Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti mit tennétek a helyemben,...

Ti mit tennétek a helyemben, váltanátok, maradnátok, vagy megbeszélnétek?

Figyelt kérdés
Sziasztok, kicsit beszélnék a helyzetemről. 19 éves vagyok, szeretek dolgozni, szeretem ha van mit pakolni, kitölteni, amivel elüthetem a munkaidőmet, szeretem rendezni az üzletet. januárban kezdtem eladóként dolgozni a Tescoban (szupermarket) úgy mentem oda, hogy mindenkivel igyekszem kedves lenni és a legtöbbet kihozni magamból. Azonban van egy réteg, meglehetősen nagy akik vissza, lehúzzák a másikat, és ezek az emberek a műszakvezetőket is manipulálják már, akiken a főnökökig elérnek. Első heteimben csak kasszáztam, már ekkor sokkal jobb voltam (számok is ezt mutatták) mindenkinél a kasszában, ekkor kezdtek már rám orrolni. Aztán mikor már eladótérben is dolgozhattam, nem kellett sok idő és tonnás súlyú kocsikat is 20 percek alatt kidobtam, míg a többiek kint cigizgettem, kávézgattam ellébecoltak, úgy hogy én töltés közben második kasszás voltam (az az túl sok időt a kassza nélkül nem igazán tölthettem, de mégis megoldottam) ekkor elkezdtek mégjobban rámszálni az emberek, olyan feladatokat is elvégeztem amit senki nem szeretett illetve nem is akart megcsinálni, rendszerint mutogattak a másikra hogy az ő dolga lett volna én meg csendben elvégeztem, mert engem zavart, zöldséget rendszerint töltés és második kassza mellett én pakoltam ki, a vásárlók dicsértek hogy végre délutánban is van választék, és ráadásul jól is néz ki. Azonban a kollegák csak azt terjesztették hogy kerülöm a töltést, lassúskodok és hogy velük akarok kiszúrni. Az este fénypontja a leigazítás (termékek előrehuzigálása) mivel van bennem egy kis maximalizmus, és szépérzék így a minőségét mondanom se kell a mukának, azonban mivel ti nem ismertek engem, csak a leírt helyzetet így valahogy vázolom, kb mintha vonalzó mentén lennének előrehúzkodva a termékek olyan egyenes volt, és mindig cimkével pontosan kifelé. Itt is kaptam kósza megjegyzéseket vásárlóktól illetve az egy szem értelmes kollegámtól akivel összefogtunk ezek az emberek ellen hogy kicsit elviselhetőbb legyen a helyzetünk. A legbosszantóbb az egészben, hogy indokolatlanul betesznek kasszába ilyen teljesítmény mellett, és csak pampognak hogy nem dolgozok elég keményen, aki meg csak bejár kávézni, lébecolni, de tudnak vele a főnökök nevetgélni azoknak meg mindent szabad...kb havonta 1 előforduló hibámat emlegetik..ma pl egy hibás almát hagytam zöldség, gyümölcs leválogatásnál, selejtezésnél és közölték velem, ha holnap is előfordul megfogják etetni velem...ilyet egy vezető hogy mondhat? A legszebb hogy közölték velem, örülhetek hogy a munkámat megtarthatom ilyen teljesítmény viselkedés mellett..Nem vagyok nagypofájú, nem vagyok mindenkivel jóban, de nem is úgy mentem oda..egy semleges munkatársi viszonyt akartam ápolni legalább mindenkivel, pár napja az volt a történet, hogy munkaidő alatt mikor 13 óráztam vettem egy kalácsot fizetéssel együtt kb 2 perc alatt, és a műszakvezető aki a mögöttem lévő kasszánál egy egész bevásárlást tett, először egy kollegámnak elhiresztelte hogy fegyelmit fog nekem adni, aztán meg a főnök behívott az irodába 1 hétre rá, mert betegszabadságon voltam, és közölte velem hogy ilyet nem lehet csinálni mert ez egy munkahely. (Tescoban bevezették hogy aki vásárolni akar, annak hátul körbe kell menni ki kell jelentkeznie, és a vásárlás után megint ki kell mennie és hátulról bejönnie...de valahogy a műszakvezetőkre ez sem vonatkozik) Volt olyan is, hogy 13 óráztam, 15 kocsi kitöltésével kezdtem, aztán zöldség, gyümölcs kipakolásával, raktárösszepakolással, közben kasszáztam persze, mert én pont ráérek, aztán mikor leszámoltam este 9kor a kasszámat, oda jön a műszakvezető hogy hallja kint logok udvarrendezés közben (rolikocsik kitolása, rekeszek összepakolása...stb) én meg elmeséltem neki hogy az udvarrend nem abból áll hogy két kocsit kitolunk vagy ami épp ott van, azokat is meg kell csinálni de a rekeszeket össze kell pakolni targoncával esetleg raklaprahelyezve egymásra pakolni, ezek rendszerint soha nem szoktak megtörténve lenni, amint kimentem az irodából a kollegám gúnyosan hozzámszól hogy 20 percet ad az udvarrendre, ismétlem egy kollega aki semmivel se több mint én, csak nagyobb a szája, hát így tettem tudni kell aznap nagyon sok áru bejött és értelemszerűen sok volt a szemét is, meg a roli kocsi is. Úgy voltam vele akkor szót fogadok legyen 20 perc, beállítottam az ébresztőt a telefonomon 20 percel későbbre amit tudtam megcsináltam. Este csak a kérdőtekinteteket kaptam hogy mi ez...természetesen akkor is levoltam baszva, és akkor mondták hogy nem így kell az udvart megcsinálni...Én itt már sírtam a nevetéstől hogy akkor most mit akarnak? tegnap nem dolgoztam, és arra megyek be hogy a kollegám álltal igényesen odahelyezett rolikocsi (2méter magas vashulladék... :D ) megpakolva szeméttel a behajtó kocsi elé gurult így majdnem ütközés lett a vége, de rendszerint én kapok...a műszakvezetőktől mikor mindenbátorságomat összeszedve véeltlenül megkérdem hogy miért vagyok indokolatlanul megint kasszában csak annyit kapok hogy csak úgy...de ezt is gúnyosan mondják...Nem vagyok nagyszájú, ha elkezdek beszélni akkor már letojom a következményeket végig viszem a dolgokat, de nehéz átlendüljek arra a szintre, ti mit tennétek a helyemben? Váltanátok szó nélkül, beszélnétek feltételezéseim szerint fölöslegesen a vezetővel? Barátnőm azt javasolja hogy beszéljek a vezetővel de mindenesetre sok helyre adjam be a jelentkezésemet. Az bánt egyedül hogy a tescoban míg tudtam pakolni rendezkedni egy kis pennyben pl nem fogok tudni, ami zavar mert nem lébecolni akarok...

