Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Takarítóként kerültetek már...

Takarítóként kerültetek már hasonlóan megalazó szituba?

Figyelt kérdés

Pár napja történt, gondoltam megosztom veletek, hatha vannak sorstársaim... Egy multinál takarítok heti kétszer pár hónapja, kora reggel szoktam menni, mikor még nincsenek bent dolgozók, vagy csak kevesen. Mikor végzek nyilvan már bőven szállingóznak be, de igyekszem nem zavarni a köreiket.


Egyik nap takarítottam a női mosdót, ami mindig melósabb mint a férfi, ha hiszitek, ha nem. Olyan 7:45 körül betévedt egy szőke kis fiatal hölgy (én se vagyok idős, nagyjából velem egykorú lehetett 25-30 közötti), talpig sminkben, kis feszes szoknyában. Körbenéz, fintorog, megkérdezi köszönés nélkül, hogy "én ki vagyok, eddig még nem látott". Mondom neked is "szia"... Pont a 3 fülke közül a középsőt takaritottam, mondta, hogy ő mindig oda jár, be szeretne menni. Mondom neki kb. 10 perc és jöhet... Válasza: "Az sok." Mondtam neki akkor menjen a bal oldaliba, azzal már megvagyok.


Fintorogva meg sóhajtotva bement, 3 perc eltelik még mindig bent van, de semmi zajt nem hallottam. Aztán utána hirtelen nagy csobbanások, wc papír tekergetés, légfrissitő, gondoltam addig inkább kimegyek az ajtó elé, nehogy ezzel is gondja legyen, hogy miért hallgattam végig a műveletet.


Kifele jövet rámmosolygott, gondoltam csak végre tett egy kedves gesztust iranyomba, talán rájött mekkora bunkó volt, de mint utóbb kiderült, ez nem így volt... Megyek vissza az ajtaja ahol volt résnyire nyitva, takarítom a másik fülkét, csinalom a harmadikat de gyanúsan egyre büdösebb volt bent, benézek a tett helyszínére és az a látvany, ami fogadott... Ott úszik a kula meg a papir a vízben, és nem húzta le maga után...


Ezek utan kicsit megrendült az emberekbe vetett hitem... Csak azért, mert én nem vagyok többdiplomás irodai dolgozó, még nem kéne labtörlönek hasznalni... Undoritó volt.



2023. jún. 22. 13:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell ebbe semmit belelátni, simán igényelten, ehhez van szokva, nem volt ebben semmi megalazo feléd. Inkább ő alázta meg magát az igenytelensegevel
2023. jún. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%
100 %, hogy szándékosan nem húzta le őnagysága. De ez az ő szegénységi bizonyítványa.
2023. jún. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Lehet eldugitotta, s nem ment le a motyesz.

Proszto volt, ne vedd szemelyesnek, sztem is magat jaratta le.

Egyszer regen dolgoztam kulfoldon takaritokent jomodu csaladoknal. Hetente jartunk egy gazdag hazasparhoz es a no sosem csomagolta be a hasznalt tisztasagi beteteit, szemeteszsakot sem hasznalt, csak beleragasztgatta a szemetesbe, egymasra. Azt sosem ertettem, mert semeddig sem tart egy darab wc papirba beletekerni, h ne kelljen masnak is latnia.

2023. jún. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Igen, ebben én is biztos vagyok hogy direkt nem húzta le. Ezzel próbált alázni, hogy én itt csak egy takaritó vagyok...
2023. jún. 22. 13:57
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Viszonylag jó helyen takarítottam. Ennyire megalázó helyzetbe nem kerültem, de sok emberről derült ki, hogy hogyan is viszonyul a takarító személyzethez. Voltak kedves emberek, de olyanok is, akik ha meglátták a takarító eszközöket a kezemben, rögtön hidegen átnéztek rajtam. Szert tettem így egy kis tapasztalatra.

Az a nő, aki így viselkedett veled, csak magáról állított ki bizonyítványt. Biztos, hogy nagyon rosszul esik most ez neked. Legközelebb szólj neki!

2023. jún. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

3/


Nem dugította el, meg se próbalta lehúzni mert nem hallottam öblítés hangját...


Fúj ez mondjuk tényleg nagyon undorító...

2023. jún. 22. 13:59
 7/20 anonim ***** válasza:
0%
Vagy simán csak annyira elgondolkozott, hogy megfeledkezett róla.
2023. jún. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
8%
cool story bro
2023. jún. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
86%

#7:

Ne legyél már ennyire borzalmasan naiv.


#8:

Te meg menj máshova unatkozni.

2023. jún. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
82%

Leírásod alapján ez egy igazi türhő. Biztos lehetsz benne, hogy máshol is ezt csinálja. Ennyi a tudása.. Még a wc lehúzót sem sikerül használni...

Takarítottam irodaházban. A női wc mind halál retkes volt. Gyakran nem húzták le maguk után a szart a diplomás libák, mert minek az? Nyilván otthon is úgy vannak vele, hogy majd anyuka lehúzza utánuk. Az asztalokon plafonig érő kupi.

Egyszerűen igénytelenek. Csak az arcuk nagy.

2023. jún. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!