Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megint csapatépítő?

Megint csapatépítő?

Figyelt kérdés
1hónappal ezelőtt volt csapatépítő. Azt is végig szenvedtem nem éreztem jól magam. Azt tudni kell hogy nem egy összetartó a csapat,vagyis mennek a fúrások. Vagyis nyűg az egész. De állandóan szervezve van valami program. Tudom hogy baszogatni fognak ha nem megyek mert mindig találnak valamit egyébkén is . De nem akarok és nem tudom mit mondhatnék miért nem megyek. Valami olyan indokkal kéne előállni amit valamennyire akár meg is tudnának érteni és nem azzal jönnek hogy csak ki akarom húzni magam belőle. Mit tegyek?
nov. 29. 18:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

1.Ne menj el.

2. Keress másik munkahelyet.

nov. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%

Semmit nem írtál arról, hogy milyen munkahely.

Ebből nekem egyértelmű, hogy mivel akármit is szervez a főnököd, az neki garantáltan, mindenhogyan, -a legnagyobb "megoldom okosba" hozzáállás mellett is - garantáltan pénzébe kerül (méghozzá a mai árak mellett azt kell, hogy gondoljam, hogy nem is filléres "mellényzsebből kipengetem" összegekbe), ezért alapvetően kimondható, hogy 1. neki a csapatmunka minőségének javítása - akár komoly anyagi áldozatok árán is - fontos 2. nem folyton cserélődő emberekkel akarja megoldani (mert a feladatokra biztos lenne kívülről 100 meg 1000 ember is, ha egy fejvadász-recruitment-toborzó céggel akarná megoldatni, akár mindig más és más), hanem egy betonbiztos csapatot akar, akik hosszú évekre maradnak, és mindig ugyanazok a személyek.

nov. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Benne van a munkaköri leírásodban vagy a munkaidődben? Ha igen, elmész. Ha nem, akkor nem. Ha megkérdezik miért, akkor megmondod, hagy nincs benne a munkaköri leírásodban, és nem munkaidődben van. A szabad időddel magad rendelkezel. Legfeljebb fontos munka miatt rendeletnek be munkaidőn kívül. Azt mondják, ki akarod vonni magad? Mondd, hogy igen. Munkaidőben csapatépítőztethetnek, a szabad idődet nem a kollégáiddal akarod tölteni, munkaidődben éppen eleget látod őket. A szabad időd a barátaid, családod számára tartod fenn. Ezt nyugodtan rájuk ömlesztheted, békén fognak hagyni.
nov. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha az "ez nem egy összetartó csapat, és egymást (köztük engem) furkáljátok a háta mögött" nem elég erős érv, akkor semmi nem lesz az. Azt kellene kihasználni és lehetőséget adni arra az ilyen alkalmakon, hogy ezek a dolgok megszűnjenek. És akkor nem is lesz indokolt ilyen eseményeket szervezni.
nov. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
En nem szoktam elmenni akkor is ha "kotelezo" es leszarom ki mit mond.. Birom a kollegakat de eleget vagyok veluk. Akit meg megjobban kedvelek azzal kulon tartom a kapcsot.
nov. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem szereted az ilyen alkalmakat, akkor olyan helyre kell elmenni dolgozni, ahol nincsenek ilyen csapatépítő alkalmak, sőt, az ilyen embernek olyan munkahely a legjobb, ahol nemcsak, hogy nem kell résztvenni csapatépítőkön, de egyáltalán nincs szükség arra, hogy csapatban kelljen dolgozni.

Neked kérdező olyan munkahely való, ahol magadnak, egyedül kell dolgoznod, és a saját munkádért egyedül és csakis te vagy teljes körrel felelős. Magyarul olyan munka, ahol ha hibázol, téged terhel az összes, a maximális felelősség (meg ha kitűnő munkát végzel, akkor az azzal járó jutalom és dicsőség is).

nov. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha minden kötél szakad, elmész, mindenkit üdvözölsz az őt megillető tisztelettel és már búcsúzol is. Ott voltál? Igen. Nem érzed jól magad? Igen, - nem érzed jól magad! Témakör kipipálva!

Továbbra sem értem meg, hogy miért kell munkaidőn kívül eső "kötelezettségeket" behajtani munkavállalókon! Miért nem lehet megérteni és elfogadni, hogy nem mindenki társasági ember vagy szívesebben tölti mással a szabadidejét, mint egy napi szinten látott, de számára csak munkakapcsolat szempontjából fontos embercsoporttal.

nov. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha munkaidőben van, akkor elmegyek. Munkaidő után/hétvégén nem megyek. Egyik munkahelyemen sem indokoltam meg.


Vannak barátaim, van férjem. Ha szórakozni akarok akkor velük szoktam nem olyanokkal, akikkel 7 napból 5-öt amúgy is együtt kell lennem.


Egyébként nálunk nagyon jó a közösség a munkahelyen, szeretek is bent lenni, de az évi 1 karácsonyi buli bőven elég.

dec. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!