Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Barátnőmet miért bosszantja,...

Barátnőmet miért bosszantja, hogy nem dolgozok, ha így is több nála a passzív jövedelmem?

Figyelt kérdés

Fél éve vagyunk együtt, még nem élünk együtt.

Nekem van 2 budapesti lakásom kiadva albérletbe, számlaképesen vannak kiadva, teljesen jogtiszta adózott jövedelem.

A 2 albérletből jön tisztán ~280e Ft-om havonta.

Nem dolgozok már lassan 1 éve. Párom H&M-ben kasszás. Állandóan cseszeget, hogy miért nem megyek el dolgozni. De nem értem ez őt miért zavarja? Nem züllök, de nincs kedvem elmenni hasonló munkát végezni 2 műszakban éhbérért, ha megkeresem otthon ülve magammal foglalkozva.


Ez ennyire nagy probléma volna?

Milliomos csemeték meg egész évben nyaralnak költve az apjuk pénzét, nem értem az én esetem miért dühítő?


2023. aug. 7. 12:04
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
72%
Érdekes én alkalmazott vagyok és mégis megvan mindenem :D. De jó tippeket adsz kérdező, ne legyél alkalmazott, hanem örökölj lakást. 400 IQ.
2023. aug. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
83%
#29 De ez bruttó, te 🍆fej. Aminek a nettója 150. A kérdezőnek gondolom nettó 280 jövedelme van a lakásokból.
2023. aug. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
70%
Hát tedd akkor így, ez is egy élet, az biztos. Nyugisabb, mint vesződni a társadalommal. Azonban pl.: keresztrejtvényt fejtsél, hogy ne tompuljon el az ember...
2023. aug. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
0%
Miért kérdezel, ha bosszant a válasz?
2023. aug. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
16%
Ez még nem az az összeg amivel nyugodtan hátradőlhetsz.
2023. aug. 8. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
0%

Egyrészt ez kevés lóvé, másrészt meg tényleg nem hozod ki magadból azt, ami benned van, ezért lehet, hogy a megélhetésen túl az is a gondja, hogy így egyre kevésbé tud tisztelni. Ha látná, tudná, hogy továbbra is vannak terveid, és a tehetségedet kihasználod, nem csak tengsz-lengsz a végtelenségig, akkor az más lenne. Ebbe belefér, hogy pihenésképpen 1-2 hónapot regenerálódsz, vagy tanulsz stb. de ez így nem oké.


Talán el kéne fogadni azt, hogy neki van az az érzése, és nem lehülyézni, hanem leülni, megbeszélni. Beavatni a terveidbe, és meghallgatni őt is.

Főleg ha hosszútávon tervezel vele, mert ez bizony felőrölheti a kapcsolatot. Nem csak az, hogy nem dolgozol, hanem passzív jövedelmed van, hanem az is, hogy semmibe veszed az ő érzéseit. Ne bagatellizáld el az érzéseit, mert annak nem lesz jó vége, aztán lehet, hogy majd az lesz a vége, hogy éldegélhetsz egyedül a passzív jövedelmedből.

2023. aug. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
0%
De miii, 280ezerrol van szo 😅 Nekem az pl 2-3 hetre eleg es akkor felre se raktam. En szeretem ha van par misi felrerakva. Jelenleg Pesten nekem 5-600 kozotti havi beveteltol kenyelmes. Igaz abbol 100az albi, 20 a rezsi, 10 az kozos koltseg, 10 az otthoni net+tv, 10 a mobilnet, netflix+yt+spoty 5k, 10 a bkk berlet, 15 a konditerem. Az maris 180k kotelezo kiadas. Havi 100at elszorok kajara, uditore, otthoni dolgokra mar 280.. En szorakozasra, lazulasra is elszorok ugy havi 100at ami nyilvan nem kotelezo ill megveszem ami megtetszik.. igy marad kb 100 amit felrerakhatok. Sajna csak ugy lehet igazan szabadnak lenni es azt csinalni amit akarsz ha a penz nem szab hatart
2023. aug. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
74%

Ezt a barátnődtől kellene megkérdezni.

Nekem a leírtakkal kapcsolatosan az lenne a gondom, hacsak te nem írtad le pontosan, mit csinálsz, hogy egy kis, kb. heti 1-2 órás adminkodáson kívül semmit nem csinálsz, aminek lenne valami értelme, önfejlesztő funkciója, haszna, hanem csak lustulsz. Ez nekem nem lenne szimpatikus, pénz ide vagy oda... akkor sem, ha nem 280-at keresnél, hanem 2milliót. Semmi nyelvtanulás, semmi önkéntes munka, semmi önfejlesztés (akár pszichológiailag - és nem, az, hogy eddig megcsömörlöttem a munkámban, most döglök, az nem a mentális egészséggel való foglalkozás, max. ilyen 1-2 hónapig számít self-care-nek), semmi egyéb hobbikkal való komolyabb foglalkozás (hogy pl. írnál egy könyvet, és azon dolgoznál, vagy összeállítanál vmi oktatóanyagot másoknak).

2023. aug. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!