Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Próbaidő alatt valóban nem...

Próbaidő alatt valóban nem jár fizetés ?

Figyelt kérdés
Egy helyi kisboltos vett fel szárazáru pakolására, 6 hónap a próbaidő. Én 2 hét után othagytam őket és nem kaptam meg a fizetést. A főnököm azt mondta próbaidőre nem jár fizetés, azért hagytam ott mert belefájdult a hátam az egész napos pakolásba. Volt olyan is hogy 40 kgos tápokat kellett behordanom a kapuból egészen hátra a kamràig, ami vagy 50 méter és ezt a kört egy nap 100x megtettem….

jan. 21. 23:37
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Amikor felvettek, miben állapodtatok meg? Nem kérdezted meg, mennyi a fizetés, és hogy mikor, milyen időközönként van fizetésnap?
jan. 22. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
jézusom... jelentsd be a NAV-nak még ma ezt a barmot, hogy mást ne tudjon így megszívatni! Hogy lehetsz ennyire buta, hogy elhiszed nem jár fizetés próbaidőre???
jan. 22. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy napot dolgoztál volna nála, akkor is járna.

6 hónapig akart fizetés nélkül dolgoztatni?? Mekkora egy csaló!

jan. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Jár a fizetés, jogszabály is előírja, hogy a munkád után fizetés illet meg. Akár egy hónapot, akár egy napot vagy ott, jár a fizetés.

Munkaszerződés volt?

jan. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, ma elmegyek hozzà személyesen beszélek vele hogy fizessen ki vagy komoly következmények lesznek. Szerződést nem írtunk mert azt mondta így amint letelikna próbaidőm sokkal jobb pénzt kapok, mintha napiba bejelentene. Egyébként 10 éve ismerem ezt a férfit ezèrt is biztam meg benne vakon. Viszont ha nem fizet ki mit csináljak? Bevan kamerázva az egész udvar, a navnál ha bejelentem, akkor csinálnal vele valamit ? A kamràba egerek, patkányoknis vannak hàtul, és ő raklap nélkül a földte pakoltatta velem az árut, gondolom ez se normális???
jan. 22. 07:58
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem írtatok alá szerződést, akkor ez valszeg veszett fejsze nyele lesz. Nem voltál bejelentve. Mindig kell írásbeli megállapodás, bármilyen jóban is vagytok! Nincs olyan, hogy szóban megegyezünk, gyakorlatilag nem vagy bevédve.
jan. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

15-re:

Ha nem akar fizetni (és 95% hogy nem akar majd), akkor jelentsd föl a NAV-nál. Hogy lesz-e következménye, ill. hozzájutsz-e a pénzedhez, azt nem lehet megjósolni, de az esélyt add meg.


A patkányok és egerek szintén megérnek egy bejelentést, már csak azért is, hogy érezze a törődést. Ezt a NÉBIH-hez jelentsd be. Ez a hivatal állatorvosokból áll és elég kemény, bírságolós csapat.

jan. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

15# felesleges bemenni.

Alapbol kapzsi

jan. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan jelentsd a NAV-nál, de minél előbb!
jan. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
De jár. Fenyegesd meg, hogy jogi útra viszed, akkor majd csenget.
jan. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!