Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért őrjöng a műszakvezető...

Miért őrjöng a műszakvezető azon, hogy nem vezetem a jelenlétit?

Figyelt kérdés
Korábbi munkahelyem egy államilag fenntartott gyár volt, megszűnt. Ott sem írta senki sem a jelenlétit, hanem a hónap utolsó napján végigírkálta gyorsan és egyben leadtuk mindenkiét. Később egy kreatívabb kolléga legyártotta excel táblában, kinyomtatta mindenkinek és csak alá kellett írjálni mindenkinek a sajátját és nem szóltak. Akkor ezen a helyen mégis mi a gond?

jan. 19. 13:20
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
97%
Az a gond, hogy nem vezeted a jelenlétit.
jan. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Ezért fizetik, ezért is.
jan. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem releváns, hogy máshol mit és hogy csináltál. Azon a helyen azt kell csinálni és úgy, ahogy mondják. Nem te döntöd el, hogy lenne jobb, főleg nem te rendezed át a rendszert a kedved szerint. Komolyan nem érted mi a probléma, vagy ez is csak egy hatásvadász kérdés?
jan. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
28%

Egyetlen dologra tudok gondolni: az ő feladata ellenőrizni a jelenléti idő valódiságát és őt is b.szogatja valaki emiatt.

Ha nem így van, akkor egyszerűen bolond. Vannak ilyen emberek.


Én irodában dolgoztam, a kutyát nem érdekelte, hogy ki mikor ér be. Kivéve a főnökömet, aki egy seggfej volt. Helybéliként általában 2 percel 8 előtt érkezett és fél 5-kor már a kapuban toporgott felöltözve.

Én busszal közlekedtem, ami fél óránként járt. Választhattam, hogy 10 percet kések, vagy 20 perccel korábban érkezem. Távozásál ugyanúgy. Ez azt jelentette, hogy ha kések, ha nem, én minden nap 20 perccel többet voltam bent a cégnél, mint kellett volna. Persze ez a kutyát sem érdekelte, főleg nem a főnökömet. Neki csak az szúrta a szemét, hogy késni merészelek.

jan. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Egy munkahelyen azért van a főnök, hogy megmondja, hogy mit csináljanak a beosztottak. Ha megmondja, hogy komolyan veszik a jelenléti vezetését, akkor az nem vicc. Ha nem akarod, hogy a következő létszámleépítésnél te jussál eszébe a főnöknek először, akit le kell építeni, kérj elnézést a hibádért, és pontosan vezesd a jelenlétit.
jan. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Minden munkahelyen mások a szabályok. Volt olyan munkahelyem, ahol még azt is minden nap le kellett jegyezni, hogy hány percig tartott az ebédszünet. Ott sem lehetett azzal jönni, hogy de hát az előző helyen másképp volt. Úgy csináld, ahogy kérik.
jan. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
72%

Kérdés, hogy amikor beléptél, közölték-e veled, hogy vezetned kell a jelenléti ívet és ezt te elfogadtad-e, visszaigazoltad, hogy "igen, tudomásul vettem, kell vezetnem". Mert ha így volt, akkor joggal teszik szóvá.


Ha nem egyértelmű, akkor erre hivatkozhatsz, hogy senki nem mondta neked, de ha elvárják, akkor ezek után betartod a szabályt. Ennyi.

jan. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

És ha kaptok egy munkaügyi ellenőrzést és a jelenlèti hiánya miatt megbüntetik a céget, akkor oda állsz és fizeted a bírságot?

Na ezért kell írni minden munkahelyen, nem csak itt. Én is minden nap cirkuszolok a munkatársaimmal, hogy azt a 15 másodpercet csak kibírod míg aláírsz.

Mi kaptunk ilyen ellenőrzést pár éve, volt is kapkodás.

jan. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez is a kötelezettséged.
jan. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

7

Nem kell veled közölni.

Ez alap dolog hogy írom.

Én egyébkènt nem adnék fizetést az olyan kollégáimnak akik nem írják mert akkor nem volt dolgozni?

Ha csak egyszer nem kapnál vagy késne a fizud, rögtön tudnád mi a dolgod. Mi meg könyörgünk a nagytudású kollégáknak, írd màr meg, add már le stb…

jan. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!