Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy tegysm helyre ha ugy...

Hogy tegysm helyre ha ugy nézett ki mintha a feleségét degradáltam volna le?

Figyelt kérdés

Rosszul sült el az egyik kontextus.

A kollegánk (ffi), elvitt minket kotelezo uzemorvos, de nők is szoktak ilyesmikre fuvarozni mindenkit mert elszámolhato a benzin kiküldetések vannak stb


A kocsiban otthagytam véletlen vmim(sminkszer) erre szólt, hogy visszaadja es viccelődve hozzátette, ha a felesége meglátta volna, baj lenne belole.

Na erről meg eszembe jutott egy korábbi beteg féltékeny barátommal a sztorim, hogy 1 taxis amikor engem vitt es kértem, ha végeztem jöjjön is értem vissza (amikor már a párom is jelen volt a 2.útra)és amikor visszajött, mondta, hogy a kocsiban hagytam a sminkem visszaadja, mire a barátom egy fenyegető magatartást vett fel, és ő ült a taxis mellé kérdezgetni, hogy is maradt nála a sminkem, és nem sok híjja volt hogy robbanjon egy balhé, na és azóta annál a taxitársaságnál le is vagyok tiltva.

Röviden dióhéjban gyorsan meséltem a sztorit, szerintem nem is értették, de a végén levontam a konklúziót, hogy az ilyeneknek(mint a volt párom) deffektes a gondolkodása(akik a semmiböl féltékenykednek), de a kollegám meg az egy az egyben a feleségére vonatkoztatta vissza(de gondolom ö nem ez az elborultan beteg féltékeny), és ismételgette magában hogy deffektes gondolkodás...?

(Még jó, hogy nem tettem hozzá hogy fogyatékos, pszichiátriai beteg esetek.mivel a volt pàrom az is, ennél bőven durvábbakat is előadott)


És most teljesen úgy néz ki mintha én egy kollega feleségét lenézném, "ledeffekteseztem" volna, mintha vmi sz.r nőt választott volna, miközben én csak a volt páromról sztoriztam aki valóban pszichopata is. A deffektes rá meg a hasonlókra vonatkozna.


Hogyan javíthatnám ezt ki? Teljesen hülyének érzem magam mintha én leszólnám a kollegák párjait és ilyen károgó varjú lennék.

Most mondvacsinált indokokkal dicsérgessem? Mert arra vannak ötleteim.



#félreértés #rosszul elsült sztori
2023. okt. 3. 20:05
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
89%
Ahhoz képest, hogy a problémamegoldás a munkaköröd, most jó hülye vagy. Azért jött le neki úgy, mert bárkinek ez jönne le. Mert, ha tetszik ha nem, te voltál kellemetlen, szóval ne neked álljon már feljebb, hogy őt ilyen helyzetbe hoztad! Szándék nélkül, de bunkó voltál, mert igenis, te vontad egyből a párhuzamot egy ilyen viccesnek szánt megjegyzés után az elmebeteg exeddel. Mégis, szerinted hogy kellett volna érteni? Most meg ahelyett, hogy vállalnád a felelősséget, még jó, hogy nem te sértődsz meg. Mert szégyelled magad, és nem akarsz vele szembe nézni. Hát, ha másért nem is, ezért a viselkedésért szégyellheted is magad, szépen bemutatkoztál.
2023. okt. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:

Igen egyértelmű volt az hogy a feleségére vonatkoztat. Szerintem a taxis sztori felét se értette mert ledaráltam csak, a konklúzió fogta csak meg a legvégén. A véleményem.


Még jó hogy külön irodában vagyunk, es nincs túl sok kontakt köztünk, vele komolyan olyan, mintha mégcsak nem is egy nyelvet beszélnénk. De soha.

Et mellett elég nárci is.

Nyaralásról úgy jött vissza hogy megkérdezte tőlem jól vagy?mondtam igen. Erre rávágta majd elmúlik.


(Nem szoktunk viccelődni! Ez mondhatni sértés volt, csak ugye kicsavarható annak hog, csak viccelt)


Másokkal dolgozik együtt es a vele dolgozó legnagyobb baja az volt hogy az ablakban nem tudtak megegyezni mert egyik fázós másiknak meg levegő kell. Hát ha nekem kéne vele dolgoznom, szerintem elszabadulna a pokol.

2023. okt. 3. 20:48
 13/34 A kérdező kommentje:

Nem szégyellem magam mivel.nem degradáltam le a párját. Nem is ismerem! Soha nem is láttam!

És soha ilyen nem is volt de a gyk-n se ha en valakirol írok hogy más úgy venné hogy a párját akárkijét degradálom le. De nem is a gyk senki nem ért felre soha. De ez az ember minden eserben félreért. Lásd a munkapéldát is.

