Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Próbaidő alatt mindent szabad...

Próbaidő alatt mindent szabad a főnöknek?

Figyelt kérdés

Párom kb. egy hónapja dolgozik új helyen raktárosként. Alapból azt mondja tök jófej főnökei vannak. De! Tegnap csak úgy hirtelenjében bejelenti a páromnak, hogy menjen be(szombaton) dolgozni, holott a cég munkaideje H-P-ig tart.

Megkérdeztem tőle, hogy és bemész? Erre azt válaszolta, hogy hát igrn, mert a főnök ezt meg azt mondta. Mire megkérdeztem tőle, hogy ha a főnök azt mondaná, hogy menj be hajnali 3-ra dolgozni akkor is bemennél? Erre csak annyit válaszolt, hogy hát mégcsak próbaidőn van és nem akrja kirúgatni magát stb.

Szegényem így is 44 órát dolgozik(péntek kivételével 9 órás a hivatalos munkarendje) és állandóan kimerült.

Csütörtökön is kitalálta a főnöke, hogy "ja srácok amúgy ma plusz 2 óra túlóra" szóval aznap 11 órát dolgozhatott, erre berendelik szombaton is, ráadásul jövőhét szombaton köteles bemenni, mert hogy április.30 miatt az extra munkanap.

Szóval 2 hét egyhuzamban 1 pihenőnappal.


Ezt tényleg megcsinálhatja egy főnök a próbaidő alatt? Hogy a kénye-kedvére rángatja az alkalmazottját??

Javítsatok ki, de úgy tudom min. 2 héttel le kell fixálni a dolgozóval, hogy túlóráznia kellene vagy esetleg plusszba bemennie. Nem pedig csak random bejelenteni.

Szerintem ez így baromi igazságtalan főleg, hogy a párom több 10kg-s és van, hogy tonnás tételeket is mozgat(kollégáival), úgyhogy nem kicsit megterhelő az ilyen random pluszmeló. Napvégén ígyis mikor találkozunk látom, hogy hulla fáradt, ha átjön hozzám egyből bealszik, ha pedig nem jön át akkor egész végig arról panaszkodik mennyire fáradt, álmos és ezt teljes mértékben megértem.

Lehet tenni ez ellen valamit?

Vagy addig ne is próbáljon nemet mondani, ameddig próbaidős, mert tényleg ennyiért kirúghatják?



2018. ápr. 14. 12:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
27%

"Szerintem ez így baromi igazságtalan főleg, hogy a párom több 10kg-s és van, hogy tonnás tételeket is mozgat(kollégáival), úgyhogy nem kicsit megterhelő az ilyen random pluszmeló."


Én meg félek a magasban mégsem megyek el ácsnak. Ha gyenge ne erős fizikait munkát csináljon. Logika...


Amúgy sem kötelező ott dolgozni, menjen máshova.

2018. ápr. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
77%
Próbaidő alatt bármikor felmondhatnak indoklás nélkül. Mellesleg valószínű, hogy utána is próbálják majd berángatni, és hirtelen túlóráztatni. Ha akkor nemet mond, akkor majd esetleg próbálnak valami indokot találni a kirúgásra, ha nem is azonnal (mert azt csak fegyelmi okokból lehet), de a szerződése lejártával. Mennyi időre kapott szerződést?
2018. ápr. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
97%
Ahol a próbaidő ilyen, ott mindig is ilyen lesz, és ez hosszú távon nem tartható még akkor se, ha kifizetik a túlórákat. Próbaidő alatt még egyszerű felmondani, utána már nem annyira, úgyhogy szerintem érdemes lenne elkezdeni más állást keresni.
2018. ápr. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
97%
Inkább örüljön, hogy már most kibújik a szög a zsákból, legalább tudja, mire számíthat. (Miért lenne normálisabb a főnök próbaidő után? MOST még a párod is minden további nélkül mondhatja, hogy "holnap már nem jövök") Inkább fordítva szokott lenni: próbaidő alatt igyekeznek még "normálisnak" mutatkozni.
2018. ápr. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
97%

Szar helyeken minden előfordul, túlóra nem fizetése, minimálbérre jelentés, zsebbe fizetgetés.

Az ilyen helyeket ott kell hagyni mint a szart, egyik napról a másikra, hadd szopjon a vezetőség. Ma már nem kell ezt eltűrni, a munkáltatók versenyeznek a munkaerőért.

2018. ápr. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
30%
Nyilván szabálytalan, hogy egyik napról a másikra rendelnek el túlórát. Ilyen esetben a párodnak természetesen nem kell megjelennie a munkahelyén. Viszont jó eséllyel ki fogják rúgni. A másik lehetőség, hogy bemegy, de panaszt tesz a munaügyi felügyelőségen. Ekkor is valószínű, hogy ki fogják rúgni. A harmadik lehetőség, hogy tanulni kell, hogy legyen lehetőség az aljamunkánál jobbat is elvállalni.
2018. ápr. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
96%
mindent nem szabad a főnöknek, pld az első éjszaka joga sem megengedett. De próbaidő alatt indoklás nélkül elküldhetnek, de ahogy irták, ilyen helyen nem sok jó várható véglegesités után se. Láttam olyat is, hogy a főnök saját háza udvarán söprögettek a dolgozók :(
2018. ápr. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
96%

Próbaidő alatt pont hogy lazább szokott lenni a meló, mert a munkavállaló is indoklás nélkül ott hagyhatja a helyet egyik napról a másikra. Emellett nem könnyű embert találni bárki bármit mond. Szóval míg nincs a céghez rögzítve addig vissza szokás venni a csicskáztatásból.

Nem akarlak elkeseríteni, de ez még rosszabb lesz. Én a párod helyében folyamatosan nézelődnék új munkahely iránt.

2018. ápr. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem röhej ez az egész próbaidő, komolytalan.


Most vagy vegyenek fel egy céghez normális fizuval és akkor minden ott dolgozó értse meg hogy fel vagyok véve, vagy hagyni kell az egészet.


Milyen egy "ökörködés" ez hogy a "cég bármikor meggondolhatja magát". Ez nem vicces, vagy csak szerintem az?


Nekem amúgy volt egy hely, 2 hónap múlva "gondolták meg magukat", onnan mennem kellett, de visszatekintve nem tartom egy komoly dolognak.


Amúgy jogod van nem bemenni hétvégén, szombat és vasárnap az szabadnap, kapcsold ki a telefonod és menj el valahova, így biztos nem érnek el. Ennyi.

2018. ápr. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
13%
6: De csak a szerződése lejártával rúghatják ki. Hacsak nem hoznak össze valami kompromittációt hamis tanúkkal, és akkor azonnali hatállyal, fegyelmivel, de szerintem ez nem jellemző.
2018. ápr. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!