Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A 30as éveikben járó női...

A 30as éveikben járó női kollégák miért passzív agresszívek velem szemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Én egy 29 éves férfi vagyok, irodai munkakörben dolgozom. Az egyetemet 24 éves koromban végeztem el. Az egyetem elvégzése után egy multi cégnél helyezkedtem el, viszont sajnálatos módon két 30-as éveiben járó kolléganővel kerültem egy szobába, akik az első naptól kezdve passzív agresszív módon viselkedtek velem, nem beszéltek, elzárkóztak, lekezeltek, nem vontak be a feladatokba, lényegében kitaszítottak a csoportból. Férfi munkatársakkal, illetve korombéli kolléganőkkel, valamint idősebb női munkatársakkal (40+) jól kijöttem. A két kolléganő miatt viszont a próbaidő alatt eljöttem ettől a cégtől.


A második munkahelyemen, ami egy kisebb magyar cég volt, alapvetően férfiakkal és korombéli kolléganőkkel dolgoztam együtt, semmifél konfliktusom nem volt velük. A cégnél egyetlen 30-as éveiben járó kolléganő dolgozott, aki hasonló passzív agresszióval kezelt. A vezetőség ennél a cégnél tudta kezelni ezt a problémát, így gondom ebből nem igazán adódott. Viszont sajnálatos módon a vállalkozás gyakorlatilag csődbe ment, így több mint két év után eljöttem.


A jelenlegi munkahelyem szintén egy nagyobb multi cég, ahol már lassan két éve dolgozom. Viszont itt ugyanaz a forgatókönyv ismétlődött meg, mint az első munkahelyen. Két 30-as éveiben járó kolléganővel kerültem egy szobába, akik az első pillanattól kezdve ugyanolyan passzív agresszív módon viselkednek velem szemben. A jelenlegi munkahelyemen szerencsém, hogy nem csak a szobatársaimmal kell együtt dolgozni, hanem sok más kollégával. Férfiakkal, kortárs és idősebb kolléganőkkel, érdekes módon velük jól kijövök.Így lényegében elvagyok...


Érdekes módon kortárs és idősebb kolléganőkkel, férfi munkatársakkal nem volt soha konfliktusom, illetve munkahelyen kívül is alapvetően jól kijövök az emberekkel, több éve stabil kapcsolatban élek.


Szerintetek mivel magyarázható ez a jelenség?


febr. 23. 22:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Erre nehéz válaszolni, mert sem téged és sem őket nem ismerjük személyesen.
febr. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%

Nem lehet, hogy tettél feléjük olyan gesztusokat, amik nekik nagyon bicskanyitogatóak? Vagy esetleg valami háttérben meghúzódó ügy? (Pl a főnök kedvence lettél)


Szerintem nagyon fura, ha rendre ugyanaz a korosztályú és nemű csoport rekeszt ki. Nem hiszem, hogy ok nélkül van ez.

febr. 24. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
30%
Egy nagyon fontos tényezőt hagysz ki, vagyis kettőt. Általában ezek az irodista nők jól néztek ki, illetve te jól nézel ki?
febr. 24. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
46%
Nem dugtad meg őket. Nem vicc , lehet bejossz nekik .
febr. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!