Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy bérszámfejtőnek hogyan...

Egy bérszámfejtőnek hogyan telik a munkanapja?

Figyelt kérdés

Havi egyszer fejti a munkavállalókaz egy program által?

Mivel tölti ki a 160 órás munkaidőt?


febr. 23. 20:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
8%
Semmittevéssel mint az irodisták kb 90%-ának!
febr. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb munka!
febr. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a könyvelő meg a HR-s csinálja.
febr. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
febr. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
Röhög mások milyen kevés fizuért hajlandóak felkelni
febr. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Mennyit lehet ezzel keresni?

Miért fizetnek ezért?

Az irodisták, adatrögzítők, iktatók tényleg csak beszélgetni járnak a pénzért?

febr. 24. 05:36
 7/12 anonim ***** válasza:
17%
Jól lenyomták az 1es választ. Biztos sok irodistának fáj az igazság.
febr. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az én tapasztalásom, hogy az irodisták többsége molett nő, hát mondjuk nem véletlenül.
márc. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én egy kis könyvelőirodában dolgozok, hivatalosan bérszámfejtőnek vagyok bejelentve, de igazából nálunk mindenki csinál mindent is, tehát mindenki bérszámfejt is, és könyvel is. Annyi, hogy a nagyobb, összetettem bérszámfejtős cégek nálam vannak, tehát nekem több időmet teszi ki ez a terület, mint a többiekét.

Szóval én speciel nem unatkozok sosem a hónapban. 😅 De értem a kérdésed és meg is válaszolom.

Igen, tényleg a hónap első hete a leghúzósabb, de a köztes időben is akad azért teendő: munkavállalók bejelentése, kijelentése, egyszerűsített foglalkoztatottak bejelentése, biztosítás szüneteltetés bejelentése, munkakör/heti óraszám változás bejelentése, kilépő dolgozók számfejtése, hóközi kifizetés számfejtése, megbízási díjasok számfejtése, osztalék kifizetés számfejtése, táppénz ügyintézés, nyugdíjazáshoz ügyintézés, kiva bevallás elkészítése, számfejtés egyeztetése a főkönyvhöz, adók, járulékok egyeztetése... És még biztos jutna eszembe, de hirtelen ennyi.

Nem bizonygatni akarok senkinek semmit, csak leírom én, hogy látom. Igen, azt is aláírom, hogy egyre ügyesebbek ezek mai bérszámfejtő programok, egyre több mindent "megcsinálnak", de azért kell ellenőrizni utánuk, plusz ha valamit nem jól állítok be, nem jól paraméterezem be, akkor nem jól fogja elkészíteni, ehhez viszont kell a szaktudás.

Amúgy 5 éve dolgozok, ez az első munkahelyem, tehát nem tudom máshol milyen. A nagy multiknál biztos másabb, ott lehet tényleg sokan csak kávézni/beszélgetni járnak be, de nem tudom.

Én amúgy egy megyeszékhelyen havi bruttó 520 ezer forintért dologzom idéntől (ez nettóban 345 eft). De amikor kezdtem minimálbért kaptam, az utóbbi 2 évben ugrott meg jobban a fizetésem.

márc. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Amúgy a közeli családban rajtam, meg még egy emberen kívül mindenki fizikai munkás, amikor előttem mondogatják, hogy "milyen jó az irodistáknak blablabla" akkor azért megszoktam kérdezni, hogy akkor miért nem lettél te is az?? :D
márc. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!