Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Meg szoktátok indokolni miért...

Meg szoktátok indokolni miért szeretnétek szabadságot kivenni?

Figyelt kérdés

2023. nov. 20. 21:42
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
79%
Nekem eddig nem volt olyan munkahelyem ahol ne kellett volna indokolni mert ha nem is kérdezték minimum rossz szemmel néztèk
2023. nov. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
74%

Igye a szabadság jelentős részével a munkáltató rendelkezik. Volt, hogy nem akarták volna kiadni, ilyenkkr muszáj volt érvelnem, tehát érdemes volt elmondanom, hpgy kiadják abban az időben, amikkr nekem szükségem volt rá.


Amúgy viszont valóban, semmi köze senkinek sem ahjoz, hogy te a szabadidődben mit és miért csinálsz.

2023. nov. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően nem, ha rákérdeznek csak annyit mondok nem akarok dolgozni.
2023. nov. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktam, hosszabb szabira amúgy csak nyáron és télen (az ünnepekkor) megyek, így akkor nyilván nem kérdés, hogy miért kell a szabi, magától értetődő.

Ha kiveszek egy-két napokat,akkor annyit mondok, programom vagy elintéznivalóm van. De ha ennyit sem mondanék, akkor is elengednének. Szerencsére ez normális munkahely.

Mert bizony hallottam már olyan helyekről, ahol a főnök elvárta az indoklást, mert hogy ő pusztán naplopásra nem engedi el a dolgozót, meg külön mondani kellett, ha elutazik, és megadni a tartózkodási helyet, meg ilyenek. Elképesztő, hogy egyesek rangjukkal visszaélve milyen pofátlanságokat megengednek maguknak.

2023. nov. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
#14: Jesszus. Még meg kell adni a tartózkodási helyet. Mégis milyen jogon? Nem semmi mik vannak.
2023. nov. 21. 09:57
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

15: Gondolom azért, mert hogyha esetleg vissza akarja hívni a szabadságról, akkor a távolság alapján mérlegelni tudjon, hogy mennyire érdemes, mert ugye ilyenkor meg kell téríteni az esetleges költségeket is.

Ami viszont eszembe jut: Megtörténhet, hogy valaki csak símán kivesz pár nap szabit, eredetileg azért, hogy otthon pihenjen, de aztán spontán mégis képbe jön egy utazás. Ilyenkor a szabadságon lévő dolgozónak értesítenie kellene a főnököt arról, hogy elutazik? Mert ha igen, akkor ez már a kizsákmányolás kategóriába esik.

2023. nov. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
80%

Még a kérdés főtémájánál maradva: Azért vannak olyan helyzetek, amikor jogosan várják el a megindoklását. Ha például van egy vagy több forgalmas hét, amikor minden munkaerőre szükség lenne, de te pont akkor akarsz szabadnapot kivenni. Vagy ha egy nappal előtte szólsz, hogy másnapra kellene szabi. Ilyenkor érthető, hogy tudni akarják, mi az a rendkívüli ok, ami miatt hirtelen szabit kérsz.

De ha viszont rendesen két héttel előre benyújtod az igénylést, akkor semmi indoklást nem várhatnak el.

2023. nov. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
persze. szüksegem van rä. pont
2023. nov. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Volt már, hogy elmondtam, miért szeretném, főleg, amikor gyorsan, 1-2 napon belül kellett. Most pl legutóbb épp múlt héten kértem 2 nap szabit december közepére, annyit kérdeztem, hogy el tudok-e menni szabira, mondták, hogy semmi akadálya. Senki sem firtatta, hogy miért, hiszen jogom van kivenni a szabadságaimat.
2023. nov. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Egyszer megindokoltam, az még próbaidőben volt, és szakorvoshoz volt időpontom. De amúgy nem.
2023. nov. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!