Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha kiderül próbaidő alatt,...

Ha kiderül próbaidő alatt, hogy nem bírod a munkát csinálni, megsérülhetsz maradandóan hiába segítenek, mert segítséggel is nehéz mit tennél ?

Figyelt kérdés
márc. 15. 08:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Atkernem magam másik munkakorbe. Ha nem megy, felmondok.
márc. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nincs más munkahely kilátásban, meg félretett pénz sincs, viszont benne van a pakliban, hogy maradandóan lesérülsz a munkától, ha kockáztatsz. 3 műszakos munka, helyben van, minimálbér a fizetés és szemétkednek is a kollégák.

Ne részletezzük milyen munka, lényege maradandóan lesérülhetsz tőle, mert nem bírod.

márc. 15. 08:42
 3/13 A kérdező kommentje:
Állásinterjún nem mondták el, hogy milyen veszélyes munka lesz, mert akkor senki nem jelentkezne. Megszoksz, vagy megszöksz alapon veszik fel az embereket.
márc. 15. 08:54
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Váltanék.
márc. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal felmondanék. Az egészség fontosabb, főleg, ha maradandó egészségkárosodás van a pakliban.
márc. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A maradandó egészségkarosodas sokkal drágább és fájdalmasabb, mint pár hónap munkanélküliség. Te döntesz, te dolgozol ott.
márc. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én 10 éve dolgoztam olyan cégnél ahol magas volt a baleseti kockázat. Nem a fizikai munka volt nehéz, sőt elég könnyű is volt és még tetszett is maga a munka mert rugalmas volt, időmet én oszthattam be, kolléga normális volt. Ott a gond az volt hogy a kifröccsenő vegyianyagok és leginkább emiatt keletkezett tócsák miatt csúszás veszélyes volt a hely kegyetlenül olyan pontokon ahol csövektől kezdve minden volt és ha ott esik az ember szanaszét töri magát. Arról nem beszélve hogy nyáron kezdtem nagy kánikulában, a helyiségben volt klíma de semmit nem ért, és totál leizzadtunk meg persze fel kellett öltözni hosszúnadrág és a hosszú ujjú felső alap volt még az ujját feltűrni sem lehetett mert egyből fegyelmit adtak, mondták is oktatáson hogy ez azért van mert ezzel is védenek a kifröccsenő maró, forró anyagoktól. Persze voltak még védőfelszerelések, főleg amikor kezeslábast kellett felvenni ami aztán semmit sem szellőzött, még mondta is az oktató hogy ha azt teljesen meztelenül vesszük fel és úgy megyünk ki a mínusz 10 fokba nem fogunk fázni mert annyira jól szigetel hogy a testhőt szinte semennyire sem engedi ki. A külső hőt sem engedi be, de így hogy dolgoztunk iszonyatosan leizzadtunk alatta és nem lehetett felvenni úgy hogy levetkőzünk akár alsógatyára.


Nálam ez volt az a pont amikor elkezdtem ezerrel más munkát keresni, de úgy voltam vele ameddig nincs más nem mondok fel. Viszont egyszer egy srác másik munkakörben bejött a csarnokba műszereket ellenőrizni meg jegyzetelni volt rajta ugyan védőszemüveg de egy csőben lévő szelep a túlnyomás miatt kiengedte a forró gőzt egyenesen bele a srác képébe és semmi előjele nem volt. A srác arca iszonyatosan megégett be is vitték egyből a kórházba meg minden, akkor mondták hogy ez maradandó sérülés, kap rá valami kártérítést és ennyiből szerintük ez le van tudva.

Na akkor ezek után csináltam azt hogy minden eszközt, szerszámot elpakoltam, és mentem az irodába felmondani.

márc. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A "maradandó megsérülés" miatt azonnali felmondás.

Biztos van valami, akár könryéken árufeltöltő akár bármi, ideiglenesen.

márc. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Pont ilyen helyzetbe kerültem, engem is becsaptak, ráadásul kiderült, hogy nem 8, hanem 10 órás a munkaidő.

Sajnos nagyon nehéz másik munkát találni, azt 1 napra sem tehetem meg, hogy munkanélküli legyek, így marad a veszély, amíg nem tudok lépni.

márc. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Teljes vaksággal járna a munka, mert olyan balesetveszélyes, cég szarik a munkavédelemre, akkor is van aki bevállalná, hogy legyen pénze ennivalóra, rezsire. Vakok is élnek. Kérdés, hogy úgy hová tud elhelyezkedni, mert az már nem izgatja.
márc. 15. 15:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!