Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csináljak ha egy kolléga...

Mit csináljak ha egy kolléga mindig velem jön dolgozni aminek én nem örülök?

Figyelt kérdés

A cég akinél dolgozok az adott egy munkás autót mert aki vezette az felmondott, igy került hozzám. Ennek örülök is mert időnként messzire kell menni dolgozni és legalább nem saját zsebből fizetem a benzint hanem a főnök fizeti és haza is vihetem, nincs telephely ahova el kell vinni munka után.


Lett egy új kollega aki panaszkodott hogy sokat kell tankolnia a kocsijaba mikor messzire megyünk dolgozni és mivel közel lakik hozzám, ezért a főnök mondta neki hogy akkor beszéljük meg és menjünk 1 kocsival. A kollega először csak akkor jött velem mikor tényleg messzire kellett menni de mostmár minden egyes nap, akkor is ha közel van a munka. Kicsit idegesit mert jobban szeretek egyedül ülni a kocsiba de nem mondthatom neki hogy nem mert ceges autorol van szo, nem az enyem az auto es nem kell plusz utat sem megtennem mert reggel a hazamhoz jön, munka után pedig oda megyünk vissza és ő onnan megy haza.


Gondoltam rá hogy megmondom neki hogy én munka után nem egyből megyek haza de igazából a főnök nem mondta hogy egyből haza kell vele menjek, viszont nem etikus a munkas autoval munka után a maganügyeimet intézni. 1-2 eset volt amikor nem egyből mentem haza hanem pont utba esett a fogorvos, vagy anyosomek kornyeken dolgoztam es beugrottam egy orara mert ott volt a csalad vacsorazni.


Arra gondoltam hogy megmondom neki hogy sokkal korabban indulok es beugranek kajaert a boltba meg ilyenek de az sem tantoritana el attol hogy velem jöjjön mert ő minden reggel utkozben vesz kajat és utana jön a házamhoz, szoval akkor o is jonne velem a boltba kajat venni.

Mar minden reggel nyomatom a radiot a kocsiban egesz uton mert tudom hogy nem szereti de nem panaszkodott az miatt sem :D


Ez a szitu egyre közelebb visz ahhoz hogy tényleg felmondjak és a saját vállalkozásomat csináljam. Elegem van hogy reggel irogat hogy mindjart odaer csak 1-2 perc kesesben van, varjak ra, stb.

Viszont mostantol korabbi idopontot mondok neki hogy ne en varjak ra mert utolso pillanatban vagodik be. Varjon o 5-10 percet inkabb.


jan. 27. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az autó a cégé. Az üzemben tartást, üzemanyagot a cég fizeti.


Eltűröd, vagy felmondasz.


A főnöknek neki is biztosítania kell a közlekedést.

Majd hülye lesz a kollégád üzemanyagát is fizetni!


Köteles vagy eltűrni a kollégádat rövid és hosszú távon is.

Ennyi.

jan. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem kedveled tulajdonképpen a munkatársadat?
jan. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Szolovjov ***** válasza:
100%
Át tudom érezni. A munkatársakkal én is kizárólag a munkahelyen akarok találkozni. Az oda-vissza úton nem. Ez olyan érzés, mintha annyival hosszabb lenne a munkaidő.
jan. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A munkaba jarast nem fizeti, tehat az munkaidon kivulre esik, csak az uzemanyagot fizeti az autoba mert az az ove, rajta van a ceg neve, benne vannak a szerszamok, gepek,stb.


A ceges autot azert adta a fonok mert ha o nincs ott akkor legalabb vannak nalunk szerszamok mert annyi van hogy egy atlag szemelyautoba nem ferne be. Amugy mindenkinek sajat maganak kellene megoldani a munkaba jarast, ezzel a feltetellel lett mindenki felveve.


A kollegamat azert nem birom mert egy alkoholista, bortontoltelek, egy semmirekello ember. Sirankozik hogy sokat fogyaszt az autoja es azert vette meg mert az az auto tetszett neki, igazabol nem tudna maganak megengedni ha a fogyasztasa anyagi problema. Nem is azert nem tudja kifizetni a benzint mert keveset keres hanem mert neki meg kell lennie a napi sor es fu adagnak, ezert el honaprol honapra es igy hitelt kell felvennie hogy a kocsit egyaltalan muszakira eltudja vinni.


Jobban szeretek egyedul ulni az autoba. Regebben is egyedul mentem vele mert minden kollega mashol lakott, fel sem merult hogy egy kocsival menjunk. A mostani viszont pont velem egy kornyeken lakik, igy neki anyagilag jobban megeri ide eljonni hogy utana egyutt menjunk a ceges autoval dolgozni.

jan. 27. 23:41
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek. Én se szeretem ha kollégákat kell hozni, vinni mert egy helyen lakunk,de nekem más okom van rám.

Ezért én nem is teszem. Viszont nekem saját autóm van, saját benzin költséggel, én világosan elmondtam nekik, hogy nem hordom Őket. Megértették, elfogadták, hogy én ilyen vagyok.


A Te eseted kicsit más.

Gondolj bele ha pl a kollégád kapta volna meg a céges kocsit. Nyilván az Ő helyzetében te is vele járnál.

Az, hogy alkoholista és fűvezik annak meg annyi oka lehet. Az alkoholizmus függőség. A függőség meg betegség.

Mindkettőtöknek rossz lehet. Neked azért mert olyat kell csinálnod amit nem akarsz, a kollégádnak meg azért, mert bizti tudja nem szívesen hordod viszont rá van szorulva a szivességedre

jan. 28. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ha ove lenne a ceges auto akkor en csak akkor mennek vele ha tenyleg messze dolgozunk, de amugy nem mert en szeretem ha nalam van a kocsi
jan. 28. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!