Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Elvállalnátok a munkát ilyen...

Elvállalnátok a munkát ilyen körülmények mellett? Segítenél dönteni?

Figyelt kérdés
Jelenleg nincs munkám. Van elképzelésem, hogy mit szeretnék, de olyat találni még várhatóan időbe telik. Másfél hónapja vagyok munkanélküli, még kapok álláskeresési járadékot. (Még 2 havi jár.) A párom dolgozik, bár a fizetése egyedül nem elég a kiadásaink teljes fedezésére. Vannak tartalékaink, akár fél évig is tudnánk meg tudnánk élni úgy, hogy elfogyna. Elkezdtem egy képzést, amivel egy-két hónap múlva tudok bevételt szerezni, ha minden jól megy. Erre építve egy saját vállalkozáson dolgozom. Alapvetően kiegészíző jövedelemnek szántam a majdani munkám mellé, de ha minden a terv szerint halad, akkor főállásban is tudom csinálni. Ez nem karriercél, csak a pénzszerzés miatt vágtam bele. Lenne egy lehetőség, hogy egy korábbi munkahelyemen dolgozzak. Maga a pozíció tetszik, tudom, hogy mi a munka. Nem abban dolgoztam, de akkor is tetszett és most is tetszik. Megfelel a képzettségemnek és a tapasztalatomnak. Viszont elég rosszul fizet, cserébe sokat kell dolgozni, stresszes a munka és rossz a légkör. Többek között ezért is jöttem el onnan régen. Viszont a cégnek továbbra is rossz a híre, nagy a fluktuáció ezek miatt. Elvállalnád így a munkát? Csak az szól mellette, hogy most rögtön lenne bevételem, ha nem megfelelő a bérezés a munka értékéért, a párom fizetésével együtt már fedezné a költségeinket és nem kellene a tartalékokhoz nyúlni. Ugyanakkor ez átmeneti megoldás lenne mindenképpen. Leginkább attól tartok, hogy a rossz légkör miatt (ami elsősorban a nem kompetens vezetés miatt van) és a sok túlóra miatt nem marad energiám a képzésre és a vállalkozás indítására és legfőképpen az álommelóm megtalálására. Te mit tennél?

2023. szept. 20. 12:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A frissen induló vállalkozás sikere mindig bizonytalan. Vagy munka mellett mellékesként indítsd be a vállalkozást és majd csinálod főállásban, ha már jól működik, vagy előre halmozz fel annyi pénzt, hogy ne fájjon egy ideig az sem, ha nem csak rosszul megy az üzlet, de veszteséges is (vállalkozás típusától függően kellhetnek előzetes beruházások eszközökbe, készletbe, engedélyek, adminisztrációk és szinte bármiért birságolhatnak is, amire futnia kell).


Szerintem inkább másodállásban vállalkozz és majd akkor váltást, ha tényleg jól megy. Nehezebb így, de anyagilag biztosabb. Jobb több lábon állni.


Viszont nem muszáj tartósan erre a régi munkahelyre visszamenned. Ez most gyorsan megoldja, hogy legyen pénzed. Közben keress mást, ahol rugalmasabb a beosztás, vagy jobban tudsz keresni, vagy barmi más szempont miatt jobb mellette vállalkoznod, mint a mostani mellett.


Nekem volt olyan időszakon, hogy két nagyon különböző munkahelyen dolgoztam a saját vállalkozásom mellett, mielőtt elkezdtem csak a vállalkozásból élni - mondjuk szerettem is mind a kés másik munkát és az ott dolgozó kollégákat is.

2023. szept. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 10-es, 11-es is nagyon jókat ír. Ezek is jó tanácsok. Nagy feladat nekem, hogy ne hajtsam szét magam, mert mindig mindenbe 120%-ot teszek. Ezért is féltem, hogy tudom majd munka mellett csinálni a vállalkozást. Nagyon nehéz volt mellette OKJ-t, nemhogy PhD-t szerezni. De akkor tudtam, hogy adott ideig kell kitartani. Most ugye ez nem így van, bizonytalan, hogy mikor indul be a vállalkozás (ha egyáltalán beindul). Jól kell gazdálkodnom az energiámmal és igen, biztonságosabb több lábon állni.
2023. szept. 24. 11:59
 13/14 anonim ***** válasza:

Én inkább biztonsági játékos vagyok, szeretem ha van egy B terv, ami kihúz a pácból, ha az A terv nem válik be, ezért inkább ezt javasolom másoknak is.

Viszont sok sikeres üzletember azt vallja, hogy akinek van B terve, az sosem ad bele mindent, hogy sikerre vigye az A tervet, mert nincs rákényszerítve.


Persze ugyanezt a nézetet vallották azok is, akik mindent feltettek egy lapra és aztán nem jött be nekik, de B terv nélkül csődbe mentek, mindenüket elveszítették és utcára kerültek. Hogy kik vannak többen, talán senki sem tudja és az arány önmagában nem is mond el semmit arról, hogy te melyik csoportba kerülnél.

2023. szept. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Ebben is sok igazság van, 13-as. Én is biztonsági játékos vagyok. Inkább érjem el az önállósodást, mint hogy csődbe menjek.
2023. szept. 25. 08:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!