Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit gondoltok erről a fura...

Mit gondoltok erről a fura munkahelyi szituációról?

Figyelt kérdés

Helyi KKV cég 30 emberrel, kis családias jellegű munkahely, a tulaj egyben a főnök is.


Szóval 2 éve dolgozom ott, akkor felvettek bruttó 360-ba. Ami akkor nagyon jó pénz is volt nekem, egyszerű feladatkör, irodai adminisztrálás.



Ezután jött a válság, gazdasági visszaesés, hallani lehetett, hogy minden cég milyen jól emel.


Velem már minden szemét feladatot megcsináltattak, termsézetesen ingyen, pár túlóra hétvégén is, mert a feladatot el kell végezni, amit "nem végeztem el hétközben", legalábbis nem jól, a góré szerint.


Azóta jelentősen megnövelték a munkakörömet, már nem adminisztrálok egyáltalán.


Szóval a lényeg, hogy nekem mindösszesen 20.000 ft-ot emeltek összesen.



Többször szóvá tettem, hogy ez kevés, nem csak a válság, hanem a munkaköröm, feladatköröm, felelősségem jelentősen emelkedett. Már főként a cég gazdasági ügyeit csináltam, csinálom azóta is, az ügyfeleket tájékoztatom, ilyen félig értékesítő, félig műszaki munkakör.


Csak ígéretek, hazudozás, mindig elnapolása a dolognak, ha pénzről van szó. Azt sosem alkalmas megbeszélni, konkrétum sosem hangzik el, csak mégtöbb és mégtöbb elvárás, feltétel az, ami elhangzik.



Ezmellett tolmácsoltam a tulajnak, rengeteget, rengeteg meetingen.



Azóta felvettek egy főállású tolmácsot, és megtudtam, hogy nettóban a dupláját kapja mint én, azt is felbruttósítva. Sőt, azóta felvettek még pár embert, mindet jelentősen többért, mint amennyiért engem foglalkoztatnak, miközben velem szemben az egyik legnagyobb az elvárás, mert hogy én vagyok a "régi". Persze az egyik legkevesebbet kereső az irodában.


1 Régebbi tag van, egy nő, aki az egyedüli nő, nyámnyila, egyedül ő keres kevesebbet tőlem.



Sok az elvárás, basztatás, aki meg új, sok pénzért, azzal meg kevés az elvárás, és annak nincs basztatás sem.


Nem olyan könnyű váltani munkahelyet, meg relatíve a piszkáláson, basztatáson, pénzen kívül, kénylemes a munkakör, a túlóra viszont ettől függetlenül fizetetlen, és elvárt.



Másik munkahelyet keresni nem olyan egyszerű, meg rizikós is, ez meg nagyon közel van a lakhelyemhez, így a bejárás is kényelmes és gyors.



Vannak bármilyen szokások, stb. amit megléphetek?

Ti mit tennétek? Az egyik legnagyobb és legszélesebb körű tudással rendelkezem, mégis a pénz nincs ott, ahol kellene, a tulajjal megbeszélni lehetetlen.


dec. 3. 08:32
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%
Felmondás. Ha akarnak, majd belengetnek egy nagyobb emelést. Ha nem, akkor meg jobb menni erről a helyről. Mindegy mióta vagy ott.
dec. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Felmondásra nem fognak emelni, mert megvan bőven a létszám, arra van keret. Meg az újabbat is nagyobb bérbe vették fel, aki új, közvetlen mellettem ül.
dec. 3. 08:49
 3/26 A kérdező kommentje:

Amiatt nem marasztalnának, mert nekem a 2 év alatt a sok piszkálástól elfogyott a lendület a nyalásra, meg a fizetetlen túlórára.


Ez a kezdőkben, akiket még nem ért sok atrocitás, még megvan, alázatosan tolják a fizetetlen túlórát a nyalással

dec. 3. 08:53
 4/26 A kérdező kommentje:
Nyilván az mondjuk nem mindegy, hogy milyen pénzért.
dec. 3. 08:53
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Két dolog.

1. bármilyen bértárgyalásnál olyan érvet felhozni, hogy "én adminisztrátorként mennyivel kevesebbet keresek, mint a tolmács" kb. azonnal komolytalanná is teszi az egész bértárgyalást. Meg még fel lehetne sorolni pár ilyen dolgot, amivel szintén kb. magad alatt vágod a fát. Pl. Random meetingen benyögöd, hogy amúgy kevés a fizu, vagy éppen mások fizetésével példálózol stb.

2. Bértárgyalni kell, felkészülve, konkrét tényekkel. Ami nem úgy megy, hogy amikor éppen egy más témájú meetingen felmerül, akkor bedobod, hogy kevés a fizu. Kérsz egy időpontot a felettestől, amikor van fél-egy órátok nyugodtan beszélgetni. Összeszeded milyen feladatokra vettek fel, és mit csinálsz most. Levezeted szépen, hogy a mostani munkaköröd mivel több és miért éri meg a cégnek, hogy ezt is megcsinálod. Nem infláció, meg túlórahiszti, mert ezeket ők is látják és nem érv. Azt kell megmutatnod, hogy mit csinálsz és miért ér többet a cégnek.

Ha ezek higgadt, összeszedett, nem személyeskedő prezentálása nem elég. Akkor legyen kész a B terv. Mert ha nemleges választ kapsz és mégis marad minden ugyanígy, akkor hülyét csináltál magadból

dec. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Ja és még egy gondolat, ha az újak többet tesznek le az asztalra, mint te, akkor igencsak rossz tárgyalópozícióban vagy


#5

dec. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Ők is tudnak mindent.


Amikor jönnek a munkakörömön felüli kérések, akkor már rákérdeztem, hogy mi a pénz erre?

Illetve többet nem végeztem el, ők is tisztában vannak vele.



"én adminisztrátorként mennyivel kevesebbet keresek, mint a tolmács" kb. azonnal komolytalanná is teszi az egész bértárgyalást"


én már nem adminisztrátorként dolgozom, és korábban én teljes egészében elláttam azt a munkakört is egy személyben, továbbá időnként továbbra is el kell látnom azt a munkakört is

dec. 3. 09:08
 8/26 A kérdező kommentje:

"Ja és még egy gondolat, ha az újak többet tesznek le az asztalra, mint te, akkor igencsak rossz tárgyalópozícióban vagy"


Hát, nem értenek semmihez, de az itt teljesen másodlagos, nem számít annyira.

dec. 3. 09:08
 9/26 anonim ***** válasza:
87%

#7: Na ezért nem kapsz emelést. Pont ezt írtam, ha random beböfögöd, hogy kevés a pénz az komolytalan.

Az elmondásod szerint továbbra is az eredeti adminisztrátori pozíciód van, csak kaptál mellé extra feladatokat. Ha esetleg ez már nem áll meg, és közben "előléptettek" a plusz feladatok miatt, akkor megint csak nehéz helyzetben vagy, mert az előléptetéskor kellett volna a fizut is kihajtani a plusz pozíció mellé.


#8: A többi dolgozó ócsárolása továbbra sem segít. Nem győzöm hnagsúlyozni, azzal nem tudsz bértárgyalni, hogy azért kapj te többet a korábbiaknál, mert az új ember béna.

dec. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen kezdj el állásokat megpályázni. Innen menned kell mert csak kihasználnak.
dec. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!