Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Barátnőmet miért bosszantja,...

Barátnőmet miért bosszantja, hogy nem dolgozok, ha így is több nála a passzív jövedelmem?

Figyelt kérdés

Fél éve vagyunk együtt, még nem élünk együtt.

Nekem van 2 budapesti lakásom kiadva albérletbe, számlaképesen vannak kiadva, teljesen jogtiszta adózott jövedelem.

A 2 albérletből jön tisztán ~280e Ft-om havonta.

Nem dolgozok már lassan 1 éve. Párom H&M-ben kasszás. Állandóan cseszeget, hogy miért nem megyek el dolgozni. De nem értem ez őt miért zavarja? Nem züllök, de nincs kedvem elmenni hasonló munkát végezni 2 műszakban éhbérért, ha megkeresem otthon ülve magammal foglalkozva.


Ez ennyire nagy probléma volna?

Milliomos csemeték meg egész évben nyaralnak költve az apjuk pénzét, nem értem az én esetem miért dühítő?


2023. aug. 7. 12:04
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
96%

„Szerintem barátnőm és sok kommentelő sem érti, ez egy szakasza az életemnek…”

Még egyszer jelezném, a kérdésfeltevés nem erre utalt, hogy ez csak egy szakasza az életednek. Ha ezt kihangsúlyoztad volna, hogy pihensz 1-max. 2 évet, mert kicsit kiégtél (és ugye szerencsére így is van jövedelmed, nem pumpolsz senkit), akkor könnyen lehet, hogy azért kevésbé kritikus válaszok születtek volna. Annyit azért mondanék, hogy túl sokat tényleg ne maradj otthon, annál nehezebb lehet visszarázódni a munkás hétköznapokba, minél több időre esik ki vki.

2023. aug. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
12%
Hát amilyen link vagy, lehet, hogy ki is rúgnálak, ha nem látnám a változást. Ha arról van szó, hogy ez egy átmeneti időszak, és közben abból biztosítod a jövedelmet, de mellette továbbképzed, vagy átképzed magad, az más, ha aztán valóban dolgozni is kezdesz.
2023. aug. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
41%

21-essel értek egyet.

Ha tényleg csak 1-2 évről van szó, akkor rendben van. Kell a sok pihenés a túlhajszolt időszak után.


Amúgy ez az összeg majdnem a minimálbérrel egyezik. Minden szempontból érdemes lenni valami könnyű munkát vállalnod mellette, ami nem megterhelő, én ezt tenném, vagy könyvet írnék, vagy keresnék valami hétvégi munkát akár.


Írod, hogy nem vagy céltalan ember, mert teljesült a célod, ez szép és jó, de ha nem tűzöl ki új célokat, akkor jelenleg nincs olyan célod, amiért tenned is kell valamit.

2023. aug. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
3%
Azért ne túlozzunk, a minimálbér 150.
2023. aug. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
36%
Kap egy csomo valaszt, aztan kotekszik 😅 Akkor minek a kerdes.. vagy valaszolhatnal magadnak ha ugyis csak az a jo. Ugyse minket kell meggyoznod 😀 hanem max a csajodat
2023. aug. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
39%
Mert itt a munka a minden, azért! Tedd fel azt a kérdést, hogy ha megütnéd a lottón a milliárdos főnyereményt, akkor is tovább dolgoznál-e? Fogadjunk, hogy 95% azt írná, hogy igen, sőt hétvégén is nagyon szívesen túlórázna! Mert teljesen elképzelhetetlen, hogy valaki befektetésekből éljen, és ne végezzen valami munkát emellett!
2023. aug. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
95%
Eszem ágában sem lenne túlhajszolni magam, ha ölembe hullana egy életem végéig stabil megélhetést biztosító vagyon. :-D De a világ leggazdagabb emberei is dolgoznak, persze, nem a gyártósor mellett kifulladásig bagóért, hanem megvalósítják az álmaikat, esetleg cégeket vezetnek, és tovább gyarapítják a vagyonukat. Elhiszem, hogy ha valaki kiégett, akkor kell a semmittevés, ki kell pihenni. Egy volt kollégám annak idején így mondott fel, hogy nem volt másik munkája, hanem pihenni akart pár hónapig, mert nagyon túlterhelték (más osztályon volt, mint én, szóval nem ugyanaz a munkám, mint neki volt, nem tudom, hány ember munkáját látta el a végén, mikor besokallt és beadta a papírt). Én is voltam már kiégés határán, tudom, milyen. Ugyanakkor hosszú távon a semmittevés tényleg nem az én műfajom. Valamit biztos, hogy kezdenék magammal akkor is, ha nem lenne gondom a pénzre, csak sokkal szabadabban dönthetnék, hogy mit vállalok el.
2023. aug. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
19%
26-os: Azért a lottónyereményt ne hasonlítsunk már a kérdező bevételéhez… Egyébként bocsi, de szerintem abban az esetben is uncsi lenne a semmittevés, vmibe akkor is érdemes fogni. Önkéntes meló (ha szereted pl. az állatokat, állatmenhely), csinálhatsz olyan befektetéseket, üzletet, amihez kedved van, foglalkoznál vele, viszont ugye különösebben idegeskedni nem kell, akkor sincs gáz, ha mondjuk nem jön be, és buksz rajta.
2023. aug. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
47%

# 24


Nem sok fogalmad van a minimálbérről.


[link]

2023. aug. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
18%

A 26-os vagyok. Azt nem mondtam hogy semmit ne tegyünk. De ilyen esetben például lehetne utazgatni, vagy akár tanulni valamit, nyelveket mondjuk. A befektetéseket eleve írtam. Amúgy nem hasonlítottam a kérdező havi bevételéhez a lottó főnyereményt, csak az elv miatt gondoltam.


Egyébként saját példa: voltam hosszabb távú szabadságon, külföldi utazáson. Én olyan helyen voltam amit nagyon meg lehetne szokni. Utána persze hogy rossz visszarázódni a munkába.


És ne értse félre senki, amit írok, mert magam is dolgozom, szeretem is a munkámat meg ezzel lehet pénzt keresni. De a munka nem tölti ki egész életemet, és ha én valóban nyernék ilyen jelentősebb fődíjat (ami lehetetlen mert nem lottózom, csak elméletben mondom), bizonyosan nem dolgoznék többet. Pedig a nyugdíjaskortól nagyon messze vagyok.

2023. aug. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!