Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Érdemes a hibázást mielőbb...

Érdemes a hibázást mielőbb bevallani, ugye?

Figyelt kérdés

Tegnap észrevettem, hogy egy általam pár héttel ezelőtt fordított dokumentáció pontatlanul lett lefordítva, ami jövő héten a konferencián kikerül az asztalra is és amibe a tagok bele is lapoznak. A kolléganőm aki a másik részét fordította, azt mondta, h már mindegy, mert már ki van nyomtatva, hagyjuk így - persze előtte jól megmorogta mások előtt is, hogy hogy lehetett ezt így lefordítani. Viszont ezen nincs semmiféle hivatalos pecsét, bármikor újra lehet nyomtatni. Azt gondoltam, hogy ma bemegyek a felettesemhez és szólok neki, hogy szeretnénk újra átnézni mert vannak benne pontatlanságok, amiket tegnap észrevettem.

Szerintem sokkal jobb most kapni egy esetleges lecs.szést minthogy “élesben”, valami idegen teszi szóvá.

Szerintetek?


2023. jún. 14. 06:02
1 2
 1/12 Varga Péte4 ***** válasza:
100%
Igen, érdemes.
2023. jún. 14. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jobb az ha a főnököd dönt erről, hogy zavaró-e ha benne marad vagy sem. Nincs azzal baj, hogy hibát vétettél, megesik, ott a lehetőség, hogy ki lehessen javítani az újranyomtatással, még veszve sincs a dolog. A kollégád meg lusta, ha képes így hagyni, pedig elvileg "fontos".
2023. jún. 14. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Mi bizonytalanít el a döntésben?
2023. jún. 14. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
3. Hát igazából attól tartok, hogy megbízhatatlannak tűnök majd hogy nem tudom jól végezni a munkámat. Hogy még ezt sem lehet rám bízni…
2023. jún. 14. 06:36
 5/12 anonim ***** válasza:
67%

Igen.

Nálunk mindig épp azt mondja a főnök, hogy elöfordul hogy hibázunk, de mielőbb szóljunk és oldjuk meg cégen belül, ne kerüljön ki a hiba az ügyfelek felé.

2023. jún. 14. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%

Ha bevallasz egy hibát, ami lehet nem is annyira vészes, minden bizonnyal javítható, akkor megbízhatatlannak fogsz tűnni?

Hogy jutottál idáig?

Emberek vagyunk. Ha hibázunk, hát ez van, elismerjük, segítséget kérünk.

De így nem lehet élni.

2023. jún. 14. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Sajnos a főnökség nálunk elég bogaras e téren, nagyon hangulatemberek… Ha valaki hibázik akkor úgy kezelik a másikat, mintha valami halálos bűnt követett volna el vagy nem tudom. De egyébként a kollégák is ilyenek. Szóval alig merünk hibázni, vagy ha mégis akkor lehetőség szerint igyekszik a többség elsunnyogni… Viszont ezt úgy gondolom, hogy semmi esetre sem szabad.


A kolléganőmre meg annyit ez ügyben, hogy ha kibukna a hiba, akkor egyből rám mutogatna, hogy az én felelősségem volt.

2023. jún. 14. 06:57
 8/12 anonim ***** válasza:
67%
Értem. Sajnos ehhez akkor nem tudok kapcsolódni, mert már egy percig nem dolgoznék mérgező munkahelyen.
2023. jún. 14. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%
#4: Sokkal nagyobb leégés lesz, ha egy nálad sokkal magasabb beosztású ember beég miattad sokkal fontosabb emberek előtt.
2023. jún. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Teljesen igazatok van. Egyébként így belegondolva nem is a feletteseimtől tartok, hanem hogy a kollégák beskatulyáznak ez miatt. Mert a felettesem ha meg is dorgál, az jogos, hisz ő felelőssége, megérteném. De hogy mások által emiatt lennék megbélyegezve, az azért már rosszul esne.
2023. jún. 14. 10:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!