Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Barátnőmet miért bosszantja,...

Barátnőmet miért bosszantja, hogy nem dolgozok, ha így is több nála a passzív jövedelmem?

Figyelt kérdés

Fél éve vagyunk együtt, még nem élünk együtt.

Nekem van 2 budapesti lakásom kiadva albérletbe, számlaképesen vannak kiadva, teljesen jogtiszta adózott jövedelem.

A 2 albérletből jön tisztán ~280e Ft-om havonta.

Nem dolgozok már lassan 1 éve. Párom H&M-ben kasszás. Állandóan cseszeget, hogy miért nem megyek el dolgozni. De nem értem ez őt miért zavarja? Nem züllök, de nincs kedvem elmenni hasonló munkát végezni 2 műszakban éhbérért, ha megkeresem otthon ülve magammal foglalkozva.


Ez ennyire nagy probléma volna?

Milliomos csemeték meg egész évben nyaralnak költve az apjuk pénzét, nem értem az én esetem miért dühítő?


2023. aug. 7. 12:04
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
45%
Basszus, de irigyellek, marha jó életed van. Én azért a helyedben bevállalnék valami laza 6 órás melót mégis legyen kicsit több pénzem, meg unatkoznék is otthon állandóan. De abban igazad van, hogy teljes állásba nem mész, pláne 2 műszakba. Barátnőd valószínűleg irigykedik. Nem baj, jól megkell dugni, hogy tudja hol a helye.
2023. aug. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
62%
Mit csinálsz a szabadidődben?
2023. aug. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
58%
Honnan lett a két lakás?
2023. aug. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%

Ő mit mond, miért zavarja?

Talán sajnos abban szocializálódott, hogy pénzt keresni csak kétkezi munkával lehet. Akkor viszont lesz bajotok bőven. Mert ezt a felfogást áthuzalozni te nem fogod tudni. :(

2023. aug. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

Bár, szerintem senkinek semmi köze hozzá; egyik lakást örököltem, másik lakást pedig magam vásároltam.


4-es azt mondja, hogy több pénzem lenne, valamint lenne egy állandó rutin az életemben, de nem érti meg, hogy az alkalmazotti jogviszonyban sose lesz senki gazdag.

2023. aug. 7. 12:35
 6/38 anonim ***** válasza:
84%
Nem lehet, hogy azt szeretné, ha lenne valami kiszámítható, fix jövedelmed is? Lehet, hogy most stabil a bevételed a két ingatlanból, de bármikor jöhet olyan, hogy épp nem lesz bérlőd és csak viszi a pénzt. Persze, a barátnőd fejébe nem látok bele, simán lehet, hogy tényleg csak féltékeny, amiért neki nem volt ekkora mázlija az életben, miközben a munkahelyén szarrá szívatják.
2023. aug. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
76%

És hol élsz akkor, szülőkkel, vagy van egy harmadik lakás? Nekem kicsit mesének tűnik, hogy a kérdés alapján huszonévesnek saccolnálak, de mégis van már egy vásárolt ingatlanod, egy kapott, meg még ki tudja, hol laksz, vmi 3. lakás.

Engem zavarna, hogy semmittevéssel telnek a napjaim, ill. a 280 ezer azért nem egy hatalmas összeg. Ha a párom lennél, nem szólnék bele mindenáron, de remélem, másnak nem dörgölöd az orra alá, hogy neked milyen szerencsés helyzeted van, meg hülye, aki dolgozik… (Már ha nem kamu az egész, ahogy írtam.)

2023. aug. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
41%
Tudod miért zavarja? Mert egy lusta g3ci a párja azért!
2023. aug. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

36 éves vagyok, ne haragudj, de ha neked mesének tűnik, hogy 14 évig dolgoztam (abból 6 évet Svájcban) és végtörlesztettem egy garzont ennyi idő alatt, akkor nem sok pénzügyi életet élhettél az idők során a bevásárláson kívül. A másik lakásomat nagyszülő után örököltem.


Igen, van 3. lakásom, azt még egyetemista koromban kaptam a szüleimtől. 14 évvel ezelőtt olyan alacsony volt az ingatlan ár, hogy a lakótársam majdnem törlesztette a banki hitel felét a (szoba) albérleti díjából.


Kicsit eltértünk magától a kérdéstől szerintem, lehet aki a kontraszt túloldalán van, annak mese, hogy a mai világban lehet 2 befektetett ingatlanja. Ha kicsit olvasgatsz a Forbesen ott majd találkozol olyannal, hogy egyes (meglepődnél mennyi) emberek milliárdos karórákat hordanak, hacsak "nem kamu az egész".


A lusta szó megközelítés nem hiszem, hogy helytálló, elég sokat dolgoztam a múltban, hogy jelenleg itt tartsak. Kicsit megpihentem, és élvezem a gyümölcsét.


Ha egy lusta "g3ci" lennék, ahogy a 8-as írja, akkor valószínű ott tartanék ahol ő, ide írogatnék frusztrációtól vezérelve, csak 0 anyagi jövedelemmel a hátam mögött. :-)

2023. aug. 7. 13:14
 10/38 anonim ***** válasza:
95%
Mit csinálsz egyéként? Nem dolgozol, rendben, na de akkor? Tanulsz? Fejleszted magadat? Valamilyen hobbidban fejlődsz? Sportolsz? Mit csinálsz, mert szerintem nem mindegy, hogy érdemi módon élsz, vagy csak otthon ülsz a képernyő előtt.
2023. aug. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!