Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem kell dolgozni a munkahelye...

Nem kell dolgozni a munkahelyen? Mit tegyek ilyenkor?

Figyelt kérdés

Tudom, fura kérdésnek hangzik, de tényleg így van.


Pályakezdő vagyok, középfokú végzettséggel. Rendszerüzemeltető/rendszergazda (technikusi végzettség).


2023 nyarán végeztem, és azóta csak most februárban sikerült munkát találnom.


Február 1-től "dolgozom", de nem tudom, olyan fura ez nekem. 1 hónap alatt jóformán alig csináltam valamit. Frissítettem pár gépet, programokat telepítettem (nevetségesen könnyű feladat, 0 erőfeszítés, bárki megtudja csinálni), kiszedtem kb 8 gépből 8db merevlemezt, és ennyi. Mindez 30 nap alatt. Ez kb. 2 napos munka.


A csapatvezetőmet folyamatosan kérdezgetem, hogy "Betudok valamibe segíteni?", de rendre az a válasz, hogy "Most éppen olyat csinálunk, amibe nem tudsz."


Most éppen azt a feladatot kaptam, hogy a kiszedett merevlemezekről töröljem le az adatokat. 8db merevlemez van, 1 db kb. 3 órát vesz igénybe, de csak annyi a feladat, hogy elindítom a programot és az dolgozik. Konkrétan 3 kattintás.

Így nyilván az időm nagy részében előveszem a telefont, és telefonozok, mert nem tudok mit csinálni, annak meg sok értelme nincs, hogy egész nap bámulom a monitort. De ez már nekem kellemetlen, hogy bárki bejön az irodába csak azt látja, hogy nyomkodom a telefont. 8-10 óra képernyőidőm van, ami azért vicces, mert ebből 2 óra az, hogy a vonaton nyomkodom a telefont, másfél óra otthon, a maradék a munkahely.. Időm sem lenne telefonozni, mert munka után edzeni megyek, utána haza, és alszok. Szóval napi 5-6 óra simán elmegy a munkahelyen csak telefonozással.


6 hónap a próbaidő, a főnök mondta, hogy ebbe be kell tanulni és hogy nem vagyok könnyű helyzetben, mert egy összeszokott csapathoz kell beállnom méghozzá munkatapasztalat nélkül, pályakezdőként. Szóval megértő, de attól tartok, hogy majd elfog küldeni, mert semmit sem csinálok, holott csinálnám, ha lenne feladat.


A pénz annyira nem sok nyilván, 300 nettó, de több munkát várnék. Nem tudom, hogy attól tartanak-e, hogy pályakezdő vagyok és nem tudok dolgokat.. De ez sem igaz, mert egész tanulmányaim alatt a legrosszabb év végi átlagom 4,86 volt, a rendszergazda vizsgám majdnem a legjobb lett 25 diák közül, szóval nem mondanám magam hülye gyereknek..


Hogy álljak ehhez a dologhoz hozzá? Gyakorlatilag a semmiért kapom a pénzt, ami másnak lehet bejönne, de én nem 1 szinten akarok megragadni. Inkább legyen rengeteg feladat 1 napra, de azokkal is fejlődöm folyamatosan és az idő is jobban megy. Így meg kapok 1 nap 1-2db 10 perces feladatot és kész..



márc. 7. 12:46
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

", 0 erőfeszítés, bárki megtudja csinálni"


Hidd el, nem. :D. Nagyon sokan nem tudják.


Mit csinálj, ha nincs semmi? Tanulj. Infos vagy. Az informatikai naponta változik. Fejleszd magad.

márc. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!