Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan kezelitek azon kollégát...

Hogyan kezelitek azon kollégátokat, akit abszolút -joggal - nem szívleltek?

Figyelt kérdés
Konkrétan sokszor csak színleli a munkát, lusta, ha csinál is valamit piszok lassan. Ha valamit elront, mindig azzal védekezik, hogy a másik kolléga mondta, kb mintha rá verné egyből a felelősséget. Sosem vállalja a felelősséget a saját hibáiért, ellenben mindig a másik a hibás mindenért. Sokat beszél fölöslegesen, kifaggat mindenről, addig sem kell neki a munkával foglalkozni, effektíve hülyének néz mindenkit. Én már kb csak akkor szólok hozza ha muszáj, ha bármi magánéleti kérdése van felém inkább menekülőre fogom, annyira ellenszenvessé vált az előbbiek miatt. Többször kell helyette megcsinálni/javítani a munkát. Akik vannak hasonló helyzetben meséljetek kérlek, hogy ti hogyan kezelitek az efféle embereket, helyzeteket.

jan. 9. 19:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hidegen, kimérten, távolságtartóan. Csak munkával kapcsolatos dolgokról beszélünk, ha rám próbálja kenni a felelősséget akkor felszólalok a főnökség felé és bizonyítom az igazamat, nem nyelek be semmit. Ha javítanom kell a munkáját, akkor bizony erről a főnök is értesül, figyelek rá, hogy minden meglegyen írásban is.
jan. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nálunk még közösen szokták is köszönteni szülinapján, névnapján a kollégák egymást. Bennem már felmerült, hogy kihagynám a kolléga köszöntését, de így meg engem tolnak le kb. hogy ne csináljam már ezt, mert ez is csak a plusz feszkó stb. De tényleg nem szívesen költök pénzt olyan emberre, akit nem kedvelek.
jan. 9. 19:20
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Gyorsan teszek róla, mint felettesük, hogy elkerüljenek a csoportomból. Bár az utóbbi időben elég jó emberismerő lettem, sok interjúztatás. De belenyúlok még mindig az ilyen emberekbe.
jan. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Távolságtartás 1000-el.
jan. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az ilyenekkel elbeszélgetek, ha ők kezdeményezik, de semmit nem osztok meg, se munkahelyi pletykát, se magánjellegű infókba nem avatom be. Meg mindig nagyon hűvös és kimért vagyok, valamennyire érzékelik is, hogy nem szeretnék barátkozni, úgy, hogy közben nem varrhatják rám, hogy bunkó vagyok, mert nem vagyok. A rövid válaszok, igen, nem, erről nem beszélnék működnek.
jan. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
30%
Elsősorban magamnak tenném föl a kérdést, hogy a kollégával van-e a baj, vagy a közeg a túl munkamániás? Ha ez utóbbi, én is bármikor sorra kerülhetek, lehetek aki "túl sokat beszél/hibázik/kérdez", "nem figyel/jegyzetel/dolgozik" eleget.
jan. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!