Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egyszerűen nem tudom megszokni...

Egyszerűen nem tudom megszokni az ingázást még mindig... Hogyan legyen elviselhetőbb?

Figyelt kérdés

Budapesttől 80km-re lakom egy kis iprai városkában. A semmi közepén van, a legközelebbi nagyobb város is csak 50km-re van, de lényegében kb ugyanannyi idő oda bejutni mint Pestre. 1 óra vonat/busz. Rendszergazda szerűség vagyok Pesten a belvárosban, tehát sajnos bizony még fél óra BKV is befigyel. Mire hazaérek már nagyon fáradt vagyok és egy pár youtube videó/ videojáték meccs után már alszom. Hétvégén kb csak aludni van erőm, van hogy 14 órákat alszom, hogy hétfőre kipihent legyek. Ez nem élet.

Próbáltam zenét hallgatni, de már fáj tőle a fülem, minden nap 3 óra zenehallgatás kikészít. Nyelvet tanulok telefonról, mert szeretnék külföldre költözni egyszer, de a vonaton csak aludni van erőm reggel és délután... 5-10p tanulás után kinyomom, és még van 1 óra 20 perc menetidő. Visszafele is ugyanez... Aludni nagyon rossz a vonaton, de ezt nem kell bemutatni. Játszani nem nagyon szoktam telefonon, filmeket nem szeretek nézni, youtubehoz nincs annyi internetem. Felköltözni munka mellé nem tudok, bruttó 400-ból nem tudok Pesten bérelni lakást, hogy félre is tudjak tenni a külföldi életre. Kb 0-ra jönnék ki minden hó végén.

Van még valami ötlet nektek?



márc. 9. 21:34
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem, hogy itt a kis ipari városban csak gyári munka van, amit próbáltam de fizikailag nem bírtam, szellemi munkához meg s*gghülye vagyok. Nem születtem okosnak, sem szorgalmasnak így tanulni sem tanultam, meg nem is tudok. Van egy értéktelen informatikus diplomám, de semmire nem megyek vele. Tehát sz*pni fogok életem végéig. De szeretném, hogy ez a szopás kicsit elviselhetőbb legyen...
márc. 9. 21:36
 2/17 anonim ***** válasza:
13%
Kártyával is lehet jósolni.
márc. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
72%

Ez nagyon megterhelőnek hangzik, napi 3 óra utazás összesen, heti 5-ször.


Sajnos csak a munkahely váltás vagy a közelebb költözés lenne a megoldás. Nem muszáj rögtön Pestre költöznöd, csak mondjuk egy fél órával közelebb. Vagy Pesten a szobát bérlés, de az meg kényelmetlen, idegenekkel együtt élni. Vagy a külföldre költözést fogják szerintem írni páran, néhány évet csak, hogy összespórolj egy nagyobb összeget.


Sajnos nem egészséges, hogy ennyit alszol hétvégente, teljesen felborítja a biorotmusod és a hormonháztartásod.


Ha jól sejtem, nem nagyon sportolsz, mert fáradt vagy hozzá. Ez viszont sajnos nagyon nem egészséges, ráadásul ördögi kör, fáradtság miatt nem sportolsz eleget, ami miatt még bágyadtabb leszel, még inkább nincs erőd mozogni. Egy idő után romlani fog az egészséged.


Nem tudsz esetleg biciklivel elmenni pár vonat megállót, ott leteszed a bringát és onnan vonat, majd BKV? Így felfrissülnél a kis mozgatól és nem aludnál be a vonaton.

márc. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem az eleted depressziossa tett. Nem tudom pontosan mit csinal egy rendszergazda, de nem hiszem, h hetvegen 14 ora alvast igenyel a regeneralodas.

Ne teveszd szem elol a celt! Ha kulfoldre akarsz koltozni, akkor kezdj el kisebb terveken dolgozni. Talald ki hova szeretnel menni, hol szeretnel lakni majd, vagy mit dolgoznal szivesen. Ha raallitod az agyad, akkor motivaltabb leszel a tanulasban is.

márc. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
17%
Beszélni kellene egy orvossal, ilyen szintű kimerültség nem normális szerintem egy kis tömegközlekedés miatt
márc. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
49%
engem a napi 25 perc utazás is kimerültté tett mikor kipróbáltam egyszer, igaz az húsipar volt és fizikai, de mire ott kidolgoztam a belem meg hazajutottam, ugyanolyan semmisnek éreztem magam mint a kérdező. és volt aki több mint 40 percet utazott ugyanezért, meg rosszabbakért. van akinek a mentális melója is ugyanilyen megterhelő lehet nagyobb távolságoknál
márc. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%

olvasás vagy podcast?

de ennyi utazás mindenképp túl sok.

márc. 10. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
#3: Rendszergazda szerű munkám van, sokat mozgok mert nehéz gépeket/monitorokat kell pakolni, sokszor egész nap. Meg egy nagyon nagy, 7 emeletes épületben rohangálok fel-alá mert sok a technikai hiba amit elhárítok, egy emeleten van 60 szoba. A vonatállomásra/ról itthon meg gyalog megyek, ami 10 perc séta oda-vissza.
márc. 10. 01:29
 9/17 anonim ***** válasza:
86%

Nekem anno külföldre kellett utaznom. Hetente asszem. 8 órás utak átszállással. Külföldön belül a kisvárosok közt ismét 1-2 óra vonatozás.


Egy idő mulva nyugtatokkal ültem már fel a vonatra mert kezdett klausztrofobiám kialakulni.

márc. 10. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
80%
*Ja és elalvások előtt mindog olyanokat hallottam mintha nagyon messze távolban vmi tehervonat zakatolna. De amikor magyarorszagon is meg külföldön is ugyanazta a monoton tompa vonatrobogós zúgást hallottam elalvás előtt, kezdett derengeni hogy haluzok..
márc. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!