Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A vagyonőri munkakör megszűnőb...

A vagyonőri munkakör megszűnőben van?

Figyelt kérdés
Azért érdekel mert régebben csináltam 9 évig. 4 éve váltottam. A helyi újságban mindig megnézem az álláshirdetéseket. Látom recepcióst keresnek 24 órás beosztásban. Hm. hát ez a klasszikus 24/48 lehet csak nyilván saját embert akar a cég nem vagyonőr cég által kiközvetített munkaerőt. - Aztán dohányboltba teremőrt. Régebben ez is vagyonőri munkahely volt. - Ismerősöm jelentkezett portás munkakörre. A munkája pontosan az lett volna ami egy portai vagyonőrnek, még járőröznie is kellett volna. /nem őt vették fel./ - A boltok egyre inkább hanyagolják a szakképzett őrt.Ezt látom. Ez a munkakör régen nem volt. Vállalatoknál rendész és portások voltak. Üzletekben a személyzet figyelt a lopásokra. Lehet ez jön vissza? Vagy talán az őröket kiközvetítő vállalkozásokkal van tele a hócipőjük a cégeknek?

jan. 12. 17:16
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Laikusként a logikára alapozva én csak annyit tudnék mondani, hogy elméletileg ahogy züllik le az ország és szűnik meg gyakorlatilag a közrend is egyre több helyszínen, annál nagyobb igény lenne vagyonőrökre és egyéb civil rendészekre. Viszont azalapján amiket írsz gyakorlati tapasztalatokat, eléggé elgondolkoztató. Remélem ír majd valaki olyan is választ, aki belülről látja át ezt az egészet, meg benne dolgozik.
jan. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
ja, az ai átveszi ezt is
jan. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
Felénk még keresik a vagyonőröket. Én úgy gondolom,azokban a régiókban mellőzik őket, ahol az üzlet nem teheti meg, hogy alkalmazza őket.
jan. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A baj inkább az hogy nagyon könnyen osztogatnak mindenkinek bizonyítványt, alaposabban ki kéne szűrni hogy ki alkalmas erre a munkára és komolyabb képzés kéne. A baj az hogy mindnenkit át rugdosnak a vizsgán ezáltal baromi sok embernek lesz meg a szakmaja, túlképzés van ennyi munka valóban nincs amennyi vagyonőrt "képeznek".
jan. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én a munkáltatók részéről látom, hogy ahol régen bizt.őröket alkalmazták ott ma egyébb nem szakmához kötött dolgozókat.
jan. 13. 11:15
 6/10 anonim válasza:
100%
Igen, csökken a biztonsági őrök száma, vagy az őrzési idő,a boltok ezen spórolnak,áremelésekkel pedig behozzák simán a lopás kárt. Máshol meg leszázalékoltakat alkalmaznak , szakképzett őrök helyett a támogatás miatt. Mindenki jól jár csak a szakképzett őrök szívnak.
jan. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészen. A cégek inkább olcsón, képesítés nélküli, "portás" munkakörben keresnek embert. Így nem kell a szakmunkás minimálbért fizetni.
jan. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A nyugdíjasok foglalkoztatása is igen magas. Ez is jobban megéri mint az aktív korú bizt.őr.
jan. 15. 14:55
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező.


9 évig csináltad a vagyonőrködést, akkor jóltudod hogy mi zajlik benne.

Az országban kb... 300-500 ezer vagyonőr van, ezeknek a nagy része vagy elmúlt 60 vagy ezt az életkort közelíti. A fiatalok is már csak akkor vállalják el, ha nincsen más lehetőségük. Igen leáldozóban van, 8-12 évet adok ennek a szakmának és utána vége, mert már csak 72 éves pluszosok fognak maradni. A vagyonőrcégek országszerte, ha mindent szabályosan csinálnának, és normális fizetéseket adnának a dolgozóknak, akkor lenne utánpótlás. Én jómagam is csináltam 6 évig, de elég volt belőle.

jan. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Kezd fehéredni a szakma, ami nem lenne bahlj, csak így még kevesebb a pénz. A nyugis 24-es helyek már be vannak töltve, maradnak a sz*rok meg az üzletőrzések. De szerintem az üzletőrzés kopik ki először
jan. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!