Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyi rosszindulat,...

Munkahelyi rosszindulat, undorító pletykálkodás?

Figyelt kérdés

1 éve dolgozom ebben a nagy cégben (a 4 nagy közül az egyik,érti aki érti).

Nagyon toxikus a környezet, van pár nagyszájú ember akiktől rendesen félnek a többiek és jópofiznak velük, ezek a nagyszájúak diktálnak mindenben. Fúrják egymást is egymás háta mögött, láthatatlanul versengenek, alázgatják, kínos helyzetbe kevernek mindenkit állandóan. Azt lesik hogy kit miért hogyan lehet alázgatni, megszólni, kibeszélni. Magamról is hallottam már vissza rosszindulatú kibeszélést.

Valószínű az én személyiségem sem a legszerencsésebb egy ilyen helyre, alapvetően introvertált vagyok, csendesebb és érzékeny. A munkámmal meg vannak elégedve.

A munka sok a fizetésről inkább viszont nem is beszélnék, az meg nagyon kevés. Szóval egyértelműen váltani szeretnék mostanában.

Nekem egyetem után ez volt az első rendes munkahelyem.

Kicsit meg vagyok ijedve, hogy ilyenek az emberek minden multiban? Nekem ez nagyon nem tetszik.

Más munkahelyen is ez az alap? Mert akkor inkább kitalálok valami mást amivel foglalkozhatnék, de ilyennek még 1x nem szeretném kitenni magam.



jan. 25. 14:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
14%
Ez minden munkahelyen jelen van. Engem szórakoztatnak a pletykák meg a feszkó. Néha én is beszállok egész mókás dolog.
jan. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Gratulálok...
jan. 25. 14:20
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenhol van ez, több olyan helyen is dolgoztam ahol ez nem volt jellemző és most is olyan helyen vagyok, ahol ezt a fajta viselkedést kollektíven lenézik. Néha felvesznek egy-egy pletykás szarkavarót, de ők nagyon hamar ki vannak közösítve. Viszont voltam olyan cégnél is ahol pont az ment, amiről írsz.. Rajtam pont nem találtak fogást, mert senkivel nem beszéltem a magánügyeimről, semmit se tudtak az életemről - frusztrálta is őket rendesen, de tettem rá magasról. Azok alapján amit írsz, érdemes váltanod.
jan. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%

Semmilyen munkahely nem kell ahol másnak termelem a hasznot

1 életem van ,és nem loptam az időmet ,úgyhogy vagy saját részre termelek

vagy senkinek, minden egyéb csak a kihasználásról szól! Rajtam senkinek ne legyen haszna.

jan. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

köszi! Igen, mindenképp váltok, már elkezdtem keresni a helyeket.

Rajtam sem találnak fogást mert 1-2 emberrel vagyok csak olyan viszonyban hogy megosztunk magánéleti dolgokat. És én is azt látom hogy bennem ez frusztrálja őket leginkább.

A legtöbb barátnőm is mindig mondja hogy náluk nincs ilyesmi a cégben ahol vannak. Csak nehéz elképzelni, ha az embernek az első munkahelye ilyen,de úgy látszik kifogtam a jót így elsőre... :D

jan. 25. 14:30
 6/14 A kérdező kommentje:
Utolsó: én is szeretnék később saját vállalkozást de így a 20-as éveim elején ahhoz még gyűjtöm a tőkét és tudást.
jan. 25. 14:31
 7/14 anonim válasza:
100%
Nálunk is sok ilyen ember volt, rosszindulatúak, pletykásak, viszont képzeld, a vezetőség észlelte a problémát és egy létszámleépítés alkalmával megváltak tőlük. Most sokkal jobb a környezet, szívesebben járok be dolgozni.
jan. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem minden munkahely ilyen. Ne tudd meg nálunk is mi megy...

Már rosszul vagyok, ha dolgozni kell menni. És én még csak váltani sem tudok, mert van egy kisfiam és ez az egyetlen munkahely a városban, ahol alkalmaznak 8-16-ig.

jan. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%

Nem minden munkahelyen ez az alap, vannak normális és összetartó közösségek, ahol az emberek normálisan bánnak egymással. A mostani helyem ilyen szerencsére, a csapatot, amiben vagyok, nagyon szeretem. Vannak persze pletykás, xarkavaró egyedek, de azokat simán tudom ignorálni. Hivatalosan multi vagyunk, de a gyakorlatban kis iroda ez, kevesen vagyunk. Egyetlen bibi a fizetés, még nem tudni, mennyi lesz az emelés,de ha nem üti meg az általam várt szintet, akkor tiplizek. Hiába jó a társaság,ha abból nem tudok a jövőmbe fektetni.

Volt szerencsém über rosszindulatú emberekkel teli helyhez is, de még ott is volt 1-2 kolléga, akikkel támaszkodhattunk egymásra. Nálam aranyszabály, hogy a magánéletembe nem vonok be senkit. Aki ezt nem tudja tiszteletben tartani, az úgy járt. A munkatársak nem a szeretteid.

jan. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nálunk a vezetőség lesz@rja ezeket, sőt az ilyen emberek diktálják a tempót, az a baj.

Kicsit megnyugodtam, hogy lehet azért normális helyet is találni. Én is ilyen vagyok a természetemből adódóan is, munkahelyen max. 1-2-3 emberen kívül nem avatok be senkit szívesen a magánéletembe, a munka az munka, a barátok és család meg már egy más kategória. Itt sajnos elvárnák néhányan hogy mindenről beszámolj.

jan. 25. 16:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!