Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy embert valóban cska...

Egy embert valóban cska béremeléssel lehetne a helyén tartani más megoldás nincs? ÉN tudok olyanokat amik egy fillérbe se kerülnének és vonzóak lehetnek, de ezek szóba se jönnek-miért nem?

Figyelt kérdés

Többedik alkalom hogy valaki fel akar mondani, a főnök azt mondja kár hogy elmegy és itt tartaná ha tehetné de nem teheti mert béremelésre nincs keret...


hát és?? Csak pénzzel lehet itt tartani valakit?


Mondjuk hogy office, hibrid munkavégzés, fix otthoni napok, rugalmas munkaidő-ezek egy fillérbe se kerülnének és remek megtartóak lehetnek.


De ezek fel se merülnek-vajon miért nem mikor ingyen lennének?


Én pl nem gondolkodnék a felmondáson ha kapnék fix heti 2 nap HO-t... de mivel egyet se kapok, így a helyem keresem (én is),


2023. aug. 4. 08:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk mert nem igaz hogy ingyen vannak. Kezdve például azzal, hogy a covid lezárások alatti HO-zások alapján a produktivitás számtalan esetben rengeteget esett vissza.
2023. aug. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
#1 Ez viszont nem azt jelenti, hogy az egész homeoffice ördögtől való, hanem azt, hogy aki nem tudja az otthoni munkavégzéssel hozni az elvárt produktivitást, az nem kap HO napokat. Valakinek megy, valakinek nem. Ettől még nem kell az egész homeofficet eltörölni.
2023. aug. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
38%
alapítványi iskolás őrült
2023. aug. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Tapasztalatom szerint az, akinek baja van a munkahelyével, azt a béremelés max 6 hónapig hallgattatja el.

De lehet, hogy csak az én területem ilyen speciális.


Mindenesetre én nem egy helyen voltam, ahol rengeteg lehetőség lett volna, amivel marasztalni tudnak (pl. komplexebb feladatok, nagyobb felelősség), de a béremelésen kívül sosem gondolkodtak másban.

2023. aug. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem, de bőven elég indok hogy valaki ne akarjon tesztelgetni, kockáztatni.
2023. aug. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
#3: mindenki tudja, de ez most elég korrekt kérdés volt tőle.
2023. aug. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Neked miért lenne annyival jobb a HO?
2023. aug. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
#7: többet gyakorizhatna.
2023. aug. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

7-es én pl azért szeretem, mert nem megy el min. napi egy órám az utazással és azzal, hogy "normálisba" vágjam magam.


Én pont azt szoktam hallani, hogy inkább produktívabbak otthon az emberek.

2023. aug. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Pl.a 4 napos munkahét ugyanilyen marasztaló tényező lehet. Mégsem élnek vele.

Jelenlegi munkahelyemen nagyon sok az úgymond üresjárat mert hosszú lejáratú projektek vannak. Ha a munkaadó flexibilis lenne, akkor a munkaerőt is effektívebben lehetne kihasználni. Egy héten több mint 8 óra az ami nem munkavégzéssel múlik el.

2023. aug. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!