Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy tegysm helyre ha ugy...

Hogy tegysm helyre ha ugy nézett ki mintha a feleségét degradáltam volna le?

Figyelt kérdés

Rosszul sült el az egyik kontextus.

A kollegánk (ffi), elvitt minket kotelezo uzemorvos, de nők is szoktak ilyesmikre fuvarozni mindenkit mert elszámolhato a benzin kiküldetések vannak stb


A kocsiban otthagytam véletlen vmim(sminkszer) erre szólt, hogy visszaadja es viccelődve hozzátette, ha a felesége meglátta volna, baj lenne belole.

Na erről meg eszembe jutott egy korábbi beteg féltékeny barátommal a sztorim, hogy 1 taxis amikor engem vitt es kértem, ha végeztem jöjjön is értem vissza (amikor már a párom is jelen volt a 2.útra)és amikor visszajött, mondta, hogy a kocsiban hagytam a sminkem visszaadja, mire a barátom egy fenyegető magatartást vett fel, és ő ült a taxis mellé kérdezgetni, hogy is maradt nála a sminkem, és nem sok híjja volt hogy robbanjon egy balhé, na és azóta annál a taxitársaságnál le is vagyok tiltva.

Röviden dióhéjban gyorsan meséltem a sztorit, szerintem nem is értették, de a végén levontam a konklúziót, hogy az ilyeneknek(mint a volt párom) deffektes a gondolkodása(akik a semmiböl féltékenykednek), de a kollegám meg az egy az egyben a feleségére vonatkoztatta vissza(de gondolom ö nem ez az elborultan beteg féltékeny), és ismételgette magában hogy deffektes gondolkodás...?

(Még jó, hogy nem tettem hozzá hogy fogyatékos, pszichiátriai beteg esetek.mivel a volt pàrom az is, ennél bőven durvábbakat is előadott)


És most teljesen úgy néz ki mintha én egy kollega feleségét lenézném, "ledeffekteseztem" volna, mintha vmi sz.r nőt választott volna, miközben én csak a volt páromról sztoriztam aki valóban pszichopata is. A deffektes rá meg a hasonlókra vonatkozna.


Hogyan javíthatnám ezt ki? Teljesen hülyének érzem magam mintha én leszólnám a kollegák párjait és ilyen károgó varjú lennék.

Most mondvacsinált indokokkal dicsérgessem? Mert arra vannak ötleteim.



#félreértés #rosszul elsült sztori
2023. okt. 3. 20:05
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
0%
:(
2023. okt. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Hát én az ilyenekben nem szoktam sz.rozni, kerek-perec el szoktam mondani utólag, hogy én ezt így és így értettem, de frusztrál a gondolat, hogy benne máshogy csapódott le, mert nem volt bennem rossz szándék, csak gondolkodás nélkül fecsegtem, igyekszem a jövőben erre odafigyelni. Nekem megér ennyit elengedni az egómból, hogy biztosítsam a másikat a jóindulatomról, és soha senki nem vette még rossz néven. Az, hogy nekiálljak utána célozgatni meg ilyen mondvacsinált bókokat záporoztatni, nem a kenyerem. Az emberek szeretik tudni, hogy hányadán álltok.
2023. okt. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
De annyiban ő a hibás hogy minek vonatkoztatta a feleségére amit én a volt páromrol sztoriztam? Azért jóformán nekimenni egy taxisnak ilyenekre csak beteg állatok képesek, minek vont párhuzamot a feleségével hogy őt degradálnám?
2023. okt. 3. 20:13
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb ha találkoztok, említsd meg neki, hogy legutóbb úgy érzed félreérthetően fogalmaztál, és szeretnéd tisztázni, nehogy félreértés legyen belőle. Mondd el neki is, hogy tudod, hogy ő csak viccelt és a volt párodról beszéltél csak, nem gondolsz semmi rosszat a feleségéről.
2023. okt. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Na, már lassan ő a hibás. Van Örkénynek egy novellája, amiben két f.szi összebarátkozik, az egyik kölcsönad a másiknak, amit ő nem tud egyből megadni, és a saját maga iránt érzett megvetést kivetíti a másikra annyira, hogy a végére teljesen megvan győződve róla, hogy a másik amúgy sz.r alak.


