Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 30 körüli nőként miért kell...

30 körüli nőként miért kell szégyenkezni/magyarázkodni, mert nem szeretnék még férjhez menni?

Figyelt kérdés

A főnököm apja sokadszorra hozta fel nekem ma a témát. Állandóan kérdezgeti mikor megyek már férjhez, mert szerinte lassan kifutok az időből. Ma már közöltem vele, hogy NEM szeretnék még férjhez menni és nem izgulok még ezen. Lesajnálóan mondta, hogy na jól van, akkor majd kialakul. Kb két hetente felhozódik a téma.

Van párom, de nem szeretnénk még összeházasodni. Tudom kiveri a biztosítékot sokaknál, de még néhány évig szülni sem szeretnék.

Kezd tele lenni a hócipőm, hogy egyre többen ezzel szekálnak, én meg mindig szégyenkezzek.


Hogy lehet leállítani az ilyen embereket?

Miért nem lehet tiszteletben tartani, hogy mindenki úgy éli az életét ahogy akarja?



márc. 4. 20:31
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
98%
Megmondod, hogy nem szeretnél erről beszélni, ne kérdezgessenek!
márc. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
97%

Az a te döntésed, hogy szégyenkezel olyasmi miatt, ami miatt egyáltalán nem kellene. Vagy hagyd figyelmen kívül az ilyen beszólásokat vagy vágj vissza valami frappánssal.

Elmúltam 30, kapcsolatban vagyok, a házasság nem sürgős, gyereket nem akarunk. Ha kérdeznek, azt mondom, nem őrültem tán meg, hogy férjhez menjek és részemről a téma lezárva. A provokátor meg hadd eméssze.

Miért érzel késztetést arra, hogy magyarázkodj? Nem kellene, csak magadnak tartozol elszámolással, illetve a párodnak, mivel két emberes a házasság :)

márc. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
97%
Az utolsó mondatodra annyival reagálnék, hogy a nagy átlag kíváncsi, képtelen elfogadni, ha valaki nem úgy él, ahogy ő.
márc. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
78%
Életemben nem találkoztam még semelyik főnököm apjával.
márc. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
96%
Én elmúltam 30, most épp kapcsolatom sincs, de szégyenkezni sosem jutott még eszembe emiatt. Gyereket meg eleve nem akarok. Ha annyira faggatózna, egyszer kifakadnék neki kamuból, hogy mennyire drága, kajára is alig van pénzetek, rengeteg a hitel, mindegy, csak rinyálj neki egy sort, legközelebb talán nem zaklat.
márc. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:

#4: Hát ez a kérdés szempontjából baromi fontos. Hozzánk jár be a leveleiért így találkozunk hetente néhányszor. Itt is meg kell magyarázni a semmit.


#2: Az a baj, rendesen számonkért, hogy melyikünk nem szeretné a házasságot és miért? Én meg ültem ott, és gondoltam most komolyan ezt magyarázzam?

Miért vagyok kevesebb, mint az aki férjhez ment?


#3: Jogos sajnos! Érdekes én nem szólogatok be senkinek a magánélete miatt.

márc. 4. 20:48
 7/42 anonim ***** válasza:
29%
Próbáld megérteni, hogy nem konkrétan azt akarják, hogy TE menj férjhez és TE szülj gyereket, hanem ez egy általános ösztönzés minden hasonló korú nő számára. Én pl. sosem láttalak téged, így nekem tökmindegy, hogy van-e férjed és gyereked. Viszont az őslakos népesség egész Európában (és Magyarországon is) félelmetes méretekben csökken, miközben tonnaszámra telepítik Európába az afrikai és közel-keleti illegális bevándorlókat. Ennek a hatásait pedig ma már mindenki láthatja, aki megfordult az elmúlt években egy német-, francia-, vagy egy belga nagyvárosban. Ha ez így megy tovább, néhány évtizeden belül az európai ember kisebbségbe fog szorulni, hosszabb távon pedig el fog tűnni. Értem én, hogy te nem tudsz (és tán nem is akarsz) ilyen távlatokban gondolkodni, de azt talán te is belátod, hogy ha a te korosztályod szinte alig akar gyereket vállalni, abból néhány évtizeden belül Magyarországon is demográfiai katasztrófa lesz. Hidd el: senki nem akar beleszólni a magánéletedbe, de egy nemzet csak úgy tud fennmaradni, ha képes reprodukálni önmagát és ehhez mindenkinek hozzá kellene tennie a maga részét.
márc. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:

#5: Van is ebben igazság. Tényleg lakásra gyűjtünk és spórolunk ezerrel. Tavaly végig azt hallgattam, hogy miért nem járunk nyaralni és miért nem járjuk be Európát.

Idén sem megyek nyaralni, úgyhogy őszig hallgathatom majd ezt is megint.

márc. 4. 20:50
 9/42 A kérdező kommentje:

#7: Jaj ezt ne kérlek!! Én erre nem vagyok kíváncsi.

Tedd hozzá a magad részét, és vállalj azok helyett is gyereket akik nem akarnak. Köszönjük, hogy ilyen rendes vagy!

Pont az ilyen agymosottaktól falra mászok.

márc. 4. 20:54
 10/42 A kérdező kommentje:
Jesszus én nem is ebbe a témakörbe akartam kérdést kiírni. Most vettem észre. Hátha átteszik a modik.
márc. 4. 20:55
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!