Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy tegysm helyre ha ugy...

Hogy tegysm helyre ha ugy nézett ki mintha a feleségét degradáltam volna le?

Figyelt kérdés

Rosszul sült el az egyik kontextus.

A kollegánk (ffi), elvitt minket kotelezo uzemorvos, de nők is szoktak ilyesmikre fuvarozni mindenkit mert elszámolhato a benzin kiküldetések vannak stb


A kocsiban otthagytam véletlen vmim(sminkszer) erre szólt, hogy visszaadja es viccelődve hozzátette, ha a felesége meglátta volna, baj lenne belole.

Na erről meg eszembe jutott egy korábbi beteg féltékeny barátommal a sztorim, hogy 1 taxis amikor engem vitt es kértem, ha végeztem jöjjön is értem vissza (amikor már a párom is jelen volt a 2.útra)és amikor visszajött, mondta, hogy a kocsiban hagytam a sminkem visszaadja, mire a barátom egy fenyegető magatartást vett fel, és ő ült a taxis mellé kérdezgetni, hogy is maradt nála a sminkem, és nem sok híjja volt hogy robbanjon egy balhé, na és azóta annál a taxitársaságnál le is vagyok tiltva.

Röviden dióhéjban gyorsan meséltem a sztorit, szerintem nem is értették, de a végén levontam a konklúziót, hogy az ilyeneknek(mint a volt párom) deffektes a gondolkodása(akik a semmiböl féltékenykednek), de a kollegám meg az egy az egyben a feleségére vonatkoztatta vissza(de gondolom ö nem ez az elborultan beteg féltékeny), és ismételgette magában hogy deffektes gondolkodás...?

(Még jó, hogy nem tettem hozzá hogy fogyatékos, pszichiátriai beteg esetek.mivel a volt pàrom az is, ennél bőven durvábbakat is előadott)


És most teljesen úgy néz ki mintha én egy kollega feleségét lenézném, "ledeffekteseztem" volna, mintha vmi sz.r nőt választott volna, miközben én csak a volt páromról sztoriztam aki valóban pszichopata is. A deffektes rá meg a hasonlókra vonatkozna.


Hogyan javíthatnám ezt ki? Teljesen hülyének érzem magam mintha én leszólnám a kollegák párjait és ilyen károgó varjú lennék.

Most mondvacsinált indokokkal dicsérgessem? Mert arra vannak ötleteim.



#félreértés #rosszul elsült sztori
2023. okt. 3. 20:05
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%
Csak most van is miért magyarázkodnod. A szemében bunkó voltál, akkor is, ha nem volt szándékos. Az, hogy ő egyébként milyen ember, nem érdekel senkit.
2023. okt. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
Értelek. Akkor annyit tudsz tenni, hogy ha vele kell beszélni, akkor tényleg röviden, a lehető legegyértelműbben fogalmazol és udvarias vagy. Vele inkább ne sztorizz, ne viccelődj, erre ott a többi munkatárs. Aztán ha így is félreért, akkor az az ő baja, legalább tudod, hogy te mindent megpróbáltál. Csak akkor megyarázkodj utólag, ha tényleg szükséges, a többin meg ne rágódj. És ez fordítva is igaz, ha ő mond valami félreérthetőt, amit elsőre negatívnak érzel, gondolj arra, hogy lehet nem is úgy értette, csak megint elbeszéltek egymás mellett és engedd el. Ha nem megy, mert komolyabb, akkor persze jobb tisztázni, de az elejtett megjegyzéseit ne vedd fel. Nem ér annyit, hogy ezen rágódj és felidegesítsd rajta magad. Azzal nem tudsz mit kezdeni, hogy ő hogyan mond dolgokat, de azzal igen, hogy te hogyan kezeled. Te is jobban fogod érezni magad, ha nem hagyod, hogy lehúzzon.
2023. okt. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

De ő állandóan ilyen. A szemében lógatom a lábam is.

Meg az összes sztori ez hogy a szemében állandóan sz.rba néz én meg megyek magyarázkodni hogy félreért!

Nem gondoltam volna hogy egy munkahelyen egy kollega fog a sírba kergetni ezzel hogy semmit nem fog fel ahogy az van. Mindig csakis másképp mindent.

2023. okt. 3. 22:12
 24/34 A kérdező kommentje:
22# na viszont ő nem jött azzal hogy nem úgy értette a "majd elmúlik" beszólást nehogy félreértsem..
2023. okt. 3. 22:14
 25/34 anonim ***** válasza:
És? Ezzel te ne foglalkozz. Szintén, arra nincs befolyásod, hogy ő hogy kezeli a szituációkat. Ez nem úgy működik, hogy ha ő nem teszi, akkor neked se kell. Legyél te az érettebb. Ezeknél a beszólásoknál csak gondolj arra, hogy lehet nem bántani akart vele, csak totál másként gondolkodtok és ne vedd magadra.
2023. okt. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
69%
Komolyan, olyan vagy, mint egy óvodás.
2023. okt. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
Szerintem azert ne magyarazkodj inkabb, kerdezo, mert olyan kuszan, zavarosan, terjengosen probalsz lenyegre terni itt is, hogy csak meg rosszabb sulne ki abbol is.
2023. okt. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

"minek vont párhuzamot a feleségével hogy őt degradálnám?"

Mert az adott szituációban ez úgy hatott. Megemlíti a feleségét, erre te párhuzamba állítod az elmeroggyant exeddel. Te voltál az, aki hozzá hasoníltotta.

Egyébként meg cuki, hogy most is minden neked áll feljebb.

2023. okt. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
58%
És csodálkozik, hogy a kolléga láthatóan nem bírja. De persze, a kolléga a hülye.
2023. okt. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
70%

Ez van ha valaki feleslegesen locsog, nem gondolja át a mondandóját!

Felénk ezt úgy mondják, hogy "folyton jár a szája mint a kacsa s*gge" (bocsánat de tényleg így szól a mondás).

Minek kell locsogni az exedről?

A másik meg az, hogy én több évtizede sminkelek, de még soha senkinek a kocsijában, lakásában nem hagytam ott a smink cuccaimat!

Te meg a taxitól kezdve a kolléga kocsiján át, érdekes módon mindig otthagyod. Azért ez is elgondolkodtató. Vajon miért van ez?

Van egy másik mondás amit érdemes alkalmazni, ami így szól:

Hallgatni arany!

Nem kell állandóan fecsegni, jártatni a szádat feleslegesen, és akkor nem kerülsz ilyen szituációkba.

2023. okt. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!