Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek emberi bolhák ellen?

Mit tegyek emberi bolhák ellen?

Figyelt kérdés

Elvileg igényes munkahelyen dolgozok. Sokáig egy cigány sem dolgozott. Most felvettek vagy 6-ot. Sajnos ezen a héten dolgoznom kellett velük. Észre vettem, hogy viszket a bokám.Van légkondi a munkahelyemen, de én akkor is minden nap lezuhanyzok ott is és otthon is. Nyáron otthon plussz vagy 3-szor is. Apró csípések, de szerintem bolha. Csak a bokámon.

Vettem levendula olajat azzal magamat és az ágyamat csepegtetem, de még mindig keletkeznek újjabb csípések.


Szerintem nem jó ez a levendulázás. Tán veszek bolhanyakörveket a bokáimra.


De a főnökömnek közöljem? Közöljem vele h bolhás lettem tőlük és nem akarok velük dolgozni?


Megkérdeztem mindet és nincsen állataik. Szerintem emberi bolha.



2023. aug. 26. 20:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
én mukahelyet váltanék , ha a település ahol élnek nincsen csatornázva akkor az udvarra szivattyúzák vagy vödrözik a szennyizet amiben egész jól érzi magát a bolha
2023. aug. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

most jöttek csak. csak én dolgoztam velük eddig.

én panelban lakok, felújítottam és nincsen, nem is volt, nem lesz állatom.


hát nem szívesen szólnék, de nem is akarok többé velük dolgozni az biztos.

2023. aug. 26. 20:37
 13/20 A kérdező kommentje:

ez a legjobb, legigényesebb munkahely. csodálom h felvették őket.

magas a fizetés és nem szívesen váltanék miattuk. hadd ne nekem kelljen elmennem.

félek is h olyan munkahelyet fogok ki, ahol vannak cigányok.


miért vannak itt egyáltalán, ha útálnak minket?

az is zavar h ilyesmiket mondogattak.

én nem bántottam őket és nem is akarom. de folyton csak arról beszéltek h itt magyarországon milyen rossz és, hogy mennyire gyűlölik a magyarokat. nekem persze hízelegtek orba-szájba...mondogatták, hogy voltak külföldön és, hogy ott mennyire jó. de akkor miért nem maradtak ott?


borzalmas ilyesmiket hallgatni is.


jó, rendben elfogadom, hogy rossz körülményekben éltek, rosszúl ápolják magukat mert szegények.

a bolha ügyet is remélem megoldom.


de a rossz indulatú beszédeiket sem bírnám tovább. meg a nyálas ál nyájaskodásukat sem.

2023. aug. 26. 20:44
 14/20 anonim ***** válasza:
12%
Igényes munkahely már nem lehet, ha te is ott dolgozol.
2023. aug. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Citrom , vagy teafa illóolaj cseppek a zoknira , nadrágra alul.

Kis vízzel keverve fújhatod is.

2023. aug. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
köszi, kipróbálom.
2023. aug. 26. 21:19
 17/20 anonim ***** válasza:
nagyon is van emberi és állati, ami kutyáról települ át az csak egyszer megkóstol de nem marad tartósan
2023. aug. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Ez egy link, mit érdemes a bolhákról tudni.

[link]

Lehet, már rég otthon is van. A ruhádat, zoknidat, cipődet is fertőtleníteni, kezelni kell. (szükséges a gyakoribb mosás). A főnöknek kell mindenképp szólni, de finoman, nem az ominózus személyek előtt. 10-es vagyok.

2023. aug. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Az ember, és a disznò bolhája ugyanaz. A kutya, és a macskabolha is rámegy az emberre, de hamar elhagyja a testét, mert a mi testhőmérsékletünk mondhatni hideg nekik. Az pedig, hogy az emberbolha megtámadja az embert az elég ritka manapság. Bár én is laktam full putri helyen, ahol 95% roma volt, és mind szinte összedőlt házban élt, meg tetvesek voltak, drogoztak, stb. Sőt, a mostani munkahelyem is hasonló, az az igazság. Mondjuk ezek a szabadban vannak, én meg a saját kis helyemen, ahova nem jöhet be egyiksem, így nem kell közel mennem hozzájuk. Így elviselhető. Van itt is igényes roma, az pl jó barátom, de sajna a legtöbb ilyen tetves, bolhás, büdös, drogos.

Illòolajokat nézegess, és fújd be magad velük. Ahol van rajtad szőr, és nélkülözhető azt vágd le. Moss kezet gyakran, fürödj minél többet, és a hajadra is vegyél inkább tetümegelőzőt/van ilyen spray, egy időben mikor sokat buszoztam akkor használtam/. Ha meg hazaérsz, akkor azonnal be a mosógépbe minden ruhád, és fertőtlenítővel, meg magas hőfokon mosd ki! Ja, és válts munkahelyet.

2023. aug. 27. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek.

már vettem is illőolajakat és rendeltem bolha írtót. most mostam forró vízzel mindent. rendeltem spayeket.


munkahelyet nem szeretnék váltani. telefonon hívtam a főnököt. azt mondta h nekik nem is tervezik h meghosszabítják a szerződésüket. tehát csak ideiglenesen vannak itt az ellenőrök miatt, mert valamennyi ilyet kell foglalkoztatni. Elvileg mások is dolgoztak velük, de ők a szagukra panaszkodtak.


esküszöm h azért nem voltak büdösek amikor én dolgoztam velük. biztos szóltak nekik korábban és legalább a szagukról gondoskodtak.

azért sajnálom őket. de annyira nem h én is szenvedjek miattuk. legalább a negatív gondolkodásmódjuk az amin szerintem sohasem fognak változtatni.

2023. aug. 27. 11:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!