más így így érzi?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van köztetek olyan, aki szintén egyetért velem abban, hogy bárcsak nyáron ne kellene dolgozni? Félreértés ne essék, szeretem a munkámat és szeretek is dolgozni, úgy szeptembertől májusig. Szerencsés vagyok, mert azt csinálhatom, amit az egyetemen tanultam, így a szakmámban vagyok. Egyedül az zavar, hogy itt a jó idő, én pedig bent vagyok a munkahelyen. Sajnos a szabadság nagyon kevés, illetve arányosan kell kivenni, így arra elég, hogy max 1 hétre elmenjek nyáron, valamint plusz 2-3 napra. Bár a hétvégéim szabadok, de ez a 2 nap annyira kevés. Még ha szombaton csinálunk is a párommal egy egész napos programot (pl.:strand) utána vasárnap hullák vagyunk, mert mindkettőnk állása számolós szellemi munka.

Nyaranta általában 1 hétre megyünk el nyaralni valahova, de az is még olyan messze van.

Ti hogy oldjátok meg, hogy nyáron több programot tudjátok csinálni?


Köszönöm a válaszokat.

22/L



2023. máj. 23. 07:49
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
29%
Bárcsak nyáron ne kellene èlni az 50 fokos panelban légkondicionáló nélkül mert csórók vagyunk
2023. máj. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
29%
Bárcsak egyáltalán ne kellene dolgozni! De ehhez egy lottó ötös vagy egy mesés örökség kellene.
2023. máj. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
1-es. Nem tudok arról, hogy július közepéig be kéne járni. Esetleg középiskolai tanároknak július első hetében a vizsgák miatt, de általánosban biztosan nem kell júliusban bejárni. Sőt, nekünk már június vége is szabad, egészen augusztus utolsó hetéig.
2023. máj. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
33: De ekkor hogy csinálják? Kiszámolnak nektek majdnem két hónap szabit? Vagy egy részét úgy kalkulálják, mintha dolgoznátok? (Csak kérdezem, kíváncsiságból.)
2023. máj. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
100%
#33: Akkor az nem hivatalos, csak az igazgatótok megengedi. A feleségem nár csak tudja meddig kell bejárniuk.
2023. máj. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
100%
Én azzal is megelégednék, ha ki tudnék egy egész hetet venni nyáron, hogy elmehessek valahova, vagy csak pihenhessek, de 2-3 napot tudok csak, mert azok mennek el szabadságra több hétre, akiknek már van gyereke, mondván nem tudja hova tenni a nyári szünetben,mi meg szakadjunk bele a munkába helyettük. (Cserébe, amikor mi nem dolgozunk, beszólnak, hogy milyen jól megy már egyeseknek, hogy szabin voltak...)
2023. máj. 30. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
100%
#36 ez annyira ismerős! Dolgoztam olyan helyen,ahol mivel külföldi ügyfelekkel dolgoztunk, így a magyar munkaszüneti napokat nem kapta meg mindenki automatikusan szabinak, csak a gyerekesek - meg néha 1-2 gyermektelen. A többi szabit is úgy kellett kisakkoznunk egymás között,mert meg volt adva, hogy minimum X embernek minden nap elérhetőnek kell lennie. A gyerekesekre ez nem vonatkozott. Értem, hogy nehéz megoldani a nyarat meg a suliszüneteket,de azért néha pipák voltunk emiatt a "szabály" miatt. Volt olyan is, hogy két kolléga nem mehetett el együtt nyaralni, mert max csak az egyiküket lehetett nélkülözni. Volt baj a toronyban rendesen.
2023. máj. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
100%

A Munka Törvénykönyve szerinti munkaszüneti napokat kötelező kiadni. Szomorú, ha ezt szabálytalanul nem tartják be, az még szomorúbb, hogy van ahol ezért (meg más disznóságokért) még szólni sem ajánlatos.

Dolgoztam német-magyar cégnél, ott a németeknek is volt számos munkaszüneti napjuk, akkor ők nem dolgoztak, amikor nekünk volt, mi nem dolgoztunk. Szerencsére, a munkám sosem volt olyan sürgős és nélkülözhetetlen, hogy ne akkor és addig mentem volna szabadságra, amikor akartam.

2023. máj. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 A kérdező kommentje:
Nálunk szerencsére nincs ilyen. A munkaszüneti napokat és a szabikat tisztességesen megkapjuk. De ez akkor is annyira kevés. Az életem nagy része a mókuskerék. Alig marad idő utazni, kirándulni. A felmondás nem opció, mert pénzt keresni kell nyílván, valamiből meg kell élni. A munkahely váltás sem, mert ahogy már említettem nem a munkával van bajom, hanem a mókuskerékkel, az meg mindenhol van. Saját vállalkozást indítani nincs elég tőként meg amúgy is saját házra gyűjtünk, hogy ki tudjunk jönni az albérletből. Segítséget. Mi a kiút a mókuskerékből?
2023. máj. 30. 19:45
 40/42 anonim ***** válasza:
100%
Kiút: nyugdíjkorhatár elérése vagy a halál :(
2023. máj. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!