Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet kezdeni olyan...

Mit lehet kezdeni olyan beosztott kollégával,aki sokkal okosabb a pozíciójához képest,és folyton elégedetlenkedik?

Figyelt kérdés
Van egy kollégám, és hát ő mindenkinél sokkal jobban teljesít a pozíciójában,nagyon hasznos munkaerő,maximálisan kiemelkedik a mezőnyből, viszont mivel át is látja a munkahelyi problémákat,ezért folyton elégedetlenkedik. Több diplomája van amúgy,meg az IQ-ja mindenkinél magasabb,és az EQ-ja is magas, én vettem föl,úgyhogy tesztek alapján tudom,amit kitöltött(HR-es vagyok), okosabb mint a csoportvezetők,akik alá be van osztva,és ebből is vannak feszültségek.

febr. 2. 09:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Mai munkahelyeken nem az a lényeg mit tudsz. Kinek vagy a rokona ismeröse cimborája. Senkinek akkor süllyesztö.
febr. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Javasolni neki, hogy vagy beszéljen a fönökkel, hogy a tudásának megfelelö pozicióba helyezzék vagy keressem máshol normális munkahelyet.
febr. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire penge a kollega, miert vetted fel alacsony pozicióba?
febr. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Mivel arra jelentkezett, én oda vettem föl, másra nem volt meghirdetett, vagy üres pozíció.
febr. 2. 09:42
 5/17 anonim ***** válasza:
79%
Te? Semmit. Majd megunja, aztán felmond, ha nem kap felsővezetőtől egy magasabb posztot.
febr. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
18%

Azt mondod "folyton elégedetlenkedik". Ha ez igaz, akkor erről, és csakis erről el kell beszélgetni vele. Mindentől függetlenül ez igen toxikus szokás, így ha tényleg okos, akkor megérti, hogy ő se szorul rá, hogy zsémbeljen.

Arra ügyelj, hogy ha nem a személyes tapasztalatod ez vele, hogy tényleg, mármint tényleg túl sokat puffog olyasmin, ami 1 nem az ő dolga, 2 másképp szoktuk jelezni, akkor óvatosan közelíts, csak általánosságban kérd, hogy meséljen, milyenek a mindennapjai, hogy érzi magát, és csak ha nem tér rá, miután hagytad eleget beszélni, akkor kérdezd meg, hogy min változtatna legszívesebben azonnal :)

febr. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Ha valaki hangot ad az elégedetlenkedéséndk annak oka van!

Talán egy megbízhatósági teszt sem ártana mert az IQ meg az EQ nem minden! Megbízhatóság nélkül meg nem sokra megy az ember egy munkavállalóval! hiába hasznos ha holnap már nem jön!

febr. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért ha egy okosnak tűnő ember holnap nem jön, annak van csak igazán oka.
febr. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az a tragikus, hogy nem azt érezzük bajnak, hogy a vezetők hülyék, hanem azt, hogy a beosztott okos.
febr. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Relatíve nem okos mégsem, ha eszes volta ellenére megengedi magának a bomlasztást úgy, hogy kb a góré az első, aki tud róla. Nyilván van az a kétségbeesett harag, ami kihoz ilyet akár komoly díjakat beszedett, fontos kutatásokban eredményes, tehát nyilván nem hülye emberből is, így ebben a vetületben már tényleg nagyon megéri elgondolkodni ezen, és felismerni a mozgatórugókat, meg persze ha csak mondta valaki, elgondolkodni azon is, hogy a feléből mi lehet igaz.
febr. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!