Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Próbaidő alatt valóban nem...

Próbaidő alatt valóban nem jár fizetés ?

Figyelt kérdés
Egy helyi kisboltos vett fel szárazáru pakolására, 6 hónap a próbaidő. Én 2 hét után othagytam őket és nem kaptam meg a fizetést. A főnököm azt mondta próbaidőre nem jár fizetés, azért hagytam ott mert belefájdult a hátam az egész napos pakolásba. Volt olyan is hogy 40 kgos tápokat kellett behordanom a kapuból egészen hátra a kamràig, ami vagy 50 méter és ezt a kört egy nap 100x megtettem….

jan. 21. 23:37
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
97%
Hogyne járna!
jan. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
De ígyis hogy csak 2 hétig voltam?
jan. 21. 23:39
 3/28 anonim válasza:
100%
Ki kell fizetnie minden munkanapot amit ledolgoztál neki.
jan. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Van írásos szerződés, adó és tb bejelentés, vagy hagytad magad totálisan palira venni? Szerintem a kétheti munkádra keresztet vethetsz, nem fogsz a bíróságra menni. Valószínűleg egészségbiztosításod sincs.
jan. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

"A főnököm azt mondta próbaidőre nem jár fizetés, azért hagytam ott mert belefájdult a hátam az egész napos pakolásba."

"6 hónap a próbaidő."


Ha magadtól nem mondtál volna fel 6 hónap után kirúgott volna, fizetés nélkül. Érdemes lenne a NAV felé jelezni a dolgot, hogy ott feketemunka folyik.

jan. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
84%
(Ez a baj a hazai oktatással, hogy miközben kovalens kötést, meg 300 éve elhunyt, világvégi országok uralkodóit oktatják, meg verselemzést, addig nincs olyan tantárgy, hogy "ÉLET", ahol ilyen alapvető dolgokat tanítanának, mint alap jogok, hogyan öltözz állásinterjúra, hogy működik a mosógép, vagy a Google használatát.)
jan. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
86%

Jár a fizetés csak nem vagy felvéve csak próbaidőre

Nem "határozott" vagy "határozatlan" munkaszerződéses alapon de ki kell, hogy fizessenek attól, hogy próbaidőn vagy

jan. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy napot dolgoztál volna, akkor is járt volna arra az egy napra.

Nézz utána, bejelentett-e egyáltalán. Sajnos van egy olyan tippem, hogy nem. Akkor törvényes eszközökkel nemigen tudod kicsikarni belőle a fizetésedet. Esetleg ha kopasz, kigyúrt haverjaid vannak és ők baseball-ütőkkel a kezükben elbeszélgetnek vele, akkor van esélyed.

jan. 22. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
A szerződésben mi állt? Egyáltalán aláírtál bármilyen szerződést? Ez itt a probléma...
jan. 22. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen.

Ha ezt mondja, és nem írtál alá szerződést, akkor feketén alkalmazott.

jan. 22. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!