2023. okt. 3. 20:51
 14/34 anonim ***** válasza:
100%
De most attól, hogy elkezded őt szidni tök más dolgok miatt, most még akkor is te voltál a hibás. Elhadartál egy tök kellemetlen sztorit, senki sem kérdezte, senki sem kíváncsi, fel se fogták, hogy mit próbálsz mondani, csak lezártad azzal, hogy aki ilyen, az hülye. Na. Bszki. Megsértetted. Rettenetes egy hlyepcsa lehetsz. De nő vagyok én is, mit tudhatom.
2023. okt. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező, hány éves vagy? Én 21-re tippellek.
2023. okt. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

Nem voltam hibás. Miért lennék? Nem gondoltam előre azt, hogy ő a feleségère fogja érteni, amit én a v.páromról mondok!

Mit nem lehet ezen felfogni?


A nő egy smink miatt kattanna be, a v.parom meg majdnem agyonvert egy taxist! Erre a voltpáromról mondom hogy degenerált a hülye meg a feleségére vonatkoztatja!

2023. okt. 3. 21:04
 17/34 A kérdező kommentje:

"sem kérdezte, senki sem kíváncsi, fel se fogták"


Azt se kérdezte senki, mit szólna a felesége a sminkemhez.

Ne menjél már le erre a szintre hogy minek beszélgetnek az emberek egyáltalán.

Egyik témábol jön a másik. Azért.

Mondott vmit a párjáról. Amiről beugrott nekem az "enyémről" egy másik. Ki gondolta volna hogy ebből ez lesz.


Habár ennél a palinál valoban mindenből az lesz amit ő akar. Hogy én megallás nélkul járkálok hozzá magyarázkodni! Hogy nem úgy ertettem nem azért mondtam nem azért vállaltam el nem ez nem az.

Mert ez megy.

2023. okt. 3. 21:16
 18/34 anonim ***** válasza:
70%

Valószínűleg azért beszéltek el ennyire egymás mellett, mert mindketten saját magatokból indultok ki és úgy vontok le következtetéseket a másik mondandójából, a másik szemszögét pedig nem nézitek. Innen adódhatnak a félreértések. Ha nem akarod ezt, akkor vagy minimalizáld vele a beszélgetést vagy nagyon figyelj rá, hogy legyél egyértelmű.

Most is, te nem vagy hajlandó elfogadni, hogy ebben a szituációban ha valaki hibás, akkor az te vagy és nem ő. Te rá akarod fogni. Pedig nem szándékosan, de most te okoztad a helyzetet és nem ő a hibás, mert így értelmezte. A megfogalmazásodból ez jöhetett le, főleg mivel mint írtad, elhadartad, és lehet nem is volt egyértelmű, hogy a következtetésed minek szól. Nem kell védeni magad, világos, hogy nem akartál rosszat, de mindenkivel előfordulhat, hogy akaratán kívül kellemetlenséget okoz. Nem nagy ügy, de ha nem akarod, hogy tüske maradjon benne, kb. 3 mondattal tisztázni lehet, utána pedig nincs ezzel többet probléma. Tényleg nem bántásból, de te sem vagy könnyű eset, néha próbáld meg nem csak a saját oldaladat nézni. Írtad, hogy a munkád is problémamegoldó, hát próbáld meg ezt is úgy kezelni. Indulatok nélkül vizsgáld meg a helyzetet több nézőpontból. Pl. biztosan sértegetni akart, nem lehet csak egy rosszul elsült hülye vicc volt? Lett volna oka rá, hogy direkt meg akarjon bántani? stb. Nyilván nem azt mondom, hogy órákig foglalkozz ezzel, de ha valami nagyon zavar és indulatokat vált ki, kicsit nyugodj le, higgadtan gondold át és lehet segít rajta, hogy egyrészt ne húzd fel magad ezeken és ne pazarold erre az energiádat, másrészt meg arra is jó lehet, hogy jobban megértsd magad másokkal, akikkel amúgy nem vagytok egy hullámhosszon.

2023. okt. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
61%
Hogy ki gondolta volna, hogy ez lesz? Kb. bárki, már ne is haragudj... De veled felesleges itt bármi.
2023. okt. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:

18# köszi az építőt. Majd 3 mondatban elmondom neki hogy én egy pasirol beszeltem nem a feleségéről. Es próbálom asszertívan. De ahogy ismerem, nemigen enyhít soha az élén a dolgoknak, hagyja hogy magyarazkodjak megint es megint és őröljem magam.

Pl.elintéz azzal hogy "aha"(kit érdekel). Alig mutat olyat hogy rendben van, vette az adást, nincs semmi baj.

A munkát tekintve szerintem még ma is tartja hogy biztos ráérek azért mentem másik osztályra is besegíteni. Becsülendő, hogy nem a lábam akarom lógatni. Ilyen tipus. Hogy amit a fejébe vesz, márpedig az úgy van.


Mióta a cégnél vagyok neki én csak magyarázkodom. És ez minimalizált kommunikació! Együtt sem dolgozunk! Csak elmegyunk egymás mellett a folyosón leginkább. Vagy behoz egy doksit es kimegy.

2023. okt. 3. 21:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!