Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha aláírtam egy szerződést,...

Ha aláírtam egy szerződést, de végül úgy alakultak a dolgok hogy nem akarom elkezdeni a munkát akkor köteles vagyok mégis dolgozni?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem a McDonald’shoz diákmunkára és alá is írtam a szerződést( tegyük hozzá, hogy semmi konkrétumot nem tartalmazott a szerződés, se a fizetéssel kapcsolatban, se a munkaidővel, se a pozícióval) viszont időközben meggondoltam magam, mert akadt egy másik munkalehetőség, ami inkább optimális lenne számomra. Ezt mondtam is a diákszövetkezetnek, kaptam is időpontot, hogy mikor vihetem vissza a munkaruhát. Viszont elkezdték azt kérdezgetni ugyanezzel a munkával kapcsolatban, hogy mikor akarok kezdeni, hiába mondtam azt, hogy már nem aktuális.

A kérdésem az lenne, hogy kötelezhetnek mégis arra hogy dolgozzak azon a helyen?



márc. 1. 16:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs leirva a fizetes konkretan, se a munkaido,akkor ezek a kondiciok meg tovabbi targyslast igenyelnek. Tehat nincs meg egy munkaszerzodes korelezo alspveto eleme.

Tehst eloszerzodesbek tekintem a szerzodesed,ha nem tartslmaz utalast vmi fuggelekre,ahol leirjak a fizetesi felteteleket.


A felmondasi feltetelekben mi all pontosan? Be tudod ide masolni azkkat a pontokat?


Elmagyarsztak neked a szerzi minden pontjat? Mert ezt is kotelezo.


A munkaruha atvetelerol irass vrluk ala papirt h mit es mikor kinek adtsl vissza,kulonben kovetelik.

márc. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Legfeljebb nem mész be dolgozni, és akkor kirúgnak max.
márc. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez nem munkaszerződés. A munkaszerződés tartalmazza a munkaköröd megnevezését, fizetést, mennyi a próba és felmondási idő és egyebeket.
márc. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!