Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondás az utolsó napokban?

Felmondás az utolsó napokban?

Figyelt kérdés

Határozott idejű szerződés, év végén új szerződést íratnak velünk mindig. Úgy szeretném intézni, hogy december közepe, január elején mondom meg, hogy a jövőben nem tervezek már jönni. Az ok lényegében a felmondási idő lenne, mert ha most felmondanék (ami nem is lenne egyszerű menet a határozott miatt), akkor 1 hónapig még biztosan az övék vagyok, és nem szeretnék 4 teljes hetet úgy eltölteni hogy lényegében már nem vagyok ott, tudja mindenki és a főnökség is ilyenkor már máshogy nézd rád nagyon sok helyen. Magyarán jobban fognak bunkózni, rádszállnak picit jobban. Ebben biztos nem vagyok, de hallottam sztorikat innen ahol dolgozom, és ismerem is a vezetőséget jól, kinézem belőlük hogy megváltozna velem szemben a viselkedésük. Nah, ezt szeretném elkerülni, alapvetően én korrekt lennék és jó előre szólnék, csak egyrészt nem is tudnék csak úgy felmondani, és akkor ott lenne ez is mellé (ha sikerülne megegyezni..).

Így meg elég szemétségnek jön le, hogy utolsó napokban szólok hogy ja bocsi részemről vége, más terveim vannak. Pozícióm lényegében betanított munka de elég komplex ettől függetlenül, utca emberét nem lehet csak úgy odarakni, pár hét, akár hónap is ide a betanulás.. Szóval bárhogy is agyalok ezen, ígyis úgyis én leszek a rossz, csak ha korábban szólok akkor 1 hónapot ki kellene bírnom velük, és sanszos hogy nem néznének rám valami szépen, megjegyzéseket is kapnék. És ez meg nem hiányzik 4 hétig. Mit gondoltok, korrekt ez így tőlem? Jogom persze megvan hozzá, év végén ha felkínálják a hosszabbítást, jogom van nemet mondani nem erről van szó, csak hogy nem szemétség-e így szólni. Ismétlésekért sorry :P



2023. okt. 23. 02:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem szemétség. Az a szemétség, hogy határozott idejű szerződést kötöttek, amivel ugyanezt bármikor megtehetik veled szemben, hogy az utolsó pillanatban derül ki, hogy nem szerződnek újra.
2023. okt. 23. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem szemétség szerintem se, csak élsz a jogaiddal. Ez kb olyan,mint hogy szemétség -e a próbaidő utolsó napján szólni, hogy "bocsi gyerekek,de nem akarok maradni" - és nem,nem az,mert megteheti a dolgozó (ahogy a munkáltató is közölheti az utolsó nap, hogy nem akarja tovább foglalkoztatni).

Az, hogy a kedves vezetőség mit fog erre reagálni az már az ő bajuk, azért ők a főnökök, hogy megoldják a pótlásodat. Nem a te problémád és kész, just relax ☺️

2023. okt. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!