Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan képesek emberek ennyire...

Hogyan képesek emberek ennyire természetes módon rabszolgamunkát végezni, mintha ez lenne a normális?

Figyelt kérdés
Saját magamból tudok kiindulni, amikor azt mondom, alap, hogy heti 40 órás szellemi munkánál többet soha nem dolgoznék, hétvége fixen az enyém, és munka nélkül telik, és a home office is alap. Nyilván ezért anno sokat is tanultam, hogy meglehessen, de valahogy nem bírnám elviselni, ha ezek akármelyikét is nélkülöznöm kellene. Ehhez képest rengeteg ismerősöm is, és még sokan mások, hajnalban kelnek, ingáznak akár 1 órát (megnövelve a munkaidejüket és lecsökkentve a szabadidejüket), 10-12 órákat is lehúznak, sokszor fizikai munkát végezve, és ezt én nem lenézem, hanem nem értem: ezek az emberek nem érzik, hogy a szabadidejük, amiket kikapcsolódásra, pihenésre, hobbijaikra fordíthatnák, elmegy a gürizésre?
márc. 9. 11:34
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
82%
mert nincs más , ha neked sem lenne más csak a "rabszolgamunkák " vagy az éhhalál mit választanál ? én meg azt nem értem miért dolgozik bárki is alkalmazásban amikor lehetne válalkozó is
márc. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
68%
Egy rakás embernek kényszer, de őket leszámítva én sem értem azokat, mert ilyeneket is ismertem, akik önként bevállalják azzal az indokkal, hogy hát jobb dolgok úgysincs, mit csináljanak otthon. Ezt nem egy embertől hallottam már az évek alatt, ugyanezek az emberek 1-1 hosszúhétvégéről, szabadságról is úgy jöttek vissza, hogy már nagyon unatkoztak otthon, alig várták, hogy vége legyen. :D Nem ez a többség, de minden munkahelyemen volt 1-2 ilyen arc. A szabadságaikat is csak akkor vették ki, amikor már rájuk lett szólva, hogy időarányosság miatt mostmár illene elmenniük, ilyenkor nyilván 1-2 hétre el lettek küldve, mert már ott tartottunk az évben, aztán mindig előadták a hattyúk halálát, hogy mennyire rossz volt.
márc. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
37%
Sokan még úgy szocializálódtak, hogy hálásnak kell lenni azért, hogy a munkáltató hajlandó alkalmazni őket. Valamint attól is félnek, ha nem nyuvadnak meg napi 12 órában, akkor kirúgják őket, és "közveszélyes munkakerülőként" lesznek számon tartva.
márc. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
37%

Szia! Minden elismerésem a tiéd, én is így gondolom kiegészítve azzal, hogy én a

4 órát tartom alapnak, többet nem bírnék, sokszor gondolkodom azon, az emberek többsége nem tud mit kezdeni a szabadidejével! Én a legdrágább kincsnek érzem az időt /saját időmet/ és mindig Énidőzök! 🤗😊 Sokat sportolok, ez az ami feltölt, kirándulás, a kutyámmal töltött napi séták! 🐶❤ Én az anyagi függetlenségre törekszem, ha alap szinten lenne 100 ezer Ft-om, vagy akár kevesebb, nem dolgoznék semmit, felesleges dolgokra pedig nincs szükségem, minimalista vagyok!

Már várom a lepontozást! 34/N

márc. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
44%
Mert talán nem veszik fel semmilyen szellemi munkára, csak ilyen fizikai rabszolgamelóra, kedves nagyon okos Nagyokos Katika..???
márc. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
64%
LOL
márc. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
86%
#4 És hogyan élnél meg 100 ezer forintból kutyástól? Valamelyiktek éhen halna.
márc. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
41%

Mert elrugaszkodtatok a valóságtól,embernek nem kellenek felesleges időtöltések mint nyaralás,internetezés egész nap,lazulás a kocsmában,ágyon hanyatt-fekve egész nap lebegni,csavarogni mai generációt már egy leves megfőzése is kiborít idegileg.

Magyarán nem szoktátok az érték teremtő munkát.

márc. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
76%
Én Hollandiában, egy kínai étteremben csóváltam ezen a fejemet. 10-12 óra munka, heti hat napban, de ha a főnök úgy akarta, heti hétben is mentek, akár több héten át, a szakácsok és a pincérek is. (Én mosogatóként kiköveteltem, hogy csak heti 5 nap legyen, szájhúzva, de megadták.) Ünnepnapokon szabistop, akkor mindenkinek mennie kellett. De a többségük vidám képet vágott munka közben. Nem értettem, hogy lehet így élni, hogy az életük 90-95%-ban a munkahely körül forog.
márc. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
51%
9: Na, ezt a mentalitást kellene végérvényesen kiirtani, a magadfajtákkal együtt.
márc. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!