Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Rossz néven veheti és kirúghat...

Rossz néven veheti és kirúghat-e a munkaadó ha nem egyezem bele az arcképem feltöltésébe a céges weboldalra?

Figyelt kérdés
Az egyik főnök kitalálta ezt a marhaságot hogy mostantól az ügyfelekkel kapcsolatban lévő munkatársak (tehát kb. a többség) arckép fotóját is kirakják a nevünk és elérhetőségünk, céges email, mobil stb mellé a céges weboldalon. Én ezt semmiképp sem szeretném (mindig is távol tartottam magamat a közösségi hálóktól) a kérdés csak az hogy ezen berághatnak-e a főnökök vagy általánosan elfogadott dolog-e más cégeknél hogy a munkavállalók személyiségi jogokra hivatkozva nem egyeznek bele ilyenbe.

nov. 29. 13:20
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

A céges e-mail és a céges telefon nem privát, tehát azzal kapcsolatosan nincs törvényi védelem.

Viszont a magán e-mail, magán telefonszám (saját mobil pl.), magán facebook, meg hasonló magán dolgok azok személyes adatok, azokat tilos kirakni. Azokkal kapcsolatosan van törvényi védelem.

Az, hogy a főnöknek tetszik, vagy nem tetszik, az más tészta.


De hogy egy példát mondjak: pl. az egyetem karán, ahova járok, az ott dolgozók arcképe, CÉGES telefonszáma, CÉGES e-mail címe ki van rakva az egyik aloldalon. Más viszont nincs kirakva!

nov. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

"ezen berághatnak-e a főnökök"

. Persze, bármin be lehet rágni, ez egy szabad ország. Ahogy Te most a kérésen rágod be magad.

nov. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1: „De hogy egy példát mondjak: pl. az egyetem karán, ahova járok, az ott dolgozók arcképe, CÉGES telefonszáma, CÉGES e-mail címe ki van rakva az egyik aloldalon.”


Igen, pontosan ezt akarják nálunk is, a céges elérhetőségek mellé kirakni az arcképeinket (szépen ki kéne öltözni aznap és mindenkit egyenként lefotóznának), ez az ami nekem nem tetszik és nem tudom hogy jogilag mi van ilyenkor ha nemet mondok.

nov. 29. 13:38
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Hát, kérdező, azt kell mondjam, hogy ez jogilag nem tűnik aggályosnak, mivel egyrészt az ügyféle úgyis tudni fogja a neved (pl. "Ügyintéző: Kiss Krisztián"), az arcodat élőben is látni fogja, a céges adatok meg ugye publikusak (pl. "e-mail: kiss.krisztian@nagyonnagyceg.hu", "telefon: +36 xxx /35 mellék").


Mivel jogilag nem aggályos, ezért ez esetben csak te húzhatod a rövidebbet. Vagyis igen, ki is rúghatnak ezért.

nov. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag az van, hogy ha ez hozzájárulás alapú, akkor megtagadod a hozzájárulást. Ha munkaszerződés alapú (benne van a szerződésben, aláírtad és kötelez), akkor a szerződésszegés szankciói vonatkoznak rád. Ha jogos érdek alapú, az ellen tiltakozni lehet. Az együttműködés megtagadásának következményeit is viseled ezek után, mert olyan nincs, hogy valakit ne lehetne egy talált ürüggyel kirúgni.
nov. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#4

Akkor pld a Google miért vacakol az utcaképeken az arcok kitakarásával, ha "élőben" úgyis látszik? Nem talán pont azért mert jogilag aggályos lenne valakinek az arcképét feltölteni az internet általánosan elérhető részére a beleegyezése nélkül?

De az 5-ös valószínűleg jól írja, mivel a munkaszerződésemben nincs ilyen kitétel, akkor megtehetem hogy nem megyek bele, viszont akkor később valami más ürüggyel (munkakör átszervezése stb) bocsáthatnak el. Persze ha ez valóban megtörténne egy nyomorult fotó hiánya miatt, akkor meg jobb is lelépni az ilyen munkahelyről, ennyi.

nov. 29. 14:22
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez erősen jogi kérdés és valóban csak egy jogász végzettségű ember tudna rá válaszolni. De

De valószínűleg az #5-nek van igaza abban, hogy a hozzájárulásod kell ahhoz hogy felhasználják a fényképedet. Ugyanis ha te nem vagy közszereplő és nem akarod hogy az internetre bárhová felkerüljön a képed, akkor ők önkényesen nem tehetik ki. A képed is személyes adatnak minősül, gondolom a GDPR erről is rendelkezik részletesen. És bizony akár egy céges honlapról is ellophatják a képedet, amit felhasználhatnak illetéktelenek más célokra.

Vannak cégek ahol csak a vezetők képei vannak kint, de olyan cég is van ahol "csak" nevek vannak felsorolva telefonszámokkal. És van aki még a takarítók fényképeit is kirakja. Szerintem sokan nincsenek is tisztában az erre vonatkozó jogszabályokkal (ki mire kötelezhető).

De amelyik cég ezért kirúg (mondvacsinált indokkal) az annyit is ér.

nov. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Lilluci27 ***** válasza:
0%
Szerintem mondj fel ha nem tetszik, nem kötelező ott dolgozni.
nov. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!