Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Rossz stresszbíró képességű,...

Rossz stresszbíró képességű, ingerlékeny emberek miért mennek vendéglátóiparba dolgozni?

Figyelt kérdés

Civilként és dolgozóként is tapasztaltam már ezt, bár előbbiként szerintem mindenki. Ugye jó példák a bunkó stílusú csaposok és büfések. Nem egyszer hallottam már, hogy panaszkodnak, hogy nagy a forgalom, egész nap vendégek vannak, elegük van már. A vendégekkel való barátságtalan stílusú kommunikálást már említeni sem kell.

Mosogatóként dolgozom. Több olyan kollégám is volt már, aki ingerült volt, mérgesen csapkodta, dobálta a dolgokat. Meg káromkodtak, hogy a tökük tele van avval, hogy állandóan hozzák a mosogatnivalót. És jelenleg is van egy.

Az ilyeneket nem értem, hogy miért maradnak olyan munkakörben, amit nem szeretnek? A vendéglátóipar az ilyen, csúcsforgalomban pörögni kell. Nem hiszem, hogy ne lenne más lehetőségük.



2023. nov. 10. 10:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Aki idegbeteg és nem uralkodik az indulatain, az idegbeteg lesz bármilyen kis apróságtól. Mi a megoldás, önuralom.

De a vendéglátó ipar, az egy teljesen más kategória. Sehol sincs az építőiparhoz képest az idegbetegségben. Tesóm több nagyobb étteremnél is dolgozott évekig, több száz kollegája volt, mesélt pár dolgot.

Plusz egy ismerősöm is mesélt hogy milyen volt külföldön a vendéglátó ipar... Angilában...

Az biztos aki nem szereti a stresszt, meg mondjuk, nem akarja 30 évesen gyógyszerezni magát a sok idegbetegeségtől, az messze kerülje el a vendég látó ipart... Nézzétek meg Gordon Ramsey-t... Az ő személyisége tökéletesen tükrözi az egész ipart...

2023. nov. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
*Az építő ipar sehol sincs idegbetegségben, a vendéglátó iparhoz képest. Javítva.*
2023. nov. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen.... lehet hogy Gordon egy sztár chef (nemhiába Michelin csillagos..), de őt elviselni, nagyon erős idegek kellenek.


Egyszer láttam a Hell"s Kitchen valamelyik évadját.... nem tartom magam ideges embernek, de ha velem is úgy beszélne, mint azokkal ott, lehet a palacsintasütővel ütöttem volna agyon.


Ugyanakkor a Séfek séfje - ben is vannak ám ordítások, különösen Vomberg Frigyes részéről....a másik kettő "gyengébb" eresztés....


Bár nem hiszem, hogy ettől főzöl jól, ill. jobban, ha minden hülyének lehord a chef....

2023. nov. 15. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
A kérdésemben ugye csak a dolgozókról, kollégákról beszélek. Az idegbeteg, dolgozókat hajszoló főnök, főszakács megint egy külön állatfaj.
2023. nov. 15. 06:46
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a baj, hogy pörögni kell, hanem a kedves vedégek.

Én zen vagyok, nem csapkodtam soha, meg ilyenek, de némelyik szaréletű karen még engem is ki tudott idegelni, csak rajtam nem látszik. Máson meg igen. Ez van.

dec. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
47%

közel van

alacsony a végzettségük, és ide tudtak bejutni

dec. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
69%
Amikor elmentek vendéglátosnak, még nem voltak kiégve. 10 éve a munkahelyemen (nem vendéglátás) én is lelkesen kezdtem. Még 5 éve is volt bennem lendület, de mára elfogyott a hülyékkel való vitázás miatt, amihez jópofit kell vágnom.
dec. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
17: De nekem friss kollégám is volt már ilyen.
dec. 13. 13:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!