Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Rossz stresszbíró képességű,...

Rossz stresszbíró képességű, ingerlékeny emberek miért mennek vendéglátóiparba dolgozni?

Figyelt kérdés

Civilként és dolgozóként is tapasztaltam már ezt, bár előbbiként szerintem mindenki. Ugye jó példák a bunkó stílusú csaposok és büfések. Nem egyszer hallottam már, hogy panaszkodnak, hogy nagy a forgalom, egész nap vendégek vannak, elegük van már. A vendégekkel való barátságtalan stílusú kommunikálást már említeni sem kell.

Mosogatóként dolgozom. Több olyan kollégám is volt már, aki ingerült volt, mérgesen csapkodta, dobálta a dolgokat. Meg káromkodtak, hogy a tökük tele van avval, hogy állandóan hozzák a mosogatnivalót. És jelenleg is van egy.

Az ilyeneket nem értem, hogy miért maradnak olyan munkakörben, amit nem szeretnek? A vendéglátóipar az ilyen, csúcsforgalomban pörögni kell. Nem hiszem, hogy ne lenne más lehetőségük.



nov. 10. 10:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezek kozul lehet mondjuk:

a) Nem kell diploma meg ilyenek.

b) Nem tudjak hogy van mas opcio, nem keresik a jobb lehetoseget.

c) Elvezik a stresszt.

nov. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Amikor elkezdték még akarták és lehet az első hónapokban még szerették is.


Sokan a pénz miatt csinálják, és azért mert nem kell hozzá akkora nagy végzettség sem.


Van ahol meg csak ez a normális munkalehetőség a gyári munkán kívül.

nov. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
A vendéglátóipari iskolákban kevés szó esik arról, hogy milyen is a vendéglátós életmód. Plusz senki nincs igazán tisztában tizenévesen a saját stressztűrő képességével. Az ember csak később, munkavállalóként szembesül a valósággal, amikor már beletett 3-5 évet a képesítés megszerzésébe. Ilyenkor már nem olyan egyszerű átnyergelni valami másra.
nov. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Kényszerpálya, esetleg rosszúl mérik fel a saját lelki alkatukat és a vendéglátózás okozta stresszt alábecsülik. Ráadásként ide mindig keresnek embert, sokszor feketén, és sokszor akár képzettség nélkül is. Sokan megpróbálják ezáltal, de úgy láttam jó ha minden 10. jelentkező beválik. Aki végül ügyes is lesz, és nem menekül el pár hét után. Tényleg nagy a terhelés csak másképp. Nem való mindenkinek.
nov. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%
Részben mert kiégnek a többi ember h*esége miatt, részben azért kell egyfajta önvédelem, amit ők így alakítanak ki.
nov. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Nekik nem a munkával van bajuk, hanem saját magukkal, ill. az életükkel.


Qurvára nem az lett, amit elterveztek az életükkel, vagy amit szerettek volna (és lehet, hogy már az esély is elúszott nekik.....), így ott töltik ki a haragjukat, ahol tudják.


Nem gondolnám, hogy bármelyik alapvető önbecsüléssel rendelkező és mentálisan és fizikálisan egészséges embernek egy mosogatói állás lenne az élete álma.

De azt igen, hogy a tányérokon tölti ki a dühét, ha nem jött neki össze az élet.

Hasonló lehet a pultos is. Bár az kicsit jobb meló.

nov. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

3: Mosogatáshoz nem kell semmi képzettség.


6: De akkor is tekintettel kellene lenniük a kollégákra és a vendégekre is. Volt olyan mosogató kollégám, aki kerekperec leszidta a szakácsokat, hogy mi a francnak hozzák neki a mosogatnivalót. Meg dühöngött semmiségeken. Őt mondjuk szerencsére kirúgták, mert volt egy majdnem verekedése, totál idegbeteg volt.

A pultosoknak sem kellene dühösen nézni és flegmán beszélni a vendégekkel, csak mert be mernek térni enni vagy inni.

Hisz alapvetően munkahelyre dolgozni jár az ember, nem pedig lazsálni, nem?

nov. 11. 12:47
 8/18 anonim ***** válasza:

Kérdező!


6 -os vagyok.


Na látom nem sikerült megérteni, amit írtam.


Azért viselkednek így, mert így állnak "bosszút" a rakás sz@r életükért cserébe. Olyanokon, akik semmiről se tehetnek....


Náluk ez egy "elhárító mechanizmus", mert kizárólag így tudja feldolgozni a sanyarú élethelyzetét.

nov. 12. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
8: Tökéletesen értettem, amit írtál. De ettől függetlenül én ebbe részben azt is belelátom, hogy egyfelől az is a bajuk, hogy dolgozni kell, és nem tudnak summantani. Amúgy én is elég sanyarú helyzetű vagyok, mégsem állok így "bosszút" másokon.
nov. 12. 10:29
 10/18 anonim ***** válasza:
46%
Az semmi, engem az is idegesít hogy az utakon minek van ennyi autó. A mosogatóban minek van ennyi mosogatnivaló. Szerintem úgy kellene hogy ne is lássa azt aki hozza a mosogatnivalót, akkor nem tudná kire idegeskedjen, csak magában káromkodna.
nov. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!