2018. jún. 15. 19:27
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Privátban képeket küldhetek a munkám minőségéről, ha valaki esetleg kételkedne a hitelességemben.
2018. jún. 15. 19:29
 2/13 A kérdező kommentje:
cigizgetteK, kávézgattaK*
2018. jún. 15. 19:34
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Hosszú hosszú,el sem olvastam,csak az elejét.

Ilyen helyeken összegyűlnek az olcsó pr0lik,ahol állandóan csak a cirkusz van.

Szeretsz dolgozni,rendezni az üzletet...

Te nem vagy oda való.

Azonnal hagyd ott az ilyen munkahelyet,úgy sem lesz változás.

2018. jún. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Már a raktárban feküdnének valahol ha a helyedben lennék.
2018. jún. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem kifejezetten árufeltöltőnek, vagy raktárban áruösszekészítőnek mész el valahová? Imádnád. És téged is a főnökeid. Most rossz helyen vagy.
2018. jún. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Neked egy saját kis üzlet kéne, amit rendezgethetsz, és azzal nem a lébecolók munkáját könnyítenéd meg. Tényleg kifejezetten arufeltöltőnek menj, vagy pedig valami valami raktárba dolgozni, ott egyébként is állandóan pakolnak. Sajnos hülye munkatársak mindenhol előfordulhatnak, a váltás ezért nem segit sokszor.
2018. jún. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
ez történik, mikor a magyar rögvaló és egy egyébként is tróger cég találkozik. olvastam sokat a teszkóról, nem csak Mo-n ilyenek a dolgozók és a főnökök, külföldön is. ugyanígy megy az áskálódás, a többivel kiszúrás, helyezkedés, s.ggnyalás stb. normális embernek nem való
2018. jún. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Azért nem jelentkeztem kifejezettem árufeltöltőnek, mert célom volt elsőkörben a helybeli munka és csak utána rábízni magamat a mávra. És szupermarketben vagy eladó vagy vagy pedig semmi, nincsenek nagyon különpoziciók, csak ha jó az ember nyelvtechnikája.
2018. jún. 15. 20:29
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én vettem a "fáradságot", és végigolvastam a kérdésedben leírtakat. Bár "fáradságnak" csak fenntartások mellett tudom nevezni, hiszen egy élvezetes, kifejező szöveg keretein belül vázoltad a helyzeted, jó volt olvasni a soraidat.


Világosan kitűnik a leírtakból, hogy Te még olyan ritkaság vagy, aki szívesen / szeretettel tudja végezni a munkáját, valamint igen nagy igényességgel fordulsz mind a munkád- mint önmagad felé. Ami megintcsak örvendetes erény, és - enyhén szólva - nem túl gyakori jelenség.


Én is azon a véleményen vagyok, mint sokan mások is az előttem szólók közül. (Viszont mégis le szerettem volna írni csaknem ugyanazt, abban bízva, hogy ezzel is nyomatékosítani tudom Benned sokunk véleményét.) Te valóban egy olyan helyet érdemelsz, ahol lehetőséged van kiteljesedni, és nem akarnak alád vágni olyanok, akikkel egyébként egy hajóban kellene eveznetek. Az intelligenciád és a precizitásod alapján én azt tudom mondani Neked, hogy ha lehetőséged van rá, akkor egy ennél jóval "komolyabb" munkahelyen is kamatoztathatnád a tudásod, és ezeket az értékeidet. Szeretném, ha ennél többre tartanád magad, és nem törődnél bele az ilyen unintelligens és rosszindulatú "kollégák" folyamatos áskálódásaiba, rosszakaratába.


Én úgy vélem, keress másik munkahelyet. Fiatal vagy még, tele energiával. Egyetlen egy évet se pazarolj tovább ilyen rosszindulatú sz..rkeverők között! Találd meg azt a helyet, ahol felhőtlenül tudsz dolgozni, valamint külön kérem Tőled, hogy nézz körül egy Tescónál "jobb helyeken" is... Hiszek abban, hogy Benned több van ennél, és szeretném, ha ez ki is tudna teljesedni. :)

2018. jún. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Gondolom nem budapesti vagy, pedig tudnek egy helyet, ahol szukseg lenne rad.
2018. jún. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!