Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek mikor bántó megjegy...

Mit tegyek mikor bántó megjegyzéseket tesznek?

Figyelt kérdés

Boltban dolgozok itt már több mint 1 éve. Ez a második munkahelyem. 23éves vagyok nálam jóval idősebb kollégákkal. Az elején jól éreztem magam, volt a vezetőségből 1-2 ember aki az elejétől fogva barátságtalanul állt hozzam amit nem értettem már akkor sem. De ha kérdeztem valamit mert nyilván nem tudtam még az első napokban ott mi a szokás elég flegma stílusban válaszoltak.

De ezen kívűl élveztem sokat mosolyogtam a vásárlók is nagyon szerettek. De ahogy telik az idő egyre jobban kezdek “leépülni” megjegyzéseket tesznek rám egy feledékeny hülyének állítanak be, ha hibázok vagy elrontok valamit,mennek árulkodnak a főnöknek. Ha én esetlegesen hibázok fel van fújva megy a pletyka a kibeszélés, ha más akkor jajj hát meg esik mással is. Ezek miatt állandó elnyomásban érzem magam, és már akaratom ellenére is hibázok mert úgy érzem meg szakadhatnék akár azt sem értékelnék. És sajnos utalnak is rá hogy bármit teszek ők akkor is csak a szart fogják adni, ki akarnak csinálni. Úgy beszélnek velem mint egy kislánnyal aki nem fogja fel elsőre amit mondanak neki . Nem értem miért de nagyon túlzásba esnek már. Pedig semmivel nem vagyok rosszabb,nem teljesítek rosszabbul mint más. Nincs akkora tapasztalatom mint egy 40-50évesnek ezért nem tudok még mindent nyilván mint ők. De akkor sem tudom hogy kéne ezt másképp reagálni. Mert már nagyon elegem van és úgy érzem kikészülök. Gyomorideggel sirva megyek dolgozni, és alig alig van munka lehetőség hogy tudjak válltani .

Mondjak fel azonnal és keressek mást vagy járjak be így ? De teljesen rá fogok menni erre idegileg.


márc. 9. 09:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mérgező környezet. Ebből sajnos menni kell. Téged latnak a gyenge láncszemnek, akinek a ledegradálásával feltuningolhatják az egójukat.
márc. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan. Ez mérgező környezet.

Változni nem fog, amíg te magad nem szerzel eszközöket. Pl. határmeghúzás, merj visszaszólni, kiállni magadért. Sokat segít, ha a főnök látja a valóságot. Nálunk nem látta. Mindig többet ért a 20-30 éves dolgozó általi profit, mint az ember.

Én szereztem eszközöket. De maga a méreg nem változott, csak nem irányomba jött már utána. Mert hatalmas belső tartalékra tettem szert.

Lesték, hogy hogy merek én kiállni magamért. Fel is mondtam, ezek még mérgezzék egymást.

márc. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mondd azt, hogy: "Köszönöm a bókot: a mondatai csak önt jellemzi". Vagy:

"Köszönöm az észrevételét: a mondatai csak önt minősíti".

márc. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Már ma kezdj el álláshirdetésekre jelentkezni, a sírva és gyomorideggel bejárás már az utolsó utáni jelek, hogy innen kérdés nélkül tiplizni kell. Ha maradsz, rövidesen már nem csak lelkileg, hanem fizikailag is bele fogsz betegedni. Rohadó lelkű prolik ezek, akiket a végsőkig is irritál, ha valaki nem érzi magát olyan nyomorultul a bőrében és az életében, mint ők. Amíg nem találsz új helyet, asszertívan, de a lehető leghatározottabban kommunikálva védd meg magad minden egyes lenyomási kísérletüknél, és kérd ki magadnak, ha esetleg már minősíthetetlen hangnemig és gesztusokig is eljutnak. Ha pedig megvan az új állás, próbálj közös megegyezéssel 1-2 napon belül szabadulni, ne kelljen még egy egész hónapot bejárni.
márc. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!