Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet kezdeni olyan...

Mit lehet kezdeni olyan beosztott kollégával,aki sokkal okosabb a pozíciójához képest,és folyton elégedetlenkedik?

Figyelt kérdés
Van egy kollégám, és hát ő mindenkinél sokkal jobban teljesít a pozíciójában,nagyon hasznos munkaerő,maximálisan kiemelkedik a mezőnyből, viszont mivel át is látja a munkahelyi problémákat,ezért folyton elégedetlenkedik. Több diplomája van amúgy,meg az IQ-ja mindenkinél magasabb,és az EQ-ja is magas, én vettem föl,úgyhogy tesztek alapján tudom,amit kitöltött(HR-es vagyok), okosabb mint a csoportvezetők,akik alá be van osztva,és ebből is vannak feszültségek.

febr. 2. 09:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
76%

Csak az tudja megoldani a problémákat, aki látja is. Lehet, hogy megmenti majd a céget a süllyedéstől.

Egyesek szerint tapicskolni kell a rosszban, úgy tenni mintha minden szuper lenne, ahelyett hogy felismernénk mi nem jó és mivel lehetne/kellene javítani rajta. Az elégedetlenség nem bomlasztás, ha a meglátás egy sokkal jobban működő, szolgáltató egységet teremt.

febr. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

#11 - pont ezt akartam én is írni :)

Az is gyakran előfordul (persze a munkahely jellegétől és a pozíciótól is függ) hogy az alacsonyabb szinteken sokkal jobban kiütközik, hogy mi valójában a probléma, magasabb szintekig már el sem jut. Ezért valójában pont az alacsonyabb szinten érhet sokat, ha van egy "látó" ember. Igen, azzal jár, hogy nem lesz elégedett, hiszen látja, hogy olyan gond van, amin könnyen lehetne javítani. Ilyenkor az a kulcs talán, hogy legyen 1-2 szinttel feljebb is valaki, aki fogadja ezeket a jelzéseket és dolgozik a megoldáson.

febr. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
Hát persze, csak a szándék nem mindegy, meg hogy kinek mondja és kinek nem. Az esetek elsöprő többsége olyan, hogy csak a hőzöngés megy, aztán kuss van, ha a góré kérdi. Ha normálisan jelezte volna ahol kell, ez a kérdés ki sincs írva.
febr. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

#13

"Ha normálisan jelezte volna ahol kell"

Akkor is szájba szarják, ahogy mindenhol. Nálunk évek óta vannak jelezve a problémák, le vannak szarva.

Kicsit cinikus komment írsz róla belső fórumon, akkor egyből szólnak a manager-nek, hogy szólján már a kollégára, mert nem mosolyog, amikor térdig állunk a szarban.

febr. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Tipik Horty logika...

Nem az számít mit mondanak hanem az, hogy ki mondja!

febr. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nyilván akkor tipli van amúgy is. Ahol nem lehet elérni, hogy ostobaságok nélkül menjen a meló, ott mégis mit keres értelmes ember?
febr. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Így igaz! Az élet rövid ehhez!
febr. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!