Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan képesek emberek ennyire...

Hogyan képesek emberek ennyire természetes módon rabszolgamunkát végezni, mintha ez lenne a normális?

Figyelt kérdés
Saját magamból tudok kiindulni, amikor azt mondom, alap, hogy heti 40 órás szellemi munkánál többet soha nem dolgoznék, hétvége fixen az enyém, és munka nélkül telik, és a home office is alap. Nyilván ezért anno sokat is tanultam, hogy meglehessen, de valahogy nem bírnám elviselni, ha ezek akármelyikét is nélkülöznöm kellene. Ehhez képest rengeteg ismerősöm is, és még sokan mások, hajnalban kelnek, ingáznak akár 1 órát (megnövelve a munkaidejüket és lecsökkentve a szabadidejüket), 10-12 órákat is lehúznak, sokszor fizikai munkát végezve, és ezt én nem lenézem, hanem nem értem: ezek az emberek nem érzik, hogy a szabadidejük, amiket kikapcsolódásra, pihenésre, hobbijaikra fordíthatnák, elmegy a gürizésre?
márc. 9. 11:34
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
15%
31# Ma már alap, hogy minden üzletben vannak öbkiszolgáló kasszák és nem zárom ki annak a lehetőségét, hogy egyes boltokban teljesen felváltják majd az embereket.. A polcokat is robotok fogják feltölteni.. Továbbra is lesznek emberi munkaerő, de a robotizáció miatt csökkeni fog a számuk jelentős mértékben.
márc. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
92%
#32 nem kizárt, de ha ez bekövetkezik, akkor már senkire nem lesz szükség kb. Mivel már a gépek is saját magukat fogják programozni, sőt karbantartani is. Szóval ennyi erővel, amit itt felvázolsz diplomásokra sem lesz szükség.
márc. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 Szolovjov ***** válasza:
65%
Én eleve nem tudok olyan munkát elképzelni, amit nem a két kezemmel végzek. Én csak akkor érzem hogy csináltam valami hasznosat, ha rá tudok nézni hogy ezekből csináltam ezt, meg azt. Tehát előállítottam valamit, nem csak kattingattam. Több lehetőségem is volt már arra, hogy ne fizikai munkát végezzek, de mindet hárítottam. A home office meg egyenesen agybaj. Dolgozni munkahelyen kell, nem otthon.
márc. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
62%
#33-nál a pont!👍
márc. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
23%
33# Szakértelemre, innovációra, emberi gógyira és kreativitásra mindig szükség lesz, viszont az egyszerűbb fizikai munkákat robotok is képesek lesznek elvégezni.
márc. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
100%

28: Ugyanakkor, ha meg mersz nézni egy külföldi filmet, vagy hallgatni egy külföldi zenét, kivégzés vagy életfogytig munkatábor a jutalmad. Ugyanígy, ha panaszkodni merészelsz a rendszerre.

Másik megyébe utatni eleve nem nagyon szokás, mivel vagy hatféle engedélyt ki kell váltani hozzá, amiket csak nagyon ritkán adnak meg.

De ha ennyire szimpi, mondom, próbálj odaköltözni!

márc. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
46%

A 34-es Szolovjov az új Sztahanov...

Ember! Te normális vagy? :D

márc. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
90%

Nem minden területen van home office, és 40 óra, ráadásul csak nappalban.

Üdvözlettel egy eü dolgozó.

Szarkazmus bekapcs: De ha a kedves kérdező úgy akarja, szívesen ellátjuk otthonról, munkanapon, kizárólag 8 és 16 óra között.

márc. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:
80%

És, aki buta még csinál 3 gyereket a támogstásokért.


Majd alkoholista lesz.


Ez van, aki normális életet akar megy ebből az országból, ahol a munkavállalót a végletekig kizsákmányolhatják.

márc. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
84%

Megértem, ez a kérdés már bennem is felmerült. Ellenszenves számomra ez a fajta megalkuvás az élettel, a birkatársadalom. De valahol érthető is, hisz mindenkinek élni kell valamiből ebben az elcseszett fizikai létben és ha nem talál jobb munkát, akkor marad az ingázós, 12 órás rabszolgameló.

Én fizikai munkát végzek sajnos, de mindig igyekszem olyan munkát választani, ami nem lépi túl a határaim és a lehetőségekhez képest korrekt a fizetés is. Szabadságot sehol sem szeretik normálisan kiadni, mert "nincs aki helyettesítsen". Nem érdekel, miért nem vesz fel több embert. Mi mindig értsük meg és sajnáljuk szegény agyonterhelt csóró munkáltatót, de valahogy visszafelé ez sosem működik!

Gyűlölöm a beosztotti létet nagyon!

márc. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!