Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tudnátok nekem segítséget...

Tudnátok nekem segítséget adni felmondás megírásához?

Figyelt kérdés
Láttam mintákat a neten. Ezek nekem úgy jöttek le, hogy egy "jelentősebb munkakör", vagy hivatás megszüntetéséhez készültek. Én egy 4 éves szakmunkás munkakört /minőség ellenőr/ szeretnék felmondani. Köszönöm előre is a segítséget.

dec. 6. 18:09
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%
Egy minőségellenőri állást miben más felmondani, mint mondjuk egy atomfizikusit? Munkaszerződésed van a céggel, amelyet szeretnél felbontani, rád is ugyanúgy a MT vonatkozik, mint bárki másra és ugyanazoknak a formaságoknak kell a felmondólevélben benne lennie.
dec. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Annyi elég, hogy alulírott XXXX év.hó, nap- on kötött munkaviszonyomat pl. 2023.12.15.-én szeretném közös megegyezéssel felmondani. Dátum, név.

Igen, van jelentősége annak, hogy ki milyen munkakört tölt. be. Leginkább önéletrajz íráskor de felmondáskor is.

dec. 6. 18:30
 3/16 anonim ***** válasza:
71%
igen, elég ennyi. Ha a cégnek nem elég, akkor majd ad egy formanyomtatványt amit ki kell töltened, vagy a felettesed majd megírja.
dec. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Szerintem a legcélravezetőbb megoldás ha beszélsz a főnököddel, hogy szeretnél felmondani, és megtárgyaljátok hogy kell azt.
dec. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Közös megegyezéssel is felmondhatsz ha a cég belemegy de ha nem megy bele a főnökség akkor felmondás a munkavállaló részéről nyomtatványt tölts le a neten és akkor meg kell határozni a felmondási időt ami általában 30 nap. Ha jó fej a vezetőség akkor megfelezi tehát 15 napot kell ledolgoznod. Beszéld meg velük ha lehetséges. Ha nem akkor szerintem 30 napnál tőbbet nem kell dolgoznod azt is ki lehet játszani pl. Táppénzzel.
dec. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Találtam olyat, hogy munkavállalói rendes felmondás minta. Ez jól hangzik, de nincs benne a közös megegyezéssel. Mindegy. Először szólok a főnökömnek aztán megírok egy egyszerű, érthető felmondást elektronikusan.
dec. 6. 19:20
 7/16 anonim ***** válasza:
37%
Köszsönöm hogy itt dolgozhattam ebben a csapatban, de most hivatalosan bejelentem, hogy nem fogok tovább itt dolgozni. Kérem tájékoztasson a részletekről, utolsó munkanap, maradék szabadság, fizetés. Köszönettel: Mikorka Kálmán
dec. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
:)
dec. 6. 19:32
 9/16 anonim ***** válasza:
A közös megegyezésnek csak végkielégítésnél van jelentősége. Van ilyenre kilátás? Szerintem nincs és ha nincs, akkor mindegy mi a módja. Simán felmondasz és kész.
dec. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én letöltöttem a formanyomtatványt, és ennyi. Megdátumoztam, aláírtam. Majd megyek és feladom postán. Meglepetés lesz, mert nincs kedvem közölni a főnökkel és 3 órán keresztül azt hallgatni, hogy csicska vagyok, és ne mondjak fel, mert nincs embere.

Sima szakmunka, amit végzek, nem csillagász vagyok a NASA-nál.

dec. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!