Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lehet a hirtelen jött...

Hogyan lehet a hirtelen jött nagy felelősséget mentálisan kezelni a munkahelyen?

Figyelt kérdés

Nem az első munkahelyem a mostani, egyetem alatt is dolgoztam szinte végig, mégis mentálisan nehezen viselem a mostanival járó dolgokat és felelősséget.


2 év gyakornoki, majd 2 év teljes munkaidős multis állás után elmentem 6 hónapra tanulni es utazni Spanyolországba, így hazajövetel előtt már el kellett kezdenem új munkát keresni - amit találtam is.


Egy nemzetközi szállodalánc nyitó luxusszállodájához csatlakoztam nyitás előtt több hónappal már. Irodán vagyok, ügyfelekkel dolgozom egyszerűbbtől a komplexebb eseményekig. Nagyon-nagyon jófej munkatársak, összetartás, kinyitás körüli pörgés várt itt és rengeteg tanulási lehetőség.

Ez még mindig megvan, viszont a pozícióm hivatalosan ugyanúgy kezdő szintű, mint a korábbi multis. Mégis, óriási különbséget érzek a kettő között, úgy érzem, a mostani esetében óriási felelősségem van, nincs körülöttem semmi “védőháló” és magamat tanítom meg oldok meg mindent egyedül. Meg elmondva se lettek a dolgok korábban eléggé ahhoz, hogy ezt magabiztosan tudjam csinálni.


Pont olyan pozícióban vagyok, ami a két tűz között van (ügyfelek és a szálloda minden más területe), és óriási a fejetlenség, mindeközben az ügyfél szemében 0 ügyfeles tapasztalattal hitelesnek kell maradnom.


Long story short, mentálisan nagyon kikészít az egész, folyamatosan a munkán kattogok és az esetleges hibáimon; teljesen tanácstalan vagyok és elveszettnek érzem magam. Nem akarok azonban 7 hónap után megmenekülni innen, nem akarok gyengének mutatkozni, viszont az egészség a legfontosabb, amiből csak 1 van…


Manageremnek kommunikálom ezeket a dolgokat, meg amikor tud segít tényleg, de borzasztóan úszik a melóban ő is, és nem akarom folyton a kérdéseimmel zaklatni, mert aztán ő se tud haladni.


Ti mit tennétek ebben a helyzetben? Tartsak ki, megéri? Vagy váltsak amint csak tudok?


Nagyon köszönöm előre is.

24/L



2023. okt. 22. 10:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Feltehetően erősen eltúlzod a felelősség súlyát, ha téged 24 évesen megfelelőnek találtak az adott helyre és nem egy gyakorlott 40-est választottak.
2023. okt. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Képes vagyok túlreagálni, ez meglehet, de egyszerűen nem akarom elhinni, hogy ez kezdő szint és felelősségi kör, amit a nyakamba kaptam. Néhány másik kolléga szerint sem koordinátori szint, amit művelek. És ezt nehezen viselem, néha jobban, néha rosszabbul.
2023. okt. 22. 11:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Elsőkörben azt mondanám, érdemes lenne a managerrel leülni egy hosszasabb beszélgetésre, ahol az itt leírtakat is bővebben felvázolod neki. Tudom, hogy neki is sok a dolga, el van havazva, viszont ez tényleg nagy felelősség is, komolyabb kockázattal, és valószínűleg hirtelen is kaptál ekkora szabadkezet. De ez csak az egyik oldal, a másik a saját egészséged, amivel megint csak nem kellene játszani. Hosszútávon ilyesfajta stressz nagyon igénybe tudja venni az idegrendszert, az elmét, és azokból utána nehéz talpra állni.

Közben.. szerintem is okkal választottak téged erre a pozícióra; valószínűleg hamar meglátták, hogy megbízható vagy, lelkiismeretes, rátermett a feladatra, remek problémamegoldókészséggel.


(tudom, sokan nem szeretik a saját példákat ilyesfajta kérdések alatt, de remélem nem nagy gond, ha mégis megosztom az enyém:

szakmai gyakorlatomon jártam hasonlóan. Túlzás nélkül napokon belül olyan feladatokat láttam el, amit a többi tanulóra nem mertek rábízni, és csakis olyanok végezték, akik x ideje ott voltak már, akkora felelősséggel dolgoztam, mint az állandó ott dolgozók, ha épp nem többel. (...) aztán már az egészségem sem volt a régi, a kedvem sem, a többi tanuló meg kvázi szórakozni járt oda, míg én szétgörcsöltem magam. Akkor ültem le beszélgetni egyet a kapcsolattartóval, és onnantól fordultak a dolgok, nekem is kedvező irányba. Szóval szerintem tényleg egy nagyobb beszélgetéssel kellene kezdeni neked is.)

2023. okt. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Volt már beszélgetés vele, illetve a csapatvezetővel is. Igazából mindketten pozitívan vélekednek rólam, meg hogy fél éve vagyok itt és nagy dolgokat viszek véghez. Csapatvezetőm az elmondása szerint addig, amíg ő nem pánikol, nincs nagy baj, mert ő a 15 éve alatt látott már mindent is, és megoldunk mindent, szóljak ha kell támogatás és ne érezzem egyedül magam. Ez mindenképpen pozitív, viszont ezen a hétvégén is sorra jutottak eszembe a hibák vagy hogy mi az amit nem csináltam még meg, illetve mi az aminek itt a határideje és még nincs elintézve, mert bonyolult, és nagyon nagyon frusztráló ez így…


Tényleg nem tudom, mit tegyek, ez a szabad kéz nagyon hirtelen jött. Tegnap találkoztam a barátaimmal meg ma is, igazából valahol igazuk van, hogy többet tanulok és tapasztalok itt, mint egy mondjuk Váci úti multiban, sokan emiatt is léptek le kis céghez, mert értéket akarnak teremteni. Ugyan én egy óriási cégnél vagyok, de helyi szinten tök nagy dolgokkal bíznak meg és ez rémisztő valahol, főleg hogy sose csináltam még ilyeneket és nagy a hibázási lehetőség…😅

2023. okt. 29. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!