Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért kell lenézni más munkahe...

Miért kell lenézni más munkahelyét?

Figyelt kérdés
Egyre többször látom, hogyha panaszkodom a munkára, akár, hogy fáradt vagyok, későn érek haza stb, akkor elkezdenek bezzeg versenyszférázni szinte mindenki, mivel hivatalban dolgozom. Azt persze nem teszi mellé egyik sem, hogy ő pl nyugdíjas (ez a kisebbség) de van full home offiban dolgozó, hidribben, négynapos munkahetező, de jaj én aztán nem lehetek fáradt, nekem minden fasza és szép.

2023. jún. 1. 08:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%
A legtöbb ember a saját bajait érzi a legnagyobbnak, a másikét meg ezért elbagatelizálják.
2023. jún. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
89%

Egyre többször látod, mert egyre többször panaszkodsz?


Egyébként hülyeség, hogy a versenyszférában általánosságban nehezebb lenne. De a kérdésedet talán elsősorban ezekkel az emberekkel kellene megbeszélned, akiktől kapod ezt.


Én amúgy nem nézem le senki munkáját. Viszont ismerek köztisztviselőt, aki kb. 12 éve csak panaszkodik, hogy mennyire kiszámíthatatlan a munkája, kirúgják az embereket körülötte, miközben erősen piacképes tapasztalata van, de váltani nem volt képes. Az embert nézem le, nem a munkáját.

2023. jún. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
76%

Azért, mert a panaszkodó ember tehetetlen. Ráönti a dolgait a környezetre, vár valami megoldást, bullshit kártyákat, tanácsot, de minden megoldásra lesz még egy problémája, panasza. És sosem fog változtatni.

Míg a problémaorientált ember igyekszik megoldani a munkájával kapcsolatos dolgokat.

Fáradt vagy? Kérj óraszámcsökkentést, feküdj le hamarabb, ha nő vagy, ráér az a kur*va padlósikálás, főzni sem kell, rendelni is lehet.

Későn érsz haza? Ugyanúgy kérj óraszámcsökkentést, válts munkahelyet, beszélj a főnököddel, stb. Egyszóval a probléma forrásait oldd meg. A panaszkodással nem fogod.

Az emberek azért bezzegelnek, mert nem tudnak másként reagálni, főleg, ha adtak már tanácsot, csak semmi nem változott, ugyanúgy panaszkodsz.

2023. jún. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
79%

Mert a hivatalokról sok embernek pl az okmányirodában kígyózó sorok előtt lazán a magánéletükről cseverésző, kávézgató ügyintézők jutnak eszébe.

Amúgy bocs, de engem is felhúznak az ilyen rinyagépek, akik egyszer előadják, hogy milyen klassz helyük van, egyszerű, de holtbiztos munka, lenyomják a kényelmes 8-8,5 órájukat, majd a munkaidő végén hazamennek, nincs túlóra, nincs hajtás, nem kell napi szinten képezni magukat, ráérnek mellette normális életet élni. Én havi 20-30 túlórát minimum lenyomok, de volt már 50 is, folyamatosan tanulnom kell, képben lenni és nem 8 óra egy napom. Nem, alapvetően szeretem, amit csinálok, nem is tervezek váltani, de nem is nyávogok, hogy jaj de fáradt vagyok (pedig sokszor érzem magam annak). De ja, mikor az ilyen hivatali patkányok állnak le panaszkodni, el szoktam azért mondani a helyzetemet.

2023. jún. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
4 azt az óraszám 9-12 óra inkább, van túlóra, és nem, nem egyszerű. És igen, nem mindenki ügyfelezik. 2 képezni kell magunkat, a munka nyelve fele részben az angol. Nincs normális életvitel, 5 kor kelek sokszor és 7-re érek haza. Más valami általánosítás 4-es?
2023. jún. 1. 09:18
 6/23 anonim ***** válasza:
81%

Ja persze, itt a gyíkon minden hivatalnok élete ilyen, el is felejtettem. Amúgy is mindenki 14 éves korától robotol a gyárban és emellett szerez 3 orvosi diplomát.


Ez esetben amúgy miért nem éltél már azokkal, amiket a 3-as felsorolt? Ha neked ez így nem jó, miért nem teszel ellene?

2023. jún. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
3as nagyon cukikat ír de az óraszámcsökkentés fizu csökkentéssel is jár
2023. jún. 1. 09:33
 8/23 anonim ***** válasza:
94%
Ja, mindenki azt gondolja, hogy a közszférában milyen kényelmes az élet. A feleségemet soha olyan kiégettnek nem láttam, mint a hivatalban dolgozva. Az én seggem meg a versenyszférában kinyalta a munkáltatóm.
2023. jún. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Senki nem állítja, hogy nem lehet kiégni pl a monotonitásban, hogy nincs normális fejlődési lehetőség meg sokan egész nap ráérnek pletyizni és ezt kell hallgatni (meg helyettük dolgozni alkalomadtán), ha nem szállsz be, téged fog kibeszélni a sok középkorú elhízott boszorka. Engem legfőképp az utóbbi kergetett el a közintézményi élettől.
2023. jún. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
13%
Azért azt tegyük hozzá h messzemenőleg a hivatali munka a legkényelmesebb. 8-8,5 óra még ha erős szellemi munka is akkor se darál be. Leosztott egyértelmű feladatok, belső szabályzatok szerinti munkavégzés jellemzi s nem egy helyen versenyszferával egyenértékű fizetések vannak. Normálisan bejelentve, nem kell tartani a kirugástól stb. Kényelmes kiszámítható még ha van is munka bőven. Mert van. Én voltam mindkét oldalon s azt kell h mondjam h a versenyszféra sokkal nehezebb s fárasztóbb. Ültem irodában s dolgoztam gyártás területén is igaz ott is mint szellemi. De volt 3 műszak, túlórák, kizsigerlés bőven. Tudod mi az a normaszám? Gondolom nem. Fix pénzért is a teljesítményt mérik. S bizony oda kell tenni magát az embernek. Úgy h nekem nem kell bemutatni a másik oldalt. Kicsit ugyanakkor buszke is vok hogy mindkét oldalon dolgoztam s tisztába vagyok a versenyszféra előnyeivel s buktatóival s elvárásaival s még mindig azt mondom h a hivatali beosztott munkakör kényelmes. Úgy h nem kell panaszkodni. Kinek mit dobott a gép. Mindenkinek van lehetosege tovabb lepni.
2023. jún. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!