Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Melyik a nagyobb szemétség,...

Melyik a nagyobb szemétség, néha 2 órát késni reggel vagy minden délután korábban elmenni 2 órával?

Figyelt kérdés

A munkaidő hivatalosan 8_00-16:50-ig tart. A munkahelyemen nincs főnök velem együtt, mert külső telephelyen vagyok, a főnök pedig egy másik telephelyen van pár utcával arrébb.

Kollégám akivel vagyok, majdnem minden nap késik. Leggyakrabban 30-60 perc közötti késést kell elképzelni nála. Ez a cégnél megszokott, mert alapjáraton senki nem jár be más telephelyeken sem sokkal korábban, még a főnök is sokszor késik 15-20 percet. Viszont kollégám néha kicsit megcsúszik (munkanap előtti éjjelig bulizás vagy csak egyszerűen nem tud felkelni magánéleti gondok miatt, meg ki is van égve már a munkából), és van hogy 10 körül ér be. Sőt, megesett már, hogy 11:30-kor ért be, ami ki is derült és eléggé kemény hegyibeszédet kapott. Annyi a pozitívum, hogy Ő általában kivárja minimum a 16:30-at, és néha bent is marad akár 18:00-ig is, ha a munka úgy van.

Én minden reggel beérek 7:55-re. VISZONT mivel vidékről járok fel (1,5 óra tömegközlekedés amíg otthonról munkahelyig jutok és 1,5 óra vissza) ezért én minden nap elszoktam szökni 14:45-kor, de ha nagyon durván sok a munka akkor is legkésőbb 15:45-kor és nem érdekel semmi, csapot papot magam mögött hagyok. Legdurvább amit csináltam, hogy 12:00-kor már leléptem. Eddig sosem tudódott ez ki. Egyszerűen én nálam azért van, mert rühellem az élet alapvető szabályát, hogy dolgozni kell és hát kirúgni meg nem fognak, mert nincs az a hülye, aki ugyanilyen kicsi pénzért ugyanilyen sz*r munkát vállaljon tisztességesen. Én is csak azért vagyok itt, mert tudom, hogy ez a helyzet és így kiélvezem, hogy kihasználom a munkáltatót, ha már kötelező ebben a hülye életben dolgozni...

Melyikünk a rosszabb?



febr. 24. 18:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért van lepontozva a 9-esem? Örüljetek, ha nálatok nincs ilyen, de attól még egy nagyon is létező dolog.

A másik, amivel még találkoztam, hogy egy helyen nulla órás szerződéssel (órabérben) dolgoztam, nyolcórás beosztásban, és a másik kolléga nagyon élmunkáskodott, a saját részét már hat óra hossza alatt megcsinálta, a fennmaradó két órában meg már csak lazult. Egész addig, amíg egyszer be nem jött a nagyfőnök, meglátta és kitalálta, hogy ha már ilyen korán kész tudunk lenni, akkor az azt jelenti, hogy pangósabb időszak van, ami nem igényel nyolc órás munkát, mostantól pár hónapig az lesz a műszakvége, tehát csak hat órát kell dolgozni, természetesen annyival kevesebb pénzért, órabéres szerződés lévén.

febr. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
31%

Én mindig mosolygok azon, ha valaki azért sír, mert dolgoznia kell.

Képzeld el még azt a kort amikor az elődeink :) minden nap vadásztak. Azért, hogy a család egyen, az életüket kockáztatták.

Szóval ez a kor jöjjön vissza? Hogy reggel kimész vadászni és, ha nem ölt meg egy bölény, akkor visszajössz a zsákmánnyal este? :)

febr. 26. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Kit érdekel mi volt régen? Meg kit érdekel más mit tett vagy tesz? Senkinek nem kell megelégedni semmivel ami sz@r csak mert másnak se volt jó. Hányni tudnék mikor azzal jönnek, hogy “bezzeg ebbe az időbe, vagy abba”. Aki lusta küzdeni vagy nem mer változtatni az életén (na meg legtöbbször irigylik a jót vagy a sikert mástól) azok szokták ezt mondogatni.
febr. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
34%
13, egyél már meg efy csokit! mit változtatni? :D A kérdező lusta dolgozni, csak erre reagáltam, hogy azért most megis jobb, hogy csak ennyi a baj.
febr. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!