Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Félelem az első munkahelytől?

Félelem az első munkahelytől?

Figyelt kérdés

Állatkerti irodában kaptam meg az első munkám. Vannak fiatalok és idősebbek is. Nagyon szerettem volna ezt az állást de amint felvettek túlgondoltam a dolgokat, mi van ha nem lesznek kedvesek, kibeszélnek, bénázok, stb. Eddig azon izgultam hogy nincs munkám, most pedig azon hogy milyen lesz az első nap.

Önbizalmam nem nagyon van, hiába dolgozok magamon úgysincs, voltam már pszichológusnál is, ez onnan ered hogy nem kaptam elég törődést a szüleimtől.

Hogy nyugodjak meg?


febr. 29. 03:37
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Hogy ők meg arra gondolnak, hogy végre jön egy új munkaerő.

Nyugi! Nem harapnak. Legfeljebb az állatok, ha nem tartod be a szabályokat.

Légy udvarias, kulturált, figyelj oda, hogy mi a feladatod, ha valamit nem értesz, kérdezz. Igyekezz jól végezni a munkádat, ne késs, ne logj, ne hallgass meg pletykát, ne mondj véleményt a kollégákról.

Ne mondj el magadról senkinek magánéleti dolgokat. Főleg, hogy kezeltek.

Tisztalappal indulsz. Rajtad áll, hogy hogyan viszonyulnak hozzád.

febr. 29. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1.) gondold vegig,mi lehet a legrosszabb. Ezt megtetted.

2.) Fogadd el,ha azok megtortennek.

2/a Ha nem lesznek kedvesek. Mivel nem ismernek,ezert biztos,h nem szemelyes oka van ,hanem inkabb a szemelisegukbol adodik a nyers erzelemmentes kommunikacio.

2/b Kibeszelnek. Mindenki hibazott mar. Nem cagy vele egyedul. Illetve vannak szemelyisegek,akik nem beszelnek (flegmatikus,melankolikis,kolerikus)vannak,akik igen (szangvinikus)Ez sem szemelyes ellensegeskedes. Maganugyeket meg nyilvan nem beszelunk munkahelyen csak nagyon nagyon kozeli barattal v parkapcsolatban.

2/c Benazol. Mindenki az elejen kezdo es ugyetlen. Nem tudja ,hogy vegezze jol a feladatat. A jo fonok,megmutatja a dolgozo szamara ertheto modon a feladatait ,ellenorzi,h megettette-e a dolgozo es biztositja,h segitsegere lesz mindaddig,amig nem tanulja meg ellatni a munkajat. Ha nem ilyen a fonok,biztos talalsz egy munkatarsat ,aki igy all hozza az uj dolgozokhoz.

Kerdezd meg eloszor kitol kerhetsz segitseget,ha elakadsz vhol. Mar a tudat is megnyugtato,h segit vki.



3.) Gondold at,h nem biztos,h megtortennek.

4)A 3.) pont szerint tortenhetnek jo dolgok is.

5.) Milyen az elso nap? Vagy rossz vagy jo vagy valtakozik a jo es rossz.



3.) Onbizalma sokaknak nincs illetve sokaknak nem volt,mielott lett.

ne add fel.


4.) Sokunk szulei elhanyagoltak minket is. Nem szemelyes ez sem. Olyan szemelyisegu szuloket fogtal ki,kik olyan lelki alkatuak. Nem te tehetsz rola. Ez az o szemelyiseguk. Biztos szeretnek a maguk modjan,az o szeretetnyelvukon. Szeretnek biztos,de az o szeretetnyelvuk nem a torodes,ami a tied,hanem mondjuk h sokat dolgoznak es ellatnak. Sajnos szulot nem lehet valasztani. Garry Chapmen irt a szeretnyelvekrol konyvet. Torodesre van masodik eselyed az eletben ,amit mar viszont te valasztasz : parkapcsolatban megkapni.

febr. 29. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Első nap egy munkahelyen mindig ilyen, bele kell törődni, Majd elmúlik. Én azzal szoktam ellensúlyozni, hogy mindig arra gondolok, hogy "elsőnapos" kollégától nem várja el senki, hogy maradandót alkosson.
febr. 29. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Erősítsd meg a lelked. az állatok kevésbé veszélyesek, mint az emberek. De ők is többnyire csak félelem miatt viselkednek ellenségesen, mosolyogni kell rájuk és minden megoldódik.
febr. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát ez sokkal jobb mint szakmunkásként vagy betanított droidként esetleg sofőrként kezdeni valahol, na az az igazi gyomorideg.
febr. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

“Nagyon szerettem volna ezt az állást”

Erre gondolj. Tudod hány ember dolgozik ott, ahol nagyon szeretne? Sztem jó esetben 10-ből 1. Neked meg elsőre ilyen hely sikerült.

febr. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!