Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Melyiket választanátok?...

Melyiket választanátok? Külföld vagy Budapest?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, Pesten mindig jó munkáitok voltak, sok home office, rugalmas munkaidő, már akár 3-kor végezhettem pénteken meg már kb. délben, jó munkakör, jó csapat és főnökség, és nettó 500 ezer körül kerestetek, de a magasabb fizetés reményében külföldre mentetek.


Ott viszont azt leszámítva, hogy többet kerestek (nettó 850 ezer forint), semmi más nem tetszik, se a munkakör, se az, hogy reggel 8-ra kell menni és este 6-ra értek csak haza, se a főnökség, se semmi. Viszont hiába jelentkezgettek jobb állásokra, még interjúra sem hívnak be. Ebben az esetben inkább hazamennétek és csinálnátok megint olyan melót, amit szerettek (plusz mellette lehet mást is vállalni), vagy szenvednétek még kint pár hónapot, hátha lesz valami jobb, amire viszont sajnos kb. semmi esély nincs?



2023. nov. 4. 16:15
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
79%

Nyilván amihez a szíved húz. Nekem a leírásodból úgy jön le hogy a pénz a felsoroltak után jön a sorban hiába úgy gondolod hogy a pénz a legfontosabb szempont.

Amit én csinálnék: Budapesten maradnék addig ameddig nem találok jobb lehetőséget külföldön.

2023. nov. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
66%

Csak szólok, külföldön nem forintban fizetnek, így a nettó 850e forintot mint fizetést el kellene felejtened.

A,úgy mi a kulfold? Lakhatasod, munkahelyre utazás költsége mennyi a fizetéshez viszonyítva? Egészségügyi biztositas?

2023. nov. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
86%

Nincs itt semmi kérdés.

Külföldön sokkal több munka nem sokkal több pénzért? Még ha keresnél átszámítva vagy másfél millió körül azt mondom ok, de 850k kinek érné meg, ha itthon is megvan 500k? Inkább akkor itthon vállalj vmi kis plusz munkát a főállásod mellé és ugyanott vagy pénzben és jobb légkörben.

2023. nov. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
87%
Budapestet.
2023. nov. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

#2 már kint élek, nyilván tudom, hogy nem forintban fizetnek, az összehasonlítás kedvéért írtam így…


És amúgy ja én is azt gondolom, hogy ha itt nem találok jobbat szoros határidőn belül, akkor inkább hazamegyek. Nekem nem ér annyit a magasabb fizu, hogy gyomorgörccsel járjak munkába és alig legyen szabadidőm.

2023. nov. 4. 17:17
 6/31 anonim ***** válasza:
86%
500 ezerből ott és úgy tudnék élni Budapesten belül, ahol és ahogy nekem tetszik, pláne ha sok a HO is. Szóval egyértelműen Budapest, ha csak a pénz miatt mentem volna el, akkor arra ott van az évekkel gyűlő tapasztalat és magasabb fizetés, a bónuszok. Ha volt bármilyen más oka a pénzen kívül, életmódbeli, emberi stb. dolgok akkor azokon is próbálnék módosítani, javítani.
2023. nov. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
83%
A te leírásod alapján Budapestet.
2023. nov. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi pluszért elindulni sem volt értelme...
2023. nov. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 600 nettó pesti fizu 1,5M lett Ausztriában (2019-ben), na ilyen arányok mellett külföld. A te arányaiddal BP.
2023. nov. 5. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
71%
Én Budapestről mentem külföldre.
2023. nov. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!