Ne dobd le a felelősséget kérdező, egy poénos megszólalásra ráokádtad a munkatársadra a traumádat, amit ő ehhez nem szokott ember lévén úgy fordított le, ahogy az emberek 80%-a tenné. Nehogy már még ő legyen a hibás.

2023. okt. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Nem traumát okádtam rá hanem eszembe jutott ez a sztori.

Nekem nincsenek traumáim ettől. A betegek a traumatizáltak, nem én.

És ne csavard ki.


Nekem kellemetlem hogy ő a feleségére vonatkoztatta, hogy en jövök le ebbol olyannak mimt aki kollegák párjait ócsárolná es még én kérek elnézést azért mert Ö félreértette!

Nem magamat mentegetem vagy vonnám ki a felelősség alol már igy utólag tudom, hogy inkabb ne sztoriztam volna, dd ki gondolta volna ezt előre hogy ebbol az lesz hogy en a feleségét seffektesezném le es kicsavarodik az egész erre?


Normál esetemben ha a páromról vagy bárkirol beszélek, senki nem hiszi azt hogy az ő párját minősítem!

Nem gondoltam volna hogy a kollegának ez fog lecsapódni!

2023. okt. 3. 20:30
 7/34 A kérdező kommentje:

De akkor holnap bemegyek hozzá és közlöm hogy sajnálom ha rosszul fogalmaztam de én csak az én páromról beszeltem aznap es csak őt minősítettem. Nem szeretném ha azt hinné hogy a feleségét.

Így jó lesz?


De ezzel a hapival másik sztorim.

Kitaláltam hogy besegítek másik.osztálynak is mert nekik eléggé adminisztratív a dolog az enyém meg bonyolult és gondoltam hogy ne égjek ki bevállalok még adminisztrácios dolgokat is.

Erre ez a kollega úgy ertelmezte az egészet mintha nekem nem lenne dolgom ráérek a munkahelyen és nem akarnék unatkozni. Holott erről szó sincs csak már füstöl at agyam is!(problémamegoldás a munkaköröm pl.miert nem stimmel az analitika a nyilvantartással, miért nem szállit a szállító, mi a problémaja az hogyan olxhato meg és ilyenek de ezeregy probléma és néha már kicsinál)


És ott ismetelgettem neki hogy nem arrol van szó hogy ne lenne mit csinálnom!


Mindent kicsavar ez az ember:(

2023. okt. 3. 20:36
 8/34 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem se az ő hibája, ha így értette. Azzal kezdődött, hogy ő azzal viccelődött, hogy a felesége féltékeny lenne, erről eszedbe jutott a sztori és végül azt mondtad, hogy deffektes aki ilyen. Én értem, hogy te arról beszéltél, hogy a volt párod meg a hozzá hasonlók, de mivel onnan indult az egész, hogy a feleségével viccelt, simán érthette úgy, hogy te komolyan gondoltad és őt is ide veszed. Ez miért lenne az ő hibája? Neked is kellemetlen, de neki is biztosan az volt. Lehet ő már rég nem is foglalkozik ezzel amúgy, de pár mondat lenne tisztázni vele.
2023. okt. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Mert amúgy mondta neked bárki, hogy "Hé, nem kellene a kollégák párját ócsárolni!"? Jelezte bármelyik kollégád, hogy neki így jött le?


Nem, te magad érzed így, mert neked is így jött volna le, máskülönben eszedbe sem jutna ezen feszengeni. Az emberi kommunikációnak vannak szabályai, bele kell tanulni. Ha nem akarod elsimítani, az sem baj, akkor meg tanuld meg azt a skillt, hogy valaki az alapján ítél meg, amire ő vonatkoztat a szavaidból.

2023. okt. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
90%

Ja, hogy van itt más is, akkor ez egy húzódó nagyon idézőjeles konfliktus. Ez visszatérő jelenség, hogy nem értetek szót?


Mert ha igen, akkor az a tanulság, hogy ha a társaságában vagy, akkor minimálra veszed a kommunikációt, mert nem vagytok egy lapon. Ezt is el kell tudni fogadni, de akkor tartsd vele a távolságot, ne sztorizz a pszicho exedről.

2023. okt. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!