Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan képesek emberek ennyire...

Hogyan képesek emberek ennyire természetes módon rabszolgamunkát végezni, mintha ez lenne a normális?

Figyelt kérdés
Saját magamból tudok kiindulni, amikor azt mondom, alap, hogy heti 40 órás szellemi munkánál többet soha nem dolgoznék, hétvége fixen az enyém, és munka nélkül telik, és a home office is alap. Nyilván ezért anno sokat is tanultam, hogy meglehessen, de valahogy nem bírnám elviselni, ha ezek akármelyikét is nélkülöznöm kellene. Ehhez képest rengeteg ismerősöm is, és még sokan mások, hajnalban kelnek, ingáznak akár 1 órát (megnövelve a munkaidejüket és lecsökkentve a szabadidejüket), 10-12 órákat is lehúznak, sokszor fizikai munkát végezve, és ezt én nem lenézem, hanem nem értem: ezek az emberek nem érzik, hogy a szabadidejük, amiket kikapcsolódásra, pihenésre, hobbijaikra fordíthatnák, elmegy a gürizésre?
márc. 9. 11:34
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
70%

Magyarország a magyar okè, vagy a magyarokè?

Dolgozhatok napi 16 óràt havi nettó 300.000 forintért, vagy nézzek olyan munkát, amit otthon vègezhetek, havi nettò 800.000 forintért?

Melyiket válasszam kérdező?

Lenézel ha 300.000 forintért dolgoznék?

Vagy büszke lennél rám? 🤔

márc. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
80%
#49 Pedig van ilyen, mégpedig Budapest környékén. Előfordul, hogy egy 20 km-re lévő településről 1-1,5 óra az út, akkora a dugó. Nekem a negatív rekord nem egészen 2 óra volt.
márc. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
76%

#52


Ezért sem költöznék Budapest agglomerációjába.

Sokan csak az előnyét látják, közel van a főváros.

Pont annyira van közel, mintha egy másik megyéből járnál be.

És még az ingatlan is baromi drága.

Akkor inkább egy 8.kerülti panel.


Van ismerősöm, aki egyik megyéből a másikba jár dolgozni, napi 3 órát utazik.


Szerinted mikor van idejé, hobbira, sportolni?

Hazaér, szinte eszik, zuhanyzik, alszik.

Ez egyenlő a rabszolgasággal.


Albérletbe nem megy, inkább 30asként él az anyjával egy faluban.

És még azt se mondanám, hogy jól keres, és nagy összeget tud félretenni, viszont szépen elmegy mellette az élet. . .

márc. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
0%

#53

Én a helyedben büszke lennék arra az ismerősre.


Melyik jobb?

Leszarni a munkát és hajléktalan ként èlni, vagy úgy, ahogy az ismerősöd èl?

márc. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
55%

#54


Hát, számomra nem ideális élet az, hogy valaki 35 évesen a nyugdíjas anyjával él, és szórja a pénzét mindenre.

Értsd, drága tv, telefon, stb.


Még akkor is megfontolandó ez az élet, ha sokat tudsz spórolni, de kb 350 ezret keres, ebből 10 év alatt sem lesz előrébb, de élete sosem volt.

márc. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
44%

#55

Én nem keresek nettó 350.000 forintot.

Az én fizetésem 315.000 Ft.

De kifizetek egy drága, 150. 000 forintos albérletet, fenntartok egy 16 éves Suzuki Swiftet, és spórolni már nem is tudok.

Pedig nem járok szórakozni, nem dohányzok, nem fogyasztok alkoholt, nem iszom kàvêt.

Szar az életem, mi?

márc. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:
55%

#56


Sz@r, de legalább nem utazol napi 3 órát.


Ugyanilyen 300 ezres munkát lehetne találni a megyében is, ahol lakik.


Ilyen utazgatást minimum a duplájáért vállalnék be, de azt sem sokáig, mert tönkre megy az egészség, és az többet ér.

márc. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
0%

#57


Hát, nem szar az életem.

Csak az olyan felfigàsùaknak, mint te vagy és az ilyenek véleménye számomra semmit nem szàmìt!.

Kereshetsz te havi 5 millàt, ha boldogtalan, pocsék az életed, mert elkurt alak vagy, és lehet boldog valaki egy 300 000 fizetéssel is!

márc. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:

#58


Idézőjelben akartam írni.

Nem volt világos, hogy számodra ez kielégítő-e.


Nyilván a fizetésre írtam, hogy kevés, én sem csak pénzben mérem az életet!

márc. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:

- mert nincs más

- mert máshova nem jók

- mert kishitűek

- mert ez nekik így jó (nincs életük, nincs hobbijuk vagy legalább olyan munka, ahol békén hagyják / nem kell gondolkodni)

- mert olyan területen dolgoznak, ami érdekli őket / amit szeretnek

márc